LM.plSportSkuteczność kontra słupki. Koniec pięknej serii zwycięstw Sokoła

Skuteczność kontra słupki. Koniec pięknej serii zwycięstw Sokoła

To nie był udany mecz w wykonaniu piłkarzy Sokoła Kleczew. Na własnym terenie kleczewianie przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 1:2 i zakończyli tym samym serię siedmiu zwycięstw ligowych z rzędu.

Zespół z Kołobrzegu był pierwszym z górnej połowy tabeli, z którym Sokół mierzyć miał się w ostatnich tygodniach. Rywal może nie z najwyższej półki, ale na pewno o wiele bardziej wymagający od drużyn ze strefy spadkowej lub plasujących się nieco wyżej. To wraz z trudnymi warunkami atmosferycznymi (głównie mocno wiejącym wiatrem) wystarczyło, by zakończyć serię zwycięstw Sokoła.

Kluczowy był początek w meczu i akcja z dziewiątej minuty, która dała prowadzenie Kotwicy. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska celnie głową uderzył Piotr Wojtasiak i było 0:1. Dzięki szybkiemu prowadzeniu goście mogli skupić się na defensywie. I zrobili to doskonale, bo przez całe 45 minut Sokół zdołał stworzyć sobie dwie sytuacje. Obie dzięki Jakubowi Smektale.

Najpierw skrzydłowy Sokoła uderzył tak mocno piłkę, że bramkarz rywali wypuścił ją z rąk. Dobijac próbował ją jeszcze Antosik, ale piłka wróciła do Smektały, a jego drugie uderzenie okazało się minimalnie niecelne. W 44. minucie Smektała znów dobrze przymierzył, ale tym razem piłkę odbić zdołał jeden z obrońców.

Dwie minuty wcześniej Kotwica podwyższyła swoje prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka znów trafiła do Wojtasiaka, a ten po raz drugi głową pokonał Huberta Świtalskiego. Na dwie bramki straty zareagował trener Łukasz Cichos, wprowadzając po przerwie na boisko Jana Paczyńskiego i Jakuba Debowskiego.

Obaj nie zawiedli i byli bardzo bliscy wyrównania wyniku. Zabrakło jednak szczęścia. Najpierw Paczyński wpadł w pole karne, uderzył piłkę i trafił w słupek. W 75. minucie piłka po dośrodkowaniu została wybita przed pole karne, tam uderzył ją Dębowski i znów... trafił w słupek. Mogło być 2:2, było 0:2.

Jeszcze cień nadziei kleczewianom przywrócił w 90. minucie niezawodny Jakub Groszkowski, który przepiękną przewrotką zdobył bramkę na 1:2. Co ciekawe, kleczewianie pierwszą bramkę strzelili grając w osłabeniu - w 72. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał bowiem Michał Kozajda. Bramka Groszkowskiego była jednak jedyną w tym meczu zapisaną na konto Sokoła. Kleczewianie przegrali 1:2.

Tym samym zespół Łukasza Cichosa zakończył serię siedmiu ligowych zwycięstw z rzędu. Kleczewianie spadli na czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów i stratą czterech oczek do liderującej Raduni Stężyca. I to właśnie z pierwszym zespołem w tabeli zagrają w następną niedzielę kleczewianie.

Sokół Kleczew - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (90' Jakub Groszkowski - 9', 42' Piotr Wojtasiak)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Michał Kozajda, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Tomasz Koziorowski (65' Jakub Dębowski), Jakub Groszkowski, Michał Wolinowski, Arkadiusz Widelski, Norbert Grzelak (46' Jan Paczyński), Jakub Smektała, Jakub Antosik.