LM.plSportDwa sety na przewagi, Wilki wyszarpały pierwszy punkt w sezonie

Dwa sety na przewagi, Wilki wyszarpały pierwszy punkt w sezonie

Pięć setów rozegrali w Spale siatkarze Wilków Wilczyn. Walka z SMS PZPS II Spała była bardzo zacięta, ale ostatecznie górą byli gospodarze.

Spotkanie w Spale lepiej rozpoczęli gospodarze. SMS PZPS II wygrał pierwszy set, choć przewaga nie była duża - 25:23. W drugiej części spotkania Wilki odcięły się gospodarzom, rozbijając ich pewnie do trzynastu. Prawdziwa walka stoczona została natomiast w trzecim secie. Siatkarze SMS PZPS II Spała musieli przebić granicę 30 punktów, by wygrać tę część spotkania i ponownie wyjść na prowadzenie.

Pomimo porażki w trzecim secie wilczynianie się nie załamali i w czwartym secie wygrali 25:23, doprowadzając tym samym do rozegrania seta numer pięć. Tam znów potrzebna była gra na przewagi. Znów w tej walce na nerwy górą byli gospodarze, zwyciężając 20:18, a w całym meczu 3:2.

Wilki ze Spały wywiozły więc punkt i awansowały w tabeli na ósme miejsce. Kolejny mecz już za tydzień. Drużyna Artura Hoffmana podejmować będzie AZS IV LO Częstochowa.

SMS PZPS II Spała - Wilki Wilczyn 3:2 (25:23, 13:25, 31:29, 23:25, 20:18).