LM.plSportSzalony mecz w Świeciu. Sokół Kleczew odrobił straty z 1:4 i wygrał!

Szalony mecz w Świeciu. Sokół Kleczew odrobił straty z 1:4 i wygrał!

Co tam się stało? - takie pytanie zadają sobie wszyscy kibice piłki nożnej, którzy nie widzieli na żywo spotkania Wdy Świecie i Sokoła Kleczew. Goście w Świeciu przegrywali już 1:4, by ostatecznie wygrać... 5:4!

Szaleństwo to chyba najlepsze słowo, które opisuje zdarzenia w Świeciu. Dość powiedzieć, że do przerwy gospodarze, zajmujący obecnie miejsce w strefie spadkowej, prowadzili z jedną z czołowych drużyn ligi 3:1. Co prawda wynik otworzył Jakub Antosik, ale później dwa gole dla świecian strzelił Patryk Jarantowicz, a jednego - Karol Maliszewski.

Zaraz po zmianie stron czwartą bramkę dla Wdy zanotował Wojciech Ernest i już to wystarczało, by po spotkaniu pisać o sensacji. Piłkarze Sokoła postanowili jednak, że też chcą zostać bohaterami tego meczu i w przeciągu zaledwie pięciu minut... odrobili straty.

W 63. minucie bramkę zantował Jakub Groszkowski, cztery minuty później znów trafił Groszkowski, a w 68. minucie, na 4:4, Michał Wolinowski. Cały trud świecian z poprzedniej godziny został w przeciągu pięciu minut obrócony w nicość. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji gospodarze mogli stracić zimne nerwy. W 72. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Patryk Jarantowicz i ostatnie kilkanaście minut Wda musiała grać w dziesiątkę.

Wykorzystał to natychmiast Sokół. W 76. minucie piątą bramkę dla gości strzelił Jakub Dębowski. Odzyskanego prowadzenia kleczewianie już nie oddali i ostatecznie wygrali 5:4.

Była to już siódma wygrana Sokoła Kleczew z rzędu w lidze. Do wyrównania najlepszej w ostatnich latach passy kleczewianom brakuje już tylko jednego zwycięstwa. Szansa na nie - już w najbliższą sobotę, gdy Sokół podejmować będzie Kotwicę Kołobrzeg. Po ostatnim meczu dwunastej kolejki kleczewianie zajmować będą drugie miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 26 punktów (niezależnie od wyniku niedzielnego meczu Raduni Stężyca z Mieszkiem Gniezno).

Wda Świecie - Sokół Kleczew 4:5 (13', 38' Patryk Jarantowicz, 29' Karol Maliszewski, 48' Wojciech Ernest - 10' Jakub Antosik, 63', 67' Jakub Groszkowski, 68' Michał Wolinowski, 76' Jakub Dębowski)

Wda Świecie: Bartosz Piotrowski - Patryk Kiełpiński (88' Maciej Śliwiński, Oskar Kujawka, Bartosz Czerwiński, Wojciech Ernest, Patryk Jarantowicz, Karol Maliszewski, Łukasz Wenerski, Damian Wietrzykowski (65' Jakub Ratkowski), Olaf Wójtowicz (68' Dawid Tomczak), Michał Żurowski.

Sokół Kleczew: Dawid Kołodziejczak - Michał Kozajda, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Tomasz Koziorowski, Michał Wolinowski, Arkadiusz Widelski (46' Jakub Groszkowski), Jakub Smektała, Jakub Dębowski (86' Marcel Koziorowski), Jan Paczyński (82' Norbert Grzelak), Jakub Antosik (90' Wiktor Kacprzak).