LM.plSport70 punktów w jednym secie. Czarni odparli atak Wilków WIlczyn

70 punktów w jednym secie. Czarni odparli atak Wilków WIlczyn

34:36 - takim wynikiem zakończył się trzeci set starcia Wilków Wilczyn z Czarnymi Rząśnia. Set, który zadecydował o losach meczu i późniejszym zwycięstwie gości 3:1.

Wilczynianie w sobotę podejmowali swoich sąsiadów z tabeli, czwartą drużynę klasyfikacji - Czarnych Rząśnia. Każdy mógł spodziewać się wyrównanego spotkania, ale taki bój, jaki zaprezentowali siatkarze obu drużyn w trzecim secie, widzi się nie często.

Spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa gości w pierwszym secie 25:20, ale już w drugiej części spotkania Wilki zwycięzyły 25:17 i mecz rozpoczął się na nowo. Obie drużyny wiedziały, że wygrana w trzecim secie da im psychologiczną przewagę i dlatego biły się o to zwycięstwo zacięcie. Ostatecznie górą byli siatkarze z Rząśni zwyciężając 36:34.

Czwarty set to już była formalność. Wilczynianie po tej porażce zupełnie opadli i oddali ostatnią część spotkania zaledwie do trzynastu. Czarni zwyciężyli ostatecznie 3:1.

Wilki utrzymały piąte miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów, ale taki sam dorobek ma już na swoim koncie Eco-Team AZS IV LO Częstochowa. Kolejne spotkanie w przyszły weekend - wilczynianie zagrają na wyjeździe ze Skrą II Bełchatów.

Wilki Wilczyn - Czarni Rząśnia 1:3 (20:25, 25:17, 34:36, 13:25).