Dzisiaj jest wtorek 19 lutego 2019, imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21149) SPORT FORUM FIRMY (5295) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 5oC
Jutropogoda
6 / 6oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Harcerski zlot na stulecie zakończenia Powstania W ... (1)Patryk Szymański wróci na ring podczas gali Mateus ... (9)

Jak prawidłowo dobrać obciążenie treningowe? 5 złotych zasad

Materiał promocyjny

Dodano: 9.10.2018 11:29

Osoby rozpoczynające swą przygodę na siłowni często zastanawiają się, jak dobrać odpowiednie dla siebie obciążenie treningowe. Tymczasem to właśnie od niego zależy nie tylko efektywność, ale także bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń. W tym artykule znajdziesz 5 złotych zasad doboru obciążenia, dzięki którym unikniesz najczęściej popełnianych błędów i dobierzesz balast odpowiedni do swoich możliwości!

Dostosuj obciążenie do wykonywanych ćwiczeń

Obciążenie treningowe powinno być dopasowane do rodzaju wykonywanych ćwiczeń. W przypadku ćwiczeń izolowanych, w których pracują tylko wybrane grupy mięśni (np. ramiona), obciążenie będzie mniejsze niż w przypadku zadań angażujących wiele grup mięśni (np. przysiady czy martwy ciąg).

Ścigaj się tylko ze sobą

Lubisz sportową rywalizację? To świetnie, ale w przypadku treningu siłowego postaw na bezpieczeństwo i ścigaj się tylko ze sobą, pokonując własne ograniczenia i słabości. Nie patrz na bardziej doświadczonych kolegów, fit-celebrytów i osoby, które trenują dłużej od Ciebie. Pamiętaj też, że każdy ma inną sylwetkę i inne możliwości.

Zwiększaj ciężar stopniowo

Nawet jeśli nie brak Ci motywacji, by przenosić góry, zacznij od zdecydowanie skromniejszych obciążeń! Zwiększaj je stopniowo – tak, by Twoje ciało było przygotowane na większy wysiłek. Nie porywaj się na zbyt duży ciężar od samego początku – postaw raczej na mniejsze obciążenie i większą liczbę powtórzeń. Zdecydowanie wyjdzie Ci to na zdrowie! Nie spoczywaj również na laurach – regularnie zwiększając obciążenie, stymulować będziesz swój rozwój!

Nie zapominaj o technice

W treningu siłowym ważne jest nie tylko obciążanie, ale także prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Dzięki temu Twoje treningi będą nie tylko efektywne, ale także bezpieczne, a Ty unikniesz kontuzji.

Ćwicz tak, jak lubisz

Trening siłowy jest męczący – to nie ulega wątpliwości! Dlatego, by nie stracić zapału, wybierz takie ćwiczenia, których wykonywanie będzie sprawiać Ci przyjemność. Nie lubisz ćwiczyć w zatłoczonym klubie? Nie musisz! Odwiedź sklep sportowy – prosportowy.pl i zamów sprzęt sportowy do własnej, komfortowej siłowni.

Trening siłowy z odpowiednim obciążeniem może być źródłem ogromnej satysfakcji, a zarazem świetnym sposobem na poprawę kondycji i wyrzeźbienie mięśni. Z całą pewnością nie jest to jednak trening dla wszystkich – dlatego, jeśli dopiero zamierzasz zacząć się ruszać, a nie przemawiają do Ciebie tego rodzaju ćwiczenia, postaw np. na rower stacjonarny – to dobry wstęp do aktywności sportowej!

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sport,   zdrowie,   siłownia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.