LM.plSportBałtyk znów wyjechał z Kleczewa z niczym. Sokół wygrał 2:0

Bałtyk znów wyjechał z Kleczewa z niczym. Sokół wygrał 2:0

Sokół Kleczew ma patent na Bałtyka Gdynia i udowodnił to po raz kolejny. W sobotnim meczu III ligi drużyna Łukasza Cichosa pokonała gdynian 2:0.

Spotkanie rozpoczęło się dla kleczewian znakomicie. Już w ósmej minucie faulowany w polu karnym był Jakub Smektała. Do jedenastki podszedł Jakub Dębowski i pewnym strzałem pokonał swojego byłego kolegę z drużyny - Adriana Szadego.

Goście mogli wyrównać w 22. minucie, ale świetną interwencją popisał się Hubert Świtalski, zatrzymując strzał Piotra Kręckiego nogą. Piłkę do siatki dobić próbował jeszcze Łukasz Duszkiewicz. Futbolówka trafiła jednak jeszcze po drodze w rękę Sebastian Śmiałek. Goście domagali się rzutu karnego, ale sędzia uznał, że zagranie na jedenastkę się nie kwalifikowało i gwizdka nie użył, karząc jeszcze za protesty Maksyma Demianczuka żółtą kartką.

Po zmianie stron Sokół zadał gdynianom drugi cios. Prostopadłe podanie Jakuba Groszkowskiego wykorzystał Jakub Smektała, mijając w sytuacji sam na sam Szadego i podwyższając prowadzenie na 2:0. Jakby tego było mało w 72. minucie Demianczuk zatrzymał faulem kontratak Sokoła, dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Ostatecznie zespół Łukasza Cichosa zwyciężył 2:0, przerywając tym samym krótką serię dwóch porażek z rzędu. Kleczewianie awansowali na piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Kolejny mecz w przyszłą niedzielę - Sokół zagra na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin.

Sokół Kleczew - Bałtyk Gdynia 2:0 (8' Jakub Dębowski, 47' Jakub Smektała)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Michał Kozajda, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Tomasz Koziorowski, Marcel Koziorowski, Jakub Smektała, Jakub Groszkowski (78' Jan Paczyński), Norbert Grzelak (88' Wiktor Kacprzak), Michał Wolinowski, Jakub Dębowski.

Bałtyk Gdynia: Adrian Szady - Arkadiusz Korpalski, Przemysław Kostuch, Damian Garbacik, Przemysław Czerwiński, Łukasz Duszkiewicz (46' Jakub Biskup), Maksym Demianczuk, Mateusz Kołodziejski (46' Adam Duda), Sebastian Bartlewski (67' Karol Zieliński), Piotr Kręcki, Michał Marczak.

źródło: sokol.kleczew.pl, baltyk.gdynia.pl