Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19347) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 10oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (9)

Nauka programowania dla młodzieży - dlaczego warto?

Materiał promocyjny

Dodano: 6.11.2018 11:42

Programowanie jest taką umiejętnością, która z pewnością każdemu dziecku i osobie dorastającej przyda się w przyszłości. Poprzez rozwój technologii coraz więcej osób swoją karierę zawodową kształtuje właśnie w tym kierunku, ale nauka programowania w szkołach to nie tylko kwestia dobrej pracy po ukończeniu procesu edukacji.

Zajęcia z programowania oswajają dzieci z komputerami i wyposażają je w wiele umiejętności, które potem się im przydadzą w życiu dorosłym - logiczne myślenie, dedukcja, umiejętność wyszukiwania informacji oraz obycie w technologiach informatycznych. Z tego też względu nauka programowania powinna być wdrażana nawet nie samej młodzieży, co dzieciom w szkołach podstawowych. Dzięki temu ich start w dorosłym życiu będzie znacznie łatwiejszy.

Jakie korzyści niesie ze sobą nauka programowania już od najmłodszych lat?

Pierwszą taką korzyścią jest zyskanie pewnego obycia w świecie współczesnym. Obecnie często zdarzają się osoby młode, które w ogóle nie posiadają zdolności komputerowych i nie korzystają zarówno z wielu możliwości Internetu, ani z urządzeń elektronicznych. W przyszłości za pewne użycie wszystkiego, co komputerowe będzie powszechne i dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat oswajać z tym dzieci. W przyszłości za pewne jeszcze bardziej wzrośnie ilość technologii, a nauka programowania pozwala już na wczesnym etapie zrozumieć ten świat i mieć nad nim kontrolę.

Kolejną ogromną zaletą jest to, że programowanie jest umiejętnością, która daje ogromne możliwości. Po pierwsze zwiększa to szanse młodego człowieka na rynku pracy, po drugie jest to pewne narzędzie do tego, aby kreować nowe produkty i rozwijać się w tym kierunku. Przede wszystkim jest to wiedza praktyczna, która jeśli jest dobrze przyswojona - może być wykorzystana na szereg różnych sposobów, co także pozwala na kreatywne myślenie.

Programowanie dla młodzieży to także dobry pomysł z tego względu, że uczy ono rozwiązywania problemów. Nie zawsze wszystko idzie gładko, ale metodą prób i błędów szuka się najlepszego wyjścia z sytuacji tak, aby dany program czy też aplikacja mogła działać poprawnie. Niejednokrotnie w programowaniu jest jak w życiu - jeden i ten sam cel można osiągnąć poprzez obranie różnych dróg. Poprzez naukę programowania pokazujemy więc dzieciom i młodzieży sposób na radzenie sobie z problemami w dorosłym życiu.

Programowanie ma przyszłość

Naukę programowania mogą rozpocząć już dzieci, które są w wieku około 8 lat. W ostatnim czasie powstało bardzo wiele kursów i akademii, które są dedykowane właśnie tak młodym adeptom sztuki programowania. Cieszą się one rosnącym zainteresowaniem osób młodych, a także ich rodziców. Oni także są zachęcani do tego, aby oswajać dzieci z programowaniem, a w sieci można znaleźć szereg materiałów, które umożliwiają naukę programowania poprzez zabawę. To pokazuje, że nie tylko dzieci i młodzież mogą programować, a raczej, że nawet powinny to robić, gdyż niesie to ze sobą szereg korzyści i może zaprocentować w ich późniejszym, dorosłym życiu.  • Nauka programowania dla młodzieży - dlaczego warto?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:edukacja,   nauka,   młodzież

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.