LM.plSportPo miesiącu zagrają w Koninie. Medyk broni trzeciego miejsca

Po miesiącu zagrają w Koninie. Medyk broni trzeciego miejsca

W połowie września po raz ostatni kibice mieli szansę oglądać piłkarki Medyka w Koninie. Po ponad miesiącu zespół Romana Jaszczaka zagra u siebie i będzie bronił trzeciego miejsca, które zajmuje obecnie w tabeli.

Rywalem koninianek będzie AZS PWSZ Wałbrzych, czwarty zespół w tabeli, który ma na koncie zaledwie jeden punkt mniej od medyczek. Wałbrzyszanki w tym sezonie zanotowały już dwie porażki, przegrywając 2:4 z Czarnymi Sosnowiec i 0:1 z AZS UJ Kraków, czyli dwa jedyne spotkania z drużynami z czołówki. Wszystkie pozostałe sześć meczów AZS PWSZ wygrał, ale mierzył się wtedy z rywalami z niższych miejsc w tabeli.

Medyk w ostatniej kolejce rozgrywał bardzo ważne spotkanie z Górnikiem Łęczna. Koninianki przegrały 2:3, po raz pierwszy w tym sezonie i spadły na trzecie miejsce w klasyfikacji. Nowym wiceliderem zostali Czarni Sosnowiec, ale jeden punkt przewagi nad Medykiem sprawia, że w przeciągu kolejki ta sytuacja może się całkowicie zmienić.

Sobotni mecz będzie pierwszym od ponad miesiąca, w którym Medyk zagra na własnym terenie. Ostatni raz w Koninie piłkarki prezentowały się 15 września podczas wygranego spotkania z AZS UJ Kraków. Później medyczki rozegrały jeszcze dwa wyjazdowe starcia, a część przerwy pochłonęły zgrupowania reprezentacji Polski.

Runda jesienna zbliża się ku końcowi, do rozegrania pozostały jeszcze tylko trzy kolejki. W tym czasie odbędą się jeszcze spotkania Czarnych Sosnowiec z AZS PWSZ Wałbrzych oraz Górnika Łęczna i Czarnych Sosnowiec. Układ w czubie tabeli Ekstraligi może się więc jeszcze znacznie zmienić, różnice punktowe pomiędzy pierwszą czwórką są bowiem niewielkie.

Spotkanie pomiędzy Medykiem Konin a AZS PWSZ Wałbrzych rozpocznie się w sobotę 20 października o godz. 11.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie.