LM.plSportPojechali w zaledwie dziewięciu, przegrali pięcioma bramkami

Pojechali w zaledwie dziewięciu, przegrali pięcioma bramkami

Piąty mecz w tym sezonie przegrali piłkarze ręczni Startu Konin. W zaledwie dziewięcioosobowym składzie musieli rywalizować na wyjeździe z UKS GOKiS Kąty Wrocławskie.

To nie był łatwy mecz dla zawodników Startu Konin. Do Kątów Wrocławskich koninianie dotarli w zaledwie dziewięcioosobowym składzie (w tym dwóch bramkarzy - Przemysław Hejna i Jakub Kujawiński). Mimo braków w kadrze Start podjął rękawicę rzuconą przez gospodarzy i w pierwszej połowie rywalizował z UKS GOKiS jak równy z równym. Po trzy bramki dla Startu zdobyli Marcel Urbański, Marek Salzman i Jakub Kujawiński. Do przerwy koninianie minimalnie prowadzili 11:10.

Sił starczyło jednak tylko na pół godziny. W drugiej połowie na parkiecie dominowali już zawodnicy z Kątów Wrocławskich. W ciągu sześciu minut UKS GOKiS zanotował sześć trafień i wyszedł na prowadzenie 18:14. Po 50. minucie ta przewaga wzrosła do ośmiu bramek. W samej końcówce Start odrobił jeszcze część straty, ale ostatecznie i tak gospodarze zwyciężyli 28:23.

Był to piąty mecz i piąta porażka Startu Konin w tym sezonie. Strata koninian do przedostatniego Lidera Swarzędz wzrosła do czterech punktów. Kolejny mecz w przyszły weekend. Start podejmie Żagiew Dzierżoniów.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie - Start Konin 28:23 (10:11)

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie: Wojciech Fluder, Rafał Grzesiak, Julien Philippe - Bartosz Pasieczny (6), Marcin Jaworski (2), Tomasz Łuczak (1), Adrian Kazimierczak (5), Maciej Wilk (1), Maciej Kuźbiński (1), Konrad Andrzejewski, Bartosz Serafin, Sebastian Ostrówka (3), Jakub Ryba (6), Radosław Rabski, Michał Jeruszka (3).

Start Konin: Przemysław Hejna - Jakub Kujawiński (5), Marcel Urbański (5), Dominik Urbański, Kacper Trepka, Adrian Grzelka (4), Janusz Kostrzewa (1), Marek Salzman (7), Konrad Kowalczyk (1).