LM.plSportWygrały, ale euforii nie było. Kolejne dwa gole Anny Gawrońskiej

Wygrały, ale euforii nie było. Kolejne dwa gole Anny Gawrońskiej

4:2 zwyciężył Medyk Konin w ostatnim meczu rundy jesiennej przeciwko Olimpii Szczecin. Choć koninianki zanotowały komplet punktów to nie był to perfekcyjny mecz w wykonaniu piłkarek z Konina.

Cztery strzelone bramki wydają się być dobrym rezultatem, ale ten, kto oglądał niedzielne starcie wie, że Medyk Olimpii powinien strzelić znacznie więcej goli. Koninianki nagminnie marnowały dogodne okazje, głównie podejmując kiepskie decyzje - oddając piłkę koleżankom zamiast decydować się uderzać.

Cztery okazje medyczki jednak wykorzystały. Już w dziesiątej minucie z lewego skrzydła przymierzyła Anna Gawrońska, dając prowadzenie Medykowi. Jeszcze przed przerwą podwyższyła Nikol Kaletka, kończąc skutecznie kontratak konińskiej drużyny. W 57. minucie drugą bramkę zanotowała Anna Gawrońska, dobijając piłkę głową z najbliższej odległości. Wynik ustaliła w 86. minucie Natalia Chudzik. Skrzydłowa Medyka została najpierw sfaulowana w polu karnym, a następnie sama wykorzystała podyktowaną jedenastkę.

Ale pomimo wysokiej wygranej niedzielny mecz wcale nie był jednostronnym widowiskiem. Już w pierwszych minutach szczecinianki mogły wyjść na prowadzenie, ale piłka po uderzeniu jednej z zawodniczek trafiła jedynie w poprzeczkę. W kolejnych minutach piłkarki Olimpii były bardziej skuteczne. W 59. minucie pierwszą bramkę dla przyjezdnych zdobyła Olga Sirant, wykorzystując głową dośrodkowanie. W 90. minucie na 2:4 strzeliła natomiast Julia Brzozowska.

Medyk Konin więc wygrał, ale do pełni zadowolenia brakowało jeszcze dużo. Dla goniących czołowej zespoły koninianek najważniejsze są jednak zdobyte trzy punkty. W innym niedzielnym meczu Czarni Sosnowiec ulegli Górnikowi Łęczna 2:5, dzięki czemu medyczki mają już tylko jeden punkt straty do wicelidera.

Kolejne spotkanie, pierwsze z rundy rewanżowej, już w przyszłą sobotę. Medyk podejmować będzie UKS SMS Łódź.

Medyk Konin - Olimpia Szczecin 4:2 (10', 57' Anna Gawrońska, 45' Nikol Kaletka, 86' Natalia Chudzik - 59' Olga Sirant, 90' Julia Brzozowska)

Medyk Konin: Monika Sowalska - Haley Lukas, Julia Maskiewicz (71' Alona Kowtun), Sandra Sałata, Klaudia Olejniczak, Nicole Zając, Gabija Gedgaudaite, Nikol Kaletka, Natalia Chudzik, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska.

Olimpia Szczecin: Joanna Pastusiak - Natalia Oleszkiewicz (82' Karolina Łaniewska), Olga Sirant, Aleksandra Witczak, Matilda Bohm, Patrycja Michalczyk, Anaida Szahbazjan (69' Kornelia Grosicka), Roksana Ratajczyk, Zuzanna Radochońska, Aleksandra Sudyk (34' Julia Brzozowska), Natalia Hryb.