Dzisiaj jest wtorek 11 grudnia 2018, imieniny: Damazego, Waldemara, Artura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22082) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO

2 / 0oC
2 / 0oC
1 / -1oC

"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (34)Medyk Konin poznał rywala w ćwierćfinale Pucharu P ... (8)

Liga międzyokręgowa: GKS Sompolno i Tur 1921 Turek w górę

Dodano: 11.11.2018 21:12

Trzy zwycięstwa, trzy porażki. Piętnasta, przedostatnia kolejka rundy jesiennej ligi międzyokręgowej układała się dla drużyn z okręgu konińskiego różnie.

Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowali w sobotę piłkarze SKP Słupca. Na własnym terenie słupczanie pokonali Zielonych Koźminek 5:1. Dwie bramki w meczu strzelił Marcin Balalja, a po jednej - Szymon Szczęsny, Igor Sarnowski i Konrad Kobylarek. Drużyna Wojciecha Henke utrzymała drugie miejsce w tabeli ze stratą czterech oczek do liderującej Victorii Ostrzeszów.

Wysokiej porażki doznali piłkarze Tulisii Tuliszków. Szósta drużyna ligi uległa Odolanovii Odolanów aż 3:9. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 4:1. W drugiej połowie oba zespoły na zmianę strzelały sobie bramki, ostatnie jedenaście minut należało już jednak do Odolanovii. Gospodarze strzelili wtedy trzy bramki. Pomimo porażki Tulisia utrzymała szóstą pozycję w tabeli z dorobkiem 22 punktów.

W górę tabeli po piętnastej kolejce powędrowały drużyny GKS Sompolno i Tura 1921 Turek. GKS wygrał na wyjeździe z Astrą Krotoszyn 3:0 po bramce Przemysława Jankowskiego i dwóch trafieniach Damiana Kotkowskiego. Zespół z Sompolna awansował na ósme miejsce w klasyfikacji z dorobkiem dwudziestu punktów.

Wygrał również Tur 1921 Turek, choć o wiele skromniej. Po bramce Beniamina Trzepacza turkowianie pokonali 1:0 Piasta Czekanów. Tur 1921 awansował na dziewiąte miejsce z dorobkiem dwudziestu oczek na koncie.

W tabeli spadły Wilki Wilczyn po porażce 1:2 z Raszkowianką Raszków. Wilczynianie jako pierwsi wyszli na prowadzenie po bramce Bartosza Domanieckiego, ale już minutę później wyrównał Patryk Adamski. W 76. minucie Adamski trafił po raz drugi, dzięki czemu Raszkowianka zwyciężyła. Wilki zajmują obecnie dwunaste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem osiemnastu punktów.

Jedną bramką przegrał też Polonus Kazimierz Biskupi. Prowadzenie gospodarzom dał Mateusz Czajka, ale w kolejnych minutach dwie bramki zanotował Marcin Górecki i Orzeł prowadził 2:1. W 43. minucie wyrównanie Polonusowi dał Łukasz Wawrzyniak, ale jeszcze przed przerwą hat-tricka skompletował Górecki, dając gościom zwycięstwo 3:2. Polonus utrzymał jednak trzynaste miejsce z dorobkiem piętnastu punktów.

Już w przyszły weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy jesiennej. Polonus Kazimierz Biskupi podejmie Piasta Kobylin, Tur 1921 Turek zmierzy się z Raszkowianką Raszków, Tulisia Tuliszków zagra na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów, GKS Sompolno powalczy o punkty z Odolanovią Odolanów, a SKP Słupca zagra z Białym Orłem Koźmin Wlkp. Granie zakończyły już Wilki Wilczyn, których mecz z Astrą Krotoszyn przełożony został na marzec przyszłego roku.

SKP Słupca - Zieloni Koźminek 5:1 (32' Szymon Szczęsny, 42' Igor Sarnowski, 48', 53' Marcin Balalja, 58' Konrad Kobylarek - 81' Bartosz Kaźmierczak)

Tur 1921 Turek - Piast Czekanów 1:0 (45' Beniamin Trzepacz)

Odolanovia Odolanów - Tulisia Tuliszków 9:3 (5' Mateusz Sobczak, 19', 43', 67' Piotr Skrzypczak, 29', 79' Mikołaj Marciniak, 55' Jakub Bąk, 83' Daniel Bąk, 90' Hubert Mesnerowicz - 31', 57' Szymon Matuszak, 73' Damian Gepert)

Polonus Kazimierz Buskupi - Orzeł Mroczeń 2:3 (20' Mateusz Czajka, 43' Łukasz Wawrzyniak - 22', 35', 45' Marcin Górecki)

Raszkowianka Raszków - Wilki Wilczyn 2:1 (15', 76' Patryk Adamski - 14' Bartosz Domaniecki)

Astra Krotoszyn - GKS Sompolno 0:3 (73' Przemysław Jankowski, 84', 89' Damian Kotkowski).