Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportPierwsze zwycięstwo SPS Konspol Słupca. Kasztelan urwał tylko set

Pierwsze zwycięstwo SPS Konspol Słupca. Kasztelan urwał tylko set

W drugiej kolejce II ligi siatkówki SPS Konspol Słupca zanotował pierwsze zwycięstwo w sezonie. Na wyjeździe słupczanie pokonali Kasztelan Rozprza.

Siatkarze SPS Konspol mierzyli się w sobotę z beniaminkiem II ligi. W pierwszej kolejce Kasztelan przegrał 1:3 z LKPS Borowno i dokładnie takim samym wynikiem zakończył się mecz drugiej kolejki. Słupczanie pozwolili sobie wyrwać jedynie jeden set.

Moment słabości przyszedł w drugiej części spotkania. Pierwszy set SPS Konspol wygrał bowiem 25:19. W drugim secie Kasztelan zwyciężył 25:18 i było 1:1. W trzeciej części spotkania gospodarze kontynuowali grę i słupczanie musieli gonić wynik. Po doprowadzeniu do remisu 13:13 SPS Konspol wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał i zwyciężył 25:21.

W trzecim secie słupczanie kontrolowali już przebieg gry i pewnie prowadzili przez całą część spotkania. Ostatecznie SPS Konspol zwyciężył 25:17, a w całym spotkaniu wygrał 3:1, notując pierwsze trzy punkty na swoim koncie w tym sezonie.

Po dwóch kolejkach drużyna ze Słupcy zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem czterech oczek. Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę. SPS Konspol podejmować będzie Tubądzin Volley MOSiR Sieradz.

Kasztelan Rozprza - SPS Konspol Słupca 1:3 (19:25, 25:18, 21:25, 17:25).