LM.plSportPorażka z Krobianką. Olimpia ma już siedem punktów straty

Porażka z Krobianką. Olimpia ma już siedem punktów straty

Jedno z kluczowych spotkań przegrała w miniony weekend Olimpia Koło. Zespół Tomasza Mikusika uległ na wyjeździe Krobiance Krobia i ma już siedem punktów straty do przedostatniego miejsca.

Jeszcze przed rozegraniem piętnastej kolejki strata kolan do wyżej notowanych drużyn, choć była, to jednak nie aż tak pokaźna. Tę różnicę Olimpia mogła zresztą jeszcze zniwelować, w sobotę piłkarze z Koła mierzyli się bowiem z przedostatnią w tabeli Krobianką Krobia. Gospodarze okazali się jednak lepsi i wygrali z kolanami 3:2.

Spotkanie zaczęło się dla gości dobrze, w osiemnastej minucie prowadzenie Olimpii dał bowiem Maciej Rojewski. Jeszcze przed przerwą Krobianka wyrównała, a następnie wyszła na prowadzenie. Dwie bramki w zaledwie cztery minuty strzelili Przemysław Kaczmarek i Jędrzej Urbański.

Chwilę po zmianie stron bramkę na 3:1 dołożył jeszcze Aleksander Woźniak. I choć zaledwie dwie minuty później drugiego gola dla Olimpii zanotował Bartosz Fret, to było zbyt mało, by gospodarzy pokonać. Wynik 3:2 utrzymał się już do końca spotkania i kolanie wyjechali z Krobi bez punktów.

Taki wynik stawia Olimpię w bardzo trudnej sytuacji, wszyscy bezpośredni rywale w walce o utrzymanie w piętnastej kolejce bowiem zapunktowali. Do dziewiętnastej Krobianki i osiemnastej Kotwicy Kórnik kolanie tracą już siedem punktów. W następnym spotkaniu zespół Tomasza Mikusika podejmować będzie Polonię 1912 Leszno.

Krobianka Krobia - Olimpia Koło 3:2 (27' Przemysław Kaczmarek, 31' Jędrzej Urbański, 51' Aleksander Woźniak - 18' Maciej Rojewski, 53' Bartosz Fret)

Olimpia Koło: Mariusz Sobczak - Piotr Rutkowski, Wiktor Małecki, Michał Rutkowski, Kacper Gatrzkie, Szymon Bartosik, Igor Witczak, Maciej Graliński (81' Dominik Jankowski), Bartosz Kowalski, Bartosz Fret, Maciej Rojewski.