LM.plSportBrąz Małgorzaty Zawodniak, trzy szablistki w finałowej ósemce

Brąz Małgorzaty Zawodniak, trzy szablistki w finałowej ósemce

Z jednym medalem zakończyli II Puchar Polski Juniorów reprezentanci KKSz Konin. Na trzecim miejscu w turnieju kobiet stanęła Małgorzata Zawodniak.

W stawce 44 zawodniczek w finałowej ósemce znalazły się trzy szablistki KKSz Konin. Najlepiej poradziła sobie Małgorzata Zawodniak. W 1/8 finału koninianka pokonała swoją klubową koleżankę Michalinę Fic 15:4, a następnie wygrała z kolejną zawodniczką KKSz Konin - Natalią Nowinowską - 15:7. W półfinale Zawodniak uległa Zuzannie Cieślar (Victor Warszawa), zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Natalia Nowinowska zajęła szóste miejsce w klasyfikacji, a w finałowej ósemce znalazła się jeszcze Weronika Waleriańczyk. Koninianka przegrała w ćwierćfinale z Zuzanną Cieślar 8:15 i została sklasyfikowana na siódmym miejscu.

Słabiej w turnieju spisali się szabliści z Konina. Do ćwierćfinału awansował jedynie Sebastian Glanc. Koninianin pokonał najpierw Mikołaja Górskiego (Victor Warszawa) 15:9, a następnie przegrał z Rafałem Ziarnowskim (O.Ś. AZS Poznań) 13:15 i zajął ósme miejsce.

Kolejne zawody z udziałem konińskich zawodników już 27 października. W Łodzi rozegrany zostanie wtedy II Puchar Polski Juniorów Młodszych.