LM.plSportKonińscy judocy Górnika Konin walczyli w Rawiczu i w Poznaniu

Konińscy judocy Górnika Konin walczyli w Rawiczu i w Poznaniu

W XIV Rawickim Turnieju Judo i X Memoriale Jigoro Kano walczyli judocy UKS Górnik Judo Konin. Z obu turniejów koninianie przywieźli piętnaście medali.

W XIV Rawickim Turniej Judo wystąpiło ponad 350 zawodników, a gościem specjalnym był utytułowany polski judoka Rafał Kubacki. Klub konińskiego Górnika reprezentowało dziewięciu zawodników i zawodniczek startujących w różnych kategoriach wiekowych i wagowych . Wśród naszych najmłodszych reprezentantów  brązowy medal wywalczyła Alicja Grabowska, srebro Wiktoria Nowaczyk, a złoty medal powędrował do Szymona Rabulińskiego.

W kolejnych kategoriach złoto wywalczył Kornel Wybrański, piąte miejsce zajął Kacper Fabiszak, a Antoni Figaszewski i Filip Dołowiec  po dobrych walkach zakończyli  rywalizację na siódmym miejscu. Pozostali dwaj zawodnicy - Cyprian Grube i Mateusz Galiński - odpadli w walkach eliminacyjnych.

W pierwszy weekend listopada w Poznaniu odbył się dwudniowy X Memoriał Jigoro Kano „Szansą dla każdego”. Reprezentanci Górnika wystąpili w pierwszym dniu rywalizując nie tylko z zawodnikami z Polski, ale także m. in. ze Szwecji, Czech i Niemiec. Najpierw wystąpili zawodnicy niepełnosprawni  którzy wywalczyli cztery medale. Złota przypadły Arturowi Zawodniakowi i Igorowi Paluchowi, wicemistrzami zostali natomiast Paweł Seher oraz Krzysztof Raźny.

Następnie do walk przygotowywali się zawodnicy kategorii do lat dziesięciu i do lat dwunastu i już  na samym początku po trzech świetnych walkach złoto zdobył najlżejszy reprezentant UKS Górnik Konin Kornel Wybrański.

Kolejni zawodnicy kat. U-10  Antoni Figaszewski  po jednej wygranej i dwóch porażkach oraz Mateusz Galiński po dwóch wygranych i dwóch porażkach zdobyli ostatecznie siódme miejsce.

Na koniec do rywalizacji przystąpiło trzech zawodników kat. U-12. W wadze do 45 kg  wystąpił Cyprian Grube, który zaczął od pierwszej przegranej walki, ale w kolejnych trzech odniósł zwycięstwa, zdobywając brązowy medal. W wadze do 33 kg Kacper Fabiszak i Filip Dołowiec po ciężkich walkach odpadli w eliminacjach.