LM.plSportPiorunująca końcówka Medyka, wyszarpały zwycięstwo z AZS

Piorunująca końcówka Medyka, wyszarpały zwycięstwo z AZS

Niespodzianka była blisko, ale piłkarki Medyka zdołały wywalczyć trzy punkty we Wrocławiu. Decyduące bramki padły w 81. i 84. minucie.

We Wrocławiu medyczki mierzyły się z dziesiątym zespołem ligi, ale do meczu koninianki przystępowały po porażce i remisie. W rundzie wiosennej zeszłego sezonu piłkarki Medyka źle zareagowały na pierwszą stratę punktów i w krótkim czasie doznały dwóch kolejnych porażek. Tym razem udało się uniknąć trzeciego meczu bez zwycięstwa, ale mecz we Wrocławiu i tak dostarczył kibicom konińskiej drużyny dużo zmartwień.

Co prawda medyczki w pierwszej połowie przeważały, ale sytuacji bramkowych brakowało. Najlepszą okazję zespół Romana Jaszczaka miał w 24. minucie, gdy po strzale z dystansu Haley Lukas piłkę parować musiała Anna Bocian. Zdominowane w pierwszej połowie wrocławianki w drugiej zaczęły grać coraz odważniej. W 59. minucie zaowocowało to bramką - z dystansu przymierzyła Maja Jurczenko, piłka przeleciała nad bezradną Sowalską i było 1:0.

Strzelona bramka dodała piłkarkom AZS jeszcze więcej animuszu, ale Medyk zdołał obronić się przed atakami wrocławianek i sam odpowiedział dwoma decydującymi ciosami. Najpierw w 81. minucie świetną prostopadłą piłkę posłała Nikol Kaletka, a sytuację wykorzystała Anna Gawrońska, pokonując Bocian lobem. Trzy minuty później napastniczka Medyka uderzyła celnie z lewego skrzydła, dając prowadzenie swojemu zespołowi 2:1.

Koninianki utrzymały wynik do końca spotkania i uratowały się z opałów. Medyk pozostał na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 23 punktów i stratą siedmiu oczek do Górnika Łęczna. Kolejne spotkanie w najbliższą niedzielę. Medyk podejmować będzie Olimpię Szczecin.

AZS Wrocław - Medyk Konin 1:2 (59' Maja Jurczenko - 81', 84' Anna Gawrońska)

AZS Wrocław: Anna Bocian - Amanda Turowska, Małgorzata Korda, Dorota Kwapisz, Aleksandra Parka, Marcelina Ślusarczyk, Maja Jurczenko, Natalia Kulig, Klaudia Homa, Klaudia Nowacka (76' Buś), Kamila Czudecka.

Medyk Konin: Monika Sowalska - Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Klaudia Olejniczak, Nicole Zając, Alona Kowtun (63' Klaudia Łasicka, 90' Weronika Helińska), Gabija Gedgaudaite (50' Natalia Pakulska), Nikol Kaletka, Dominika Kopińska (81' Karolina Majda), Anna Gawrońska.