Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21215) SPORT FORUM FIRMY (5245) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 10oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
11 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radni miast i gmin będą decydować o przyszłości ma ... (20)Kochowo. Wypadek trzech samochodów osobowych we mg ... (18)

Kruczkowski o sporcie: Stadion przy ul. Podwale może pozostać

Dodano: 9.10.2018 11:34
Źródło: LM.pl

- Oba stadiony w Koninie wymagają niemal natychmiastowej przebudowy - mówi Damian Kruczkowski, kandydat na prezydenta Konina z ramienia KWW Zmieniamy Konin. I nie wyklucza, że obiekt przy ul. Podwale nie zostanie wyburzony.

Sport w programie KWW Zmieniamy Konin nie był obecny aż do ostatniej niedzieli. Dopiero wtedy komitet dopisał czteropunktowy dział do swojego programu. Wątek pomocy klubom sportowym pojawił się również w programie ,,Dwie na Jednego", ale po jego zakończeniu Damian Kruczkowski rozszerzył go w rozmowie z naszym portalem.

,,Jest realne pozostawienie obiektu przy ul. Podwale"

- Nie ulega wątpliwości, że oba stadiony w Koninie wymagają niemal natychmiastowej przebudowy. Tym trzeba będzie się zająć w pierwszej kolejności - odpowiada Damian Kruczkowski na pytanie o inwestycje w infrastrukturę sportową. Który dokładnie stadion i jak ma być zmodernizowany? Tego już nie precyzuje, podkreślając, że będzie o tym rozmawiał ze środowiskiem sportowym. - Trzeba byłoby usiąść ze wszystkimi zainteresowanymi i zapytać, czy w tej lokalizacji, w tej formie. 

Jak mówi, nie przesądza jeszcze losu obiektu przy ul. Podwale. - Myślę, że jest realne pozostawienie tego obiektu, ale i równie dobrze można wyburzyć ten obiekt i wybudować w partnerstwie publiczno-prywatnym obiekt zupełnie nowy - ocenia Damian Kruczkowski. Podkreśla jednak, że i w przypadku stadionu przy ul. Podwale, i obiektu przy ul. Dmowskiego prosty remont nie wystarczy. - Remonty to byłoby łatanie dziury. Trzeba raz porwać się na większą inwestycję i ponieść nakłady, ale później odcinać kupony od tego.

W swoim programie wyborczym pisze również o potrzebie modernizacji konińskich hal sportowych, w szczególności - hali Rondo i hali szermierczej przy ul. Dworcowej.

Miasto musi scalać kluby i przedsiębiorców

Dotacje miejskie dla klubów sportowych - do zmiany. - Dotychczasowy model wsparcia finansowego nie prowadzi do dynamicznego rozwoju żadnej z dyscyplin i nie pozwala konińskim drużynom stać się wizytówką Konina - czytamy w programie wyborczym KWW Zmieniamy Konin.

W jakim kierunku ma pójść ta zmiana? Okaże się po wyborach, Damian Kruczkowski chce ją bowiem uzgodnić ze środowiskiem sportowym. - Jesteśmy w stanie wypracować wspólnie takie rozwiązanie, które będzie zadowalające zarówno dla jednej, jak i dla drugiej strony. Nie chciałbym jednostkowo decydować o niczym. 

Podkreśla również wagę współpracy pomiędzy klubami sportowymi a sektorem prywatnym. - Miasto musi być motorem, który będzie ich zachęcał do współpracy. Są ludzie w mieście, którzy mają środki i są ludzie w mieście, którzy mają talent, ale oni muszą się spotkać. 

Kolejny odcinek ,,Dwie na Jednego" już w środę. Gościem programu będzie Zenon Chojnacki (KW Prawo i Sprawiedliwość). Jego propozycje dla konińskiego sportu przedstawimy w czwartek.



  • Kruczkowski o sporcie: Stadion przy ul. Podwale może pozostać

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Niech ten gość się zastanowi czy Konin czy Poznań? Jeśli olał miasto parę lat temu, to kto zagwarantuje że nie zrobi tego znów i nie ucieknie do Poznania jak nie wyjdzie z jego "wielkimi" i "różowymi" planami!?!? Bon Laden z Poznania!!!
Dodano: 10.10.2018 08:55    Przez: ~oburzony
Czyli krótko,jestem za,a nawet przeciw.Po prostu bełkot.
Dodano: 9.10.2018 12:01    Przez: ~tyle
"można wyburzyć ten obiekt i wybudować w partnerstwie publiczno-prywatnym obiekt zupełnie nowy" Więc czy można rozumieć, że dać zgodę na budowę prywatnego stadionu na terenie miasta? a potem taki prywatny właściciel dyktował by np. ceny biletów jak i inne koszta różnych imprez sportowych?
Dodano: 9.10.2018 12:07    Przez: ~?
NASTĘPNY CUDOTWÓRCA ŚMIECH
Dodano: 9.10.2018 13:04    Przez: ~kibic
coś w nim jest nie tak ... masło maślane śmietaną polane ... i do tego ten wygląd, niech się ogoli bo wygląda jak przerośnięty krasnal
Dodano: 9.10.2018 18:07    Przez: ~gość

KOMENTARZE

Jak zawsze chce rozmawiać ,a pomysłu nie ma .ja takiego radnego tym bardziej prezydenta to nie chcę. Już dużo konkretniejszy jest pomysł na sport Karola Kuznowicza któremu dam szansę.
Dodano: 09.10.2018 11:59    Przez: ~sympatyk sportu
kuznowicz to ten co hale na 10.000 ludzi chce stawiac? :D :D :D
Dodano: 09.10.2018 14:09    Przez: ~srogie piguły
Czyli krótko,jestem za,a nawet przeciw.Po prostu bełkot.
Dodano: 09.10.2018 12:01    Przez: ~tyle
"można wyburzyć ten obiekt i wybudować w partnerstwie publiczno-prywatnym obiekt zupełnie nowy" Więc czy można rozumieć, że dać zgodę na budowę prywatnego stadionu na terenie miasta? a potem taki prywatny właściciel dyktował by np. ceny biletów jak i inne koszta różnych imprez sportowych?
Dodano: 09.10.2018 12:07    Przez: ~?
Prywatny stadion na 3 lige ? Kto tam bedzie przychodzil ? Garstka !
Dodano: 09.10.2018 13:25    Przez: ~X
Najlepsza murawa jest w Kazimierzu Biskupim ! Konin to porażka ....np. Medyk LIGA EUROPEJSKA i nie ma SWOJEGO boiska
Dodano: 09.10.2018 16:20    Przez: ~Lipka
NASTĘPNY CUDOTWÓRCA ŚMIECH
Dodano: 09.10.2018 13:04    Przez: ~kibic
Moim zdaniem nazywanie murawy z ruinami malutkich trybun na Dmowskiego stadionem to przesada.W Koninie obecnie dwie ruiny,a hala Rondo tez z innej epoki.Jednak czy jest tu druzyna co by zaslugiwala na nowy stadion i hale ! Gornik w 3 lidze to szczyt ! Frekwencja od 100 do czasami 400,Medyk 30-100 ,na hali na 2 lidze 30 czasami 250.Gdyby tutaj byla 1 liga Gornik i 1 liga Startu to co innego !
Dodano: 09.10.2018 13:36    Przez: ~-
A jak inaczej mieć jak jak nie rozmawiając ze sportowcami? Kuznowicz chce wybudować uniwersalną hale a co z innymi?Hala szermiercza jest, stadiony są, baseny są, boisko do LA jest... wybodować nowe zamiast remontować albo dobudować ? Żenada !!! Komentatorzy oczywiście nie mają pojęcia o sporcie... albo większe niż sportowcy hahhaha
Dodano: 09.10.2018 14:58    Przez: ~żenada z komentatorów
Jakie stadiony ? Jedna ruina,a drugi to nie stadion,baseny ? Gdzie jest odkryty,hale ledwo sie to trzyma,obiekty i poziom,frekwencja na poziomie wiejskim,a nie 70.000 miasta nie widzicie !
Dodano: 09.10.2018 15:56    Przez: ~ZZ
Mieszanie wody w mętnym nurcie Warty! Gość, podobno na co dzień mieszkający i pracujący w Poznaniu, będzie super prezydentem Konina? A może ktoś powie, co on tam robi, jakie ma wykształcenie, doświadczenie, co takiego w życiu zdziałał, że startuje na PREZYDENTA ok. 75 000 miasta? Może trochę pokory i najpierw choćby radnym miejskim zostanie i trochę doświadczenia samorządowego złapie? Klepać ogólnikowe dyrdymały i mnożyć nierealne finansowo pomysły umie wielu... Słabi ci konińscy challengerzy...
Dodano: 09.10.2018 15:13    Przez: ~Ech Konin...
coś w nim jest nie tak ... masło maślane śmietaną polane ... i do tego ten wygląd, niech się ogoli bo wygląda jak przerośnięty krasnal
Dodano: 09.10.2018 18:07    Przez: ~gość
Talmud zakazuje nam chodzić bez brody.
Dodano: 09.10.2018 19:28    Przez: ~. שָׁלוֹם עֲלֵי
nasuwa mi się pewna analogia- pobudowano w Polsce piękne stadiony na Euro 2012 ,największy pływak na sucho- Donek stwierdził że dzięki temu, poziom naszej piłki ligowej się podniesie - udało się, Legia miała od tego czasu epizod w lidze mistrzów.Uważam że z tymi obiektami jeszcze dramatu nie ma , może niech dobre rozwiązanie systemowe sportu w Koninie ,jego awans, stabilizacja na wysokim poziomie, naturalnie wymusi renowację ,naprawę ,budowę obiektów godnych widowisk sportowych.Czy żaden z kandydatów nie zauważa że praktycznie w Koninie nie ma sportu na najwyższym poziomie i tak : koszykowa znika po epizodzie w ekstraklasie, nożna walczy o przetrwanie, z ręczną dzieje się coś niedobrego, Zagłębie nadal walczy ale Polski boks dogorywa, w szabelce mistrz Teddy coś nie może wyhodować seniora na poziomie mistrzowskim, na nożną kobiet choćby na golasa grały to na ligę niewielu przychodzi.
Dodano: 09.10.2018 23:25    Przez: ~kibic
Niech ten gość się zastanowi czy Konin czy Poznań? Jeśli olał miasto parę lat temu, to kto zagwarantuje że nie zrobi tego znów i nie ucieknie do Poznania jak nie wyjdzie z jego "wielkimi" i "różowymi" planami!?!? Bon Laden z Poznania!!!
Dodano: 10.10.2018 08:55    Przez: ~oburzony
1 z 2
12>>