Dzisiaj jest sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17793) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 7oC
Jutropogoda
11 / 8oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (1)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Miał być w finale, zmienili werdykt... dwie godziny po pojedynku

Dodano: 19.10.2018 13:52
Źródło: LM.pl

Ręka uniesiona w górę, zwycięstwo 3:2. Damian Wiśniewski miał walczyć w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie, ale werdykt został zmieniony na niekorzyść koninianina.

Na rozgrywanych w tym roku w Sulejowie Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Boksie o medale walczyło trzech pięściarzy Zagłębia Konin. Jedną z największych medalowych nadziei konińskiego klubu był Damian Wiśniewski. Walczący w kat. +91 kg koninianin najpierw pokonał 5:0 Damiana Kadowa (Pomorzanin Toruń), a następnie 5:0 Jacka Rupa (Start Częstochowa). W półfinale Wiśniewski mierzył się z Damianem Knybą (Astoria Bydgoszcz).

Po ostatnim gongu werdykt sędziowski brzmiał - zwycięstwo 3:2 pięściarza Zagłębia Konin. Po walce rozstrzygnięcie zostało jednak zmienione. - Sędziowie dwie godziny po zawodach ustalili, że jednak przegrał 2:3. Jest werdykt odczytany, że wygrał Damian i to jest werdykt prawomocny - komentuje trener Zagłębia Konin Andrzej Goiński. - Nie ma wglądu do kart sędziowskich. Na dzień dzisiejszy Damian jest dla mnie finalistą. 

Szkoleniowiec konińskiego klubu nie wyklucza, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie. I przypomina, że kontrowersji nie brakowało również podczas zeszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Wtedy, w Koninie, w finale kat. 81 kg zmierzyli się Mateusz Goiński i Arkadiusz Szwedowicz. Zdaniem sędziów zwyciężył ten drugi 3:2, przeciwko czemu również protestował Andrzej Goiński.

Nie udało nam się skontaktować w piątek z władzami Polskiego Związku Bokserskiego. Według zapewnień biura PZB władze związki ustosunkują się do tej sytuacji w poniedziałek.

Damian Wiśniewski, czy z brązowym, czy z innego koloru krążkiem, jest jednym z dwóch konińskich medalistów. Drugim został Tomasz Spychalski. Pięściarz Zagłębia najpierw pokonał 4:1 Adama Wojaka (Beniaminek Polmet Starogard Gdański), a następnie wygrał 4:1 z Adrianem Szykuciem (Olimp Szczecin). Walki o finał nie było - Spychalski oddał pojedynek walkowerem, kończąc udział w mistrzostwach z brązowym medalem.

Na pierwszej walce swój udział w zawodach zakończył natomiast Mateusz Kałecki. Walczący w kat. 64 kg koninianin trafił w II rundzie na aktualnego mistrza Polski seniorów i przegrał z Damianem Durkaczem (Spartan Knurów) przez RSC w trzeciej rundzie. 

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

sedziowanie bokserskie to jest jednak niezla patologia, jak widac na kazdym poziomie :D
Dodano: 19.10.2018 14:39    Przez: ~hah
DO sądu!
Dodano: 19.10.2018 15:06    Przez: ~Zb
Ja bym proponował żeby im kontrole alkomatem robić, bo na ostatnich MMP w Koninie sędzie był nawalony jak szpadel, ledwo mówił.
Dodano: 19.10.2018 19:57    Przez: ~kibic
Brak słów panowie sedziowie czuja sie bezkarni..
Dodano: 19.10.2018 16:58    Przez: ~kibic

KOMENTARZE

sedziowanie bokserskie to jest jednak niezla patologia, jak widac na kazdym poziomie :D
Dodano: 19.10.2018 14:39    Przez: ~hah
DO sądu!
Dodano: 19.10.2018 15:06    Przez: ~Zb
VAR zadziałał i zmiana decyzji sędziego.
Dodano: 19.10.2018 16:47    Przez: ~Lipa
Brak słów panowie sedziowie czuja sie bezkarni..
Dodano: 19.10.2018 16:58    Przez: ~kibic
Ja bym proponował żeby im kontrole alkomatem robić, bo na ostatnich MMP w Koninie sędzie był nawalony jak szpadel, ledwo mówił.
Dodano: 19.10.2018 19:57    Przez: ~kibic
Boks,to nie sport !
Dodano: 19.10.2018 20:17    Przez: ~Lena
Na Białorusi by tego nie wymyślili. Ten PZB i układ sędziowski to padaka! Może POwcy podp***rolicie ich do Brukseli i zrobią z nimi pożądek.
Dodano: 19.10.2018 22:09    Przez: ~a fe
Dobrze, że po tygodniu nie zadzwonili, że jednak przegrał. Hehehe ale jaja.
Dodano: 22.10.2018 09:31    Przez: ~art

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.