Dzisiaj jest piątek 25 września 2020, imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18082) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 14oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
11 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Specjalna aplikacja do segregacj ... (0)Konin. Zdezynfekowano budynek II Liceum Ogólnokszt ... (4)

Jaszczak i Boniek dyskutowali o piłce kobiet na zjeździe PZPN

Dodano: 2.11.2018 12:04
Źródło: LM.pl

- W Polsce dystans kobiecej do męskiej piłki się powiększa - mówił Roman Jaszczak podczas ostatniego zjazdu PZPN w kontrze do wypowiedzi Zbigniewa Bońka. 

Roman Jaszczak na zjeździe reprezentował Wielkopolski Związek Piłki Nożnej i, jak wylicza portal kobiecapilka.pl, był jednym z czterech delegatów związanych ze środowiskiem kobiecej piłki nożnej (obok Włodzimierza Seifryda z Gola Częstochowa, Stanisława Dyja z Rolnika Głogówek i Zbigniewa Bartnika, przewodniczącego Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN).

Choć sam zjazd poświęcony był różnym kwestiom, sprawa piłki nożnej kobiet jako jedyna wywołała większą dyskusję. Co ciekawe, zapoczątkowaną przez samego Zbigniewa Bońka. - Chciałbym, żeby mocne kluby miały też sekcje kobiece. To jest dodatek do piłki nożnej, ale dodatek bardzo ważny. Panowie, to jest kwestia kultury. Piłka to nie tylko biznes, ale także emocje - apelował prezes PZPN (cytat za Przeglądem Sportowym).

Środowisko kobiecej piłki nożnej w przeszłości niejednokrotnie atakowało prezesa PZPN za zbyt małe zainteresowanie jego potrzebami. W 2016 i 2017 roku na meczach Ekstraligi pojawiały się transparenty z hasłami ,,Boniek to beton, piłka jest kobietą", czy ,,Boniek też była kobietą". Prezesa PZPN w 2017 roku ostro skrytykowała też Hope Solo, jedna z najbardziej znanych piłkarek, za wypowiedź Bońka na Twitterze: ,,gdy rozmawiamy o piłce to nam baba niepotrzebna".

Na słowa prezesa PZPN na zjeździe zareagował Roman Jaszczak. - To nie jest tak jak pan mówi, że zakładanie przez kluby ekstraklasy sekcji kobiecych jest receptą na nasze problemy. Potrzebne są większe nakłady ze strony związku. A w Polsce dystans kobiecej do męskiej piłki się powiększa. Aby było lepiej, futbol kobiecy powinien mieć swoją organizację w ramach PZPN - mówił prezes i trener Medyka Konin.

Jak wylicza portal kobiecapilka.pl, za kadencji Zbigniewa Bońka nakłady na kobiecą piłkę wzrosły trzykrotnie - z 2,3 mln zł do 6,6 mln zł. Ale to wciąż kwoty marginale w kontekście całego budżetu PZPN, który w przyszłym roku ma wynieść około 240 mln zł. - Cały obecny budżet związku na kobiecą piłkę jest rocznie mniejszy niż choćby sezonowe nagrody finansowe dla klubów męskiej I ligi w ramach programu Pro Junior System - podaje portal kobiecapilka.pl.

Zbigniew Boniek argumentów Romana Jaszczaka jednak nie przyjął. - Zostaniemy przy swoich zdaniach. Dajemy dużo pieniędzy na piłkę kobiecą w ramach różnych akcji. I nie wydaje mi się, żeby potrzebował większej autonomii w ramach związku. autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

hehehheh dobrze że Boniek ma w dupie Jaszczaka i jego argumenty ….może dowiedział le się nachapał kasy z Medyka jak widać Jaszczak ma duże potrzeby ale pamiętaj na tamten świat tego nie weźmiesz .Zacznij traktować kobiety jak ludzi to może znowu zechcą grać dla Medyka
Dodano: 2.11.2018 13:16    Przez: ~Heniu

KOMENTARZE

hehehheh dobrze że Boniek ma w dupie Jaszczaka i jego argumenty ….może dowiedział le się nachapał kasy z Medyka jak widać Jaszczak ma duże potrzeby ale pamiętaj na tamten świat tego nie weźmiesz .Zacznij traktować kobiety jak ludzi to może znowu zechcą grać dla Medyka
Dodano: 02.11.2018 13:16    Przez: ~Heniu
Brawo p Boniek dokopałeś mu.he he
Dodano: 02.11.2018 15:24    Przez: ~cwaniak
Przeciez to logiczne,że jesli markowe kluby zainteresuja sie tym aby miec druzyne kobieca to taki medyk fru,fru spada nizej
Dodano: 02.11.2018 13:57    Przez: ~Rado
Ludzie nie interesują się piłką kobiecą i żadne dodatkowe nakłady finansowe tego nie zmienią. Szkoda, że trener Jaszczak nie potrafi lub nie chce przyjąć tego faktu. Na mecze trampkarzy Górnika przychodzi więcej ludzi.
Dodano: 02.11.2018 14:25    Przez: ~q
Bez przesady na mecze trampkarzy,przychodzi garstka,tyle ile na Medyka,na Górnika też niewiele przychodzi srednia to ok 200 na mecz,czasami nie ma nawet 100,dwa razy w sezonie ok.600 i już radocha,że taka frekwencja hihi, Nawet jak będą najpiękniejsze stadiony to piłka kobieca w polsce nie przyciągnie tłumów !
Dodano: 02.11.2018 14:47    Przez: ~Gol
ROMAN mówi o piłce kobiecej a na boisko wpuszcza PANA GAWROŃSKIEGO!!!! ROMAN przestań się wydurniać i zacznij grać fair wobec dziewczyn z całej Ligi!!!!
Dodano: 02.11.2018 17:40    Przez: ~....
Podpisz się "mężczyzno"
Dodano: 02.11.2018 20:44    Przez: ~Piłkarz
AAAA dotacja!!! Skąd medyk wziął 173 zawodniczki,pwsz 33 i uks gornicza 30? Suma 236 zawodniczek. A to wszystko jeden klub. Może ktoś sprawdzi z UM Konin jak p.Jaszczak zebrał tyle zawodniczek. Ile jest faktycznie a ile "martwych dusz". Chyba, że w 236 zawodniczkach jest jeszcze sztab szkoleniowy i cała rodzina prezesa J.
Dodano: 02.11.2018 18:11    Przez: ~gdzie kasa? i komu?
AAAA dotacja!!! Skąd medyk wziął 173 zawodniczki,pwsz 33 i uks gornicza 30? Suma 236 zawodniczek. A to wszystko jeden klub. Może ktoś sprawdzi z UM Konin jak p.Jaszczak zebrał tyle zawodniczek. Ile jest faktycznie a ile "martwych dusz". Chyba, że w 236 zawodniczkach jest jeszcze sztab szkoleniowy i cała rodzina prezesa J.
Dodano: 02.11.2018 18:12    Przez: ~gdzie kasa? i komu?
jaszczuk oddaj hajs
Dodano: 02.11.2018 19:46    Przez: ~obywatel
Ale wam gul skacze, ze facet jest obrotny. Jak byście go mieli to Górnik byłby tam gdzie nie jest. Piszecie na niego chamskie wpisy a Medyk dał kasę na ratowanie waszego klubu. niezłe z was pacany...zal.pl
Dodano: 02.11.2018 20:48    Przez: ~Zal.pl
Obrotny? Stał obok Józka, Józek przegrał, stał obok Korytkowskiego i...
Dodano: 02.11.2018 22:09    Przez: ~...

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.