Dzisiaj jest środa 26 czerwca 2019, imieniny: Jana, Pawła, Miromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20093) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
30 / 18oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)Konin. Najpierw Zatorze, potem "Rondo". Przerwa na ... (1)

Jak prawidłowo dobrać obciążenie treningowe? 5 złotych zasad

Materiał promocyjny

Dodano: 9.10.2018 11:29

Osoby rozpoczynające swą przygodę na siłowni często zastanawiają się, jak dobrać odpowiednie dla siebie obciążenie treningowe. Tymczasem to właśnie od niego zależy nie tylko efektywność, ale także bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń. W tym artykule znajdziesz 5 złotych zasad doboru obciążenia, dzięki którym unikniesz najczęściej popełnianych błędów i dobierzesz balast odpowiedni do swoich możliwości!

Dostosuj obciążenie do wykonywanych ćwiczeń

Obciążenie treningowe powinno być dopasowane do rodzaju wykonywanych ćwiczeń. W przypadku ćwiczeń izolowanych, w których pracują tylko wybrane grupy mięśni (np. ramiona), obciążenie będzie mniejsze niż w przypadku zadań angażujących wiele grup mięśni (np. przysiady czy martwy ciąg).

Ścigaj się tylko ze sobą

Lubisz sportową rywalizację? To świetnie, ale w przypadku treningu siłowego postaw na bezpieczeństwo i ścigaj się tylko ze sobą, pokonując własne ograniczenia i słabości. Nie patrz na bardziej doświadczonych kolegów, fit-celebrytów i osoby, które trenują dłużej od Ciebie. Pamiętaj też, że każdy ma inną sylwetkę i inne możliwości.

Zwiększaj ciężar stopniowo

Nawet jeśli nie brak Ci motywacji, by przenosić góry, zacznij od zdecydowanie skromniejszych obciążeń! Zwiększaj je stopniowo – tak, by Twoje ciało było przygotowane na większy wysiłek. Nie porywaj się na zbyt duży ciężar od samego początku – postaw raczej na mniejsze obciążenie i większą liczbę powtórzeń. Zdecydowanie wyjdzie Ci to na zdrowie! Nie spoczywaj również na laurach – regularnie zwiększając obciążenie, stymulować będziesz swój rozwój!

Nie zapominaj o technice

W treningu siłowym ważne jest nie tylko obciążanie, ale także prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Dzięki temu Twoje treningi będą nie tylko efektywne, ale także bezpieczne, a Ty unikniesz kontuzji.

Ćwicz tak, jak lubisz

Trening siłowy jest męczący – to nie ulega wątpliwości! Dlatego, by nie stracić zapału, wybierz takie ćwiczenia, których wykonywanie będzie sprawiać Ci przyjemność. Nie lubisz ćwiczyć w zatłoczonym klubie? Nie musisz! Odwiedź sklep sportowy – prosportowy.pl i zamów sprzęt sportowy do własnej, komfortowej siłowni.

Trening siłowy z odpowiednim obciążeniem może być źródłem ogromnej satysfakcji, a zarazem świetnym sposobem na poprawę kondycji i wyrzeźbienie mięśni. Z całą pewnością nie jest to jednak trening dla wszystkich – dlatego, jeśli dopiero zamierzasz zacząć się ruszać, a nie przemawiają do Ciebie tego rodzaju ćwiczenia, postaw np. na rower stacjonarny – to dobry wstęp do aktywności sportowej!

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sport,   zdrowie,   siłownia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.