Dzisiaj jest sobota 15 grudnia 2018, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21328) SPORT FORUM FIRMY (5269) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Mieszkańcy kolędowali na świątecznym kie ... (8)Kleczew. Siatkonoga na najwyższym poziomie zagości ... (0)

Chojnacki o sporcie: Przebudowa stadionu z pomocą marszałka

Dodano: 11.10.2018 10:41
Źródło: LM.pl

- To przedsięwzięcie, które wykracza poza nasze możliwości - mówi o przebudowie konińskich stadionów Zenon Chojnacki (Prawo i Sprawiedliwość), ale obiecuje zabiegać o pomoc ze strony Urzędu Marszałkowskiego. I przekonuje, że są pieniądze na większe dotacje dla klubów sportowych.

Zenon Chojnacki, kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość na prezydenta Konina, był kolejnym gościem cyklu ,,Dwie na Jednego". Choć w jego deklaracji wyborczej o sporcie wiele nie ma, sam kandydat przekonuje, że realizował już w przeszłości sportowe inwestycje w mieście - był inicjatorem powstania kompleksu boisk na Chorzniu i przy ZSGiE. Przedstawił również swoje pomysły na koniński sport, gdyby został prezydentem w najbliższej kadencji.

Nowy stadion tylko z pomocą województwa

- To przedsięwzięcie, które wykracza poza nasze możliwości. Miasto, na tyle, na ile znam nasz budżet, nie jest w stanie samemu takiego pomysłu zrealizować - mówi o przebudowie któregoś z konińskich stadionów Zenon Chojnacki. Ale równocześnie dodaje: - Konieczna jest współpraca z Urzędem Marszałkowskim. Wtedy, przy takim wsparciu, trzeba wypracować jakiś pomysł. 

Kandydatowi PiS na prezydenta Konina bliżej jest do pomysłu przebudowy obiektu przy ul. Dmowskiego. - Jeśli przystąpimy do wykorzystania wyspy Pociejewo w takim zakresie, jakie jest to przedstawiane na symulacjach architektonicznych, to tam miejsca na stadion nie będzie. Takim naturalnym miejscem jest tzw. stadion przy ul. Dmowskiego. Tak zwany, bo dzisiaj trudno ten obiekt nazwać stadionem. 

W ramach przebudowy mógłby powstać obiekt na kilka tysięcy osób, przynajmniej częściowo zadaszony. - Obiekt przyzwoity, którego nie musielibyśmy się wstydzić - mówi Zenon Chojnacki. 

Inna sportowa inwestycja wymieniona w deklaracji kandydata PiS na prezydenta Konina to budowa krytego lodowiska.

Dotacje dla klubów nawet dwa razy większe

Co o systemie dotacji dla klubów sportowych uważa Zenon Chojnacki? - Ten regulamin jest chwalony. Na sesjach Rady Miasta wręcz słyszymy, że jest wzorcowy - mówi kandydat, ale jednocześnie dodaje: - Chciałbym porozmawiać z ludźmi, którzy z tych środków korzystają. Samo środowisko najlepiej może wypowiedzieć się na temat tego regulaminu, chociaż zdaję sobie sprawę, że interesy poszczególnych dyscyplin są różne. Potrzebna jest głowa Salomona, która te ograniczone środki jakoś w miarę sprawiedliwie podzieli. 

Zenon Chojnacki przekonuje również, że pula środków dla klubów sportowych mogłaby wzrosnąć nawet do pięciu - sześciu milionów złotych. Skąd wziąć na to pieniądze? - Słyszę, że są jeszcze pewne rezerwy budżetowe. Tak czuję, bo niestety nie znam tak dokładnie budżetu. Jedyną osobą, która zna wszystkie niuanse, jest pan skarbnik. Zakładam, intuicja mi to podpowiada, że są jeszcze pewne rezerwy w tym budżecie. Słyszę takie opinie od osób, które zajmują się księgowością gminy, że co najmniej kilkanaście milionów udałoby się jeszcze z tego budżetu zagospodarować na inne cele.  

 



  • Chojnacki o sporcie: Przebudowa stadionu z pomocą marszałka

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Przynajmniej kandydat jest szczery nie obiecuję gruszek na wierzbie elektrowni wodorowych albo milionów dolarów dotacji i ekstraklasy piłkarskiej w koninie itp i to się ceni jeśli Zenon nie wygra nie liczmy na przychylność rządu tak to niestety działa inni będą się rozwijać a nasze dzieci do tych inowych miast beda emigrowac i taki to koniec czeka koninskie zagłębie przemysłowe ostatni dzwonek ktory może uratowac nasz region
Dodano: 11.10.2018 11:43    Przez: ~Juh
Pan Chojnacki najlepszy kandydat na Prezydenta.Spokój,opanowanie i nie obiecuje gruszek na wierzbie.Masz Pan mój głos
Dodano: 11.10.2018 14:49    Przez: ~darek

KOMENTARZE

"Ten regulamin jest chwalony. Na sesjach Rady Miasta wręcz słyszymy, że jest wzorcowy" - jeśli facet nie kłamie no to macie Panie i Panowie sportowcy/działacze obraz wszystkich swoich włodarzy/radnych na kogokolwiek byście nie zagłosowali. Otwierać jak najbardziej niszowe dyscypliny, wygrywać mistrzostwa świata dzieci i młodzieży w tzw. "pici polo", liczyć punkty, zgarniać kase. Proste.
Dodano: 11.10.2018 11:07    Przez: ~haha
Przynajmniej kandydat jest szczery nie obiecuję gruszek na wierzbie elektrowni wodorowych albo milionów dolarów dotacji i ekstraklasy piłkarskiej w koninie itp i to się ceni jeśli Zenon nie wygra nie liczmy na przychylność rządu tak to niestety działa inni będą się rozwijać a nasze dzieci do tych inowych miast beda emigrowac i taki to koniec czeka koninskie zagłębie przemysłowe ostatni dzwonek ktory może uratowac nasz region
Dodano: 11.10.2018 11:43    Przez: ~Juh
Inicjator kompleksu boisk na Chorzniu????o matko pierwsze słysze,skad takie informacje,chciałbym naprawde wiedziec ile ten pan ma pojecia o sporcie,bo krucho to widze. Ogolnie to co wszyscy kandydaci z tym stadionem,uczepiliscie sie tego panowie,wiem to medialne,moze ktos uwierzy,ja bym poszedl po bandzie i zaproponował drugi "narodowy" a co tam najwazniejsze jest miec gest. Ogolnie czytam i szczypie sie w reke czy aby nie snie
Dodano: 11.10.2018 13:54    Przez: ~Rado
Nie obiecuje gruszek na wierzbie?-Jak go dziewczyny pytały o "Kler" to zaczął bełkotać,że to "złożony problem prawno- etyczny",a tak naprawdę stanął po stronie oprawców i gwałcicieli małych dzieci.Bujaj sie Chojnacki.
Dodano: 11.10.2018 21:30    Przez: ~uciekinier z hodowli
Daj sobie pan spokój bo po9 1. nic nie możesz a po 2. nic od ciebie nie zależy. Zreszta co zrobiłeś w poprzednich kadencjach?
Dodano: 11.10.2018 12:34    Przez: ~Pn
Panie PN, wejdź na www.zenonchojnacki.pl to się czegoś w końcu dowiesz o kandydacie. Mam nadzieję, że sobie z tym poradzisz.
Dodano: 11.10.2018 15:02    Przez: ~Życzliwy
Jakbyś oglądał debatę to na bardzo duża ilość złożonych projektów żaden nie przeszedł a czemu bo nawet jeśli projekt był dobry to nie wychodził od koalicji rządzącej i do kosza tak to działa nie łudzcie się że jeśli znowu wybierzecie sld to będzie geotermia itp projekty będzie to samo co Józef robił z projektami Zenona do kosza i po Koninie
Dodano: 11.10.2018 19:42    Przez: ~Y
Tylko pytanie ? Po co stadion na 5 tys,skoro na Medyka prawie nikt nie chodzi,a na Gornika tez niewielu czasami jest tylko 100,200,a dwa razy w sezonie ok 500.Gdyby tu byla 1 liga Gornika to co innego.Lepiej zbudowac lodowisko z prawdziwego zdarzenia
Dodano: 11.10.2018 12:45    Przez: ~x
Na którym to lodowisku będzie się "ślizgać" 10 a może 20 dzieciaków łącznie z ich opiekunami - "X" - proszę Cię przestań fantazjować ....
Dodano: 11.10.2018 13:38    Przez: ~Doktor.
Przestancie fantazjowac z tym stadionem,przeciez tu nie ma druzyny sportowej co by reguralnie przychodzilo choc 500 ludzi,w innych miastach na hale przychodzi po ok 1 tys na mecze koszykowki itp.....
Dodano: 11.10.2018 14:30    Przez: ~x
W miastach gdzie jest solidne lodowisko dziennie jest nawet 500 dzieci,a jednorazowo moze wejsc 50 dzieci,czyli 500 dzieci dziennie to trzy mecze Gornika ! Dla kogo stadion ?
Dodano: 11.10.2018 16:21    Przez: ~x
W Koninie juz tylko emeryci !
Dodano: 11.10.2018 16:36    Przez: ~A
Po to żeby było gdzie zrobić Sylwester dni Konina różne festiwale koncerty itp w Koninie wszystko jest w ruinie albo stadion wielofunkcyjny albo remont amfiteatru i stadionu ale ja bym był za stadionem o przeznaczeniu kultularno sportowym rolą prezydenta było by ożywienie tego obiektu ściąganie zespołów organizacje festiwali oraz nowe inicjatywy jest wiele możliwości
Dodano: 11.10.2018 19:47    Przez: ~Fg
Stadion będzie zapełniony,bo Chojnacki ściągnie Baszorobe.
Dodano: 11.10.2018 21:24    Przez: ~kasiulka
I zaczeła sie PISIORSKA karuzela że wszystko z pomocą rządu byle zagłosowac a PÓZNIEJ CIEMNA MASO DŁUGO nic
Dodano: 11.10.2018 13:01    Przez: ~MANIEK
Przez osiem lat miałeś nic. Teraz obiecuje Ci "więcej". Wolisz takich?! Gratulacje.
Dodano: 11.10.2018 15:12    Przez: ~Życzliwy
Maniek, mam nadzieję,że zgłosiłeś swoją kandydaturę na prezydenta naszego miasta i po sprzedaniu pietruszki z własnej działki wybudujesz most, salę koncertową, dworzec kolejowy ....no i jeszcze dla każdego dom z ogródkiem i samochód co jeździ na powietrze.Tylko pokaż swoją twarz, bo jeśli nie, to jesteś z tych co chcą "by było jak było", czyli stary układ.
Dodano: 11.10.2018 15:37    Przez: ~Myślenie dla wszystkich
Pan Chojnacki najlepszy kandydat na Prezydenta.Spokój,opanowanie i nie obiecuje gruszek na wierzbie.Masz Pan mój głos
Dodano: 11.10.2018 14:49    Przez: ~darek
Obiecuje,że zabroni emisji "Kleru"!
Dodano: 11.10.2018 21:34    Przez: ~kinoman
Głaskanie kotka za pomocą młota... Pieprzy bez sensu i tylko po to aby coś powiedzieć, a zielonego pojęcia nie ma o tym o czym gada!!!
Dodano: 11.10.2018 15:48    Przez: ~ministrat
No właśnie co Pan zrobił w poprzednich kadencjach. Więcej czego ? Czyli niczego. Zal. Tylko pieprzycie a nic nie robicie.
Dodano: 11.10.2018 16:06    Przez: ~Koninianin
A co miał zrobić jak był w opozycji to jest taka sama sytuacja jak twoi idole z peło i nowośmiesznej składają projekty i nic w sejmie nie przechodzi normalne jak się jest w opozycji to się nazywa demokracja
Dodano: 11.10.2018 19:50    Przez: ~Wwo
Polecam stronę internetową Pana Zenona Chojnackiego, jest naprawdę ciekawa, chyba jedna z najlepszych spośród konińskich kandydatów - www.zenonchojnacki.pl :)
Dodano: 11.10.2018 21:11    Przez: ~Olek
Chyba się do niej nie modlisz?
Dodano: 11.10.2018 21:25    Przez: ~pżerarzonna
Piszcie co chcecie ja tam wole Zenka od debila nowickiego i KODerastów ZENEK MASZ MÓJ GŁOS !
Dodano: 12.10.2018 01:39    Przez: ~Patryk
Ma pan mój głos