Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18899) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Kuznowicz o sporcie: Nowe centrum sportowe i Rada Sportu

Dodano: 5.10.2018 23:10
Źródło: LM.pl

Karol Kuznowicz (KWW Alternatywa Dla Konina) był drugim gościem cyklu ,,Dwie na Jednego". Kandydat na prezydenta Konina zapowiada budowę centrum sportowego przy ul. Warszawskiej i powołanie Rady Sportu.

Karol Kuznowicz, startujący bez partyjnego wsparcia, to człowiek od lat związany ze środowiskiem karate kyokushin oraz wioślarstwem. Kandydat KWW Alternatywa Dla Konina odpowiedział na nasze pytania dotyczące inwestycji infrastrukturalnych oraz dotacji dla klubów sportowych.

Centrum sportu i remont stadionu przy ul. Dmowskiego

W sferze inwestycji Karol Kuznowicz ma naprawdę szerokie plany. Największą inwestycją ma być budowa centrum sportu w okolicach ul. Warszawskiej, ul. Kolskiej i drogi w kierunku Szczepidła. - Obiekt ma być uniwersalny. Chciałbym pogodzić wszystkie dyscypliny sportu, by się tam mieściły - deklaruje. W jego planach jest hala sportowa na ok. pięć do dziesięciu tysięcy osób, boisko, bieżnia, a nawet niewielki hotel. Koszt - ok. 200 - 300 mln zł.

- Wybudowanie takiego obiektu dzisiaj jest niemożliwe, ale trzeba myśleć perspektywicznie - przyznaje Karol Kuznowicz i mówi, że centrum miałoby powstawać etapami. Wcześniej doraźne potrzeby mają rozwiązać boiska na błoniach pomiędzy krzyżem przy Wale Tarejwy i ul. Warszawską, a także przebudowa stadionu przy ul. Dmowskiego. - Jest przepięknie położony, ma potencjał, jeśli chodzi o powierzchnię. To ma być typowo piłkarski stadion z odpowiednim zapleczem - mówi Karol Kuznowicz. Trybuna miałaby zostać wyremontowana i zadaszona, powstałby ponadto parking i oświetlenie. Na terenie obiektu miałyby być wydzielone cztery płyty.

Plany Karola Kuznowicza dotyczą również hal sportowych. Oprócz głównej, w planowanym centrum sportu, miałyby powstać jeszcze dwie. Jedna, średniej wielkości, w Gosławicach, a jedna mniejsza przy jednej ze szkół podstawowych. Wszystkie szkolne sale gimnastyczne mają być natomiast bardziej dostępne dla mieszkańców. - Zobliguję wszystkich dyrektorów szkół do przedłożenia planów wykorzystania wszystkich sal gimnastycznych po zajęciach lekcyjnych. Dzisiaj mieszkańcy mają problem dostępu do tych sal. Odpłatność za te sale powinna być na poziomie minimalnym - zapowiada Karol Kuznowicz.

Jakby tego było mało, kandydat Alternatywy Dla Konina ma w planach jeszcze wybudowanie toru gokartowego i toru kolarstwa górskiego na terenach za jeziorkiem Zatorze.

Większe dotacje i Rada Sportu

Kandydat na prezydenta Konina chce również zmienić system miejskich dotacji dla klubów sportowych. - Dzisiaj jest pewne kryterium, według mnie niesprawiedliwe - ocenia Karol Kuznowicz i zapowiada ściślejsze kontrole zgłoszeń liczby trenujących zawodników w klubach, które dziś w pewnej części stanowić kryterium przyznawania miejskich funduszy. - To ma być transparentne - mówi kandydat KWW Alternatywa Dla Konina.

Czy pójdzie za tym zwiększenie środków na pulę przeznaczoną dla klubów? Karol Kuznowicz obiecuje, że tak, ale o konkretnych kwotach nie chce mówić. - Szczerze powiem - wolę zainwestować dzisiaj w młodzież, niż w geotermię. Trzeba mierzyć siły na zamiary.

Ostatnią z jego propozycji jest powołanie Rady Sportu, w ramach której konsultowane byłyby propozycje i problemy sportowe w mieście. - Dzisiejsza struktura jest martwa. Każdy pilnuje swojego interesu - ocenia Karol Kuznowicz.

Już w sobotę gościem programu ,,Dwie na Jednego" będzie kandydat KW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Piotr Korytkowski. Jego program dla sportu w Koninie przedstawimy w niedzielę.



  • Kuznowicz o sporcie: Nowe centrum sportowe  i Rada Sportu

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

p. Bartku czy moglby Pan ich wszystkich na wstepie poprosic zeby nie p..ili i nie robili z nas i Pana idiotow, hala na 10 tys osob??? centrum sportu na podmoklych zalewowych terenach??? wieksze dotacje??? z czego??? dodrukuje sobie chlop kasy ??? jozefa i jego ekipe chcecie odsunac od stolka a piep..cie takie kocopoly ze az sie odechciewa w ogole na te wybory isc
Dodano: 6.10.2018 10:39    Przez: ~kkkk
Kosza i siatki nie ma w 3 lidze nawet ! START to kiepska druzyna ledwo 2 ligowa,gdzie tu jest sport ? Gdzie tu jest frekwencja ? Zobaczmy na miasta wielkosci Konina,Konin to wiocha !
Dodano: 6.10.2018 16:27    Przez: ~M
generalnie czytając wypowiedz kandydata a następnie komentarze nasuwa mi się jeden wniosek- po co wydawać na infrastrukturę skoro nie ma sportu w Koninie.Do tej pory żaden z kandydatów nie przedstawił konkretnej propozycji awansu sportu konińskiego do takiego poziomu aby stadion i hale zapełniły się kibicami. Albo są słabi merytorycznie w materii sportu , albo boją się sprawę nazwać po imieniu - sport w Koninie uwiązany jest odwiecznym układem ,który preferuje szermierkę czyli punkciki w rywalizacji dzieci i młodzieży, którymi święty Józef chwali się co roku wykazując jaką to sport koniński na tle Kraju ma wysoką pozycję.To nie zmieniona polityka sportowa Konina zapoczątkowana przez Henia w latach 80 -tych a kontynuowana przez jego następców. Tym czasem koszykówka w rozsypce , ręczna jeszcze płynie ale lekko pod prąd . nożna prawie w upadłości, siatka bawią się w swoim świecie itd.itd itd itd........
Dodano: 6.10.2018 16:13    Przez: ~kibic

KOMENTARZE

Konkretny facio. "Czuje blusa". Powodzenia.
Dodano: 05.10.2018 23:56    Przez: ~Adaś
Panie Karolu,a jak pan nazwie prywatne szkolki pilkarskie w ktorych pobierane sa oplaty a do tego dotacja z miasta z naszych podatkow,wyprostowac to, skonczyc z prywata i blokowaniem orlikow przez te twory,problemem nie sa sale gim.ale wlasnie orliki ktore od 15 sa zajmowane za darmo przez te kluby,kto placi za prad itp. Bo chyba kupienie raz na sezon pieciu pilek na orlika to za mało?
Dodano: 06.10.2018 17:49    Przez: ~Olo
Boli Was, że szkółka która 8 lat temu rozpoczynała z jednym rocznikiem 2004 dziś ma 10letnią ciągłość w szkoleniu roczników 2004 - 2014!? I będzie boleć! Bo to nie jest koniec! Możecie sobie krzyczeć, pisać, pluć na Nas a będziemy nadal robić swoje! A Wy się babrajcie w swoim smrod-ie!
Dodano: 06.10.2018 23:18    Przez: ~Orange
Orange, a jakie sukcesy macie wyżej, Reiss leje was jak chce - to jest fakt, może podać przykłady
Dodano: 07.10.2018 13:17    Przez: ~żal
Ziomek wytrzeźwiałeś czy jeszcze Ciebie trzyma śnieg z 85...???
Dodano: 06.10.2018 00:25    Przez: ~Mkchal
Sportu w Koninie nie ma ! Hala taka wielka ? A na mecze START przychodzi garstka,podobnie jak na stadionie ! Co Wy w tym Koninie bierzecie ?
Dodano: 06.10.2018 08:48    Przez: ~Ja
do ja na mecze startu przychodzi kilkakrotnie więcej kibiców niż na mecze extraligi kobiet w piłce nożnej
Dodano: 06.10.2018 15:54    Przez: ~kibic
Ile przychodzi na START od 30 do max 250 nic tu nie ma !
Dodano: 06.10.2018 16:11    Przez: ~Oj
Zielona Gora 130.000 na mecze koszykarzy STELMETU przychodzi na wazne mecze 3 tys,a tu nawet kosza czy siatki nie ma nawet w 3 lidze ,oj gosciu ale pojechales,od rana mam usmiech na twarzy ! Ale kazdy ma prawo do wypowiedzi
Dodano: 06.10.2018 09:17    Przez: ~Ha
p. Bartku czy moglby Pan ich wszystkich na wstepie poprosic zeby nie p..ili i nie robili z nas i Pana idiotow, hala na 10 tys osob??? centrum sportu na podmoklych zalewowych terenach??? wieksze dotacje??? z czego??? dodrukuje sobie chlop kasy ??? jozefa i jego ekipe chcecie odsunac od stolka a piep..cie takie kocopoly ze az sie odechciewa w ogole na te wybory isc
Dodano: 06.10.2018 10:39    Przez: ~kkkk
Na stadion przychodzi 100 -200 w porywach 500 ludzi dwa razy w sezonie na hale 30,100,150 w porywach 250 ludzi,dwa razy w sezonie.Hala na 10.000,na co ? No chyba,ze przyjedzie Maryla to moze przyjdzie 1.000,bo tu sportu nie ma !
Dodano: 06.10.2018 10:51    Przez: ~L
centrum spiru, owdzem ale dslej.. rada sportu - rozwin skrot... grupa bezuzytecznych darmozjadow ktorzy przyszli po pieniadze, no chyba nie. Po co to komu ?
Dodano: 06.10.2018 13:48    Przez: ~dość_tego_samorzadu
generalnie czytając wypowiedz kandydata a następnie komentarze nasuwa mi się jeden wniosek- po co wydawać na infrastrukturę skoro nie ma sportu w Koninie.Do tej pory żaden z kandydatów nie przedstawił konkretnej propozycji awansu sportu konińskiego do takiego poziomu aby stadion i hale zapełniły się kibicami. Albo są słabi merytorycznie w materii sportu , albo boją się sprawę nazwać po imieniu - sport w Koninie uwiązany jest odwiecznym układem ,który preferuje szermierkę czyli punkciki w rywalizacji dzieci i młodzieży, którymi święty Józef chwali się co roku wykazując jaką to sport koniński na tle Kraju ma wysoką pozycję.To nie zmieniona polityka sportowa Konina zapoczątkowana przez Henia w latach 80 -tych a kontynuowana przez jego następców. Tym czasem koszykówka w rozsypce , ręczna jeszcze płynie ale lekko pod prąd . nożna prawie w upadłości, siatka bawią się w swoim świecie itd.itd itd itd........
Dodano: 06.10.2018 16:13    Przez: ~kibic
Kosza i siatki nie ma w 3 lidze nawet ! START to kiepska druzyna ledwo 2 ligowa,gdzie tu jest sport ? Gdzie tu jest frekwencja ? Zobaczmy na miasta wielkosci Konina,Konin to wiocha !
Dodano: 06.10.2018 16:27    Przez: ~M
Dokładnie !!!
Dodano: 06.10.2018 19:42    Przez: ~.5.
.....ale Medyk wam przez gardło przejść nie chce ... szowińsci!
Dodano: 08.10.2018 16:19    Przez: ~piłkarz
Ano, po to aby innym dać zarobić. By mieli pracę. Przecież do jednego klubu wszedł komisarz - są długi. ciekawe :} kto je zrobił. Niedługo się rozleci.
Dodano: 08.10.2018 22:48    Przez: ~pmt