Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportIskra Konin. Dwa złote medale Adama Kuszyńskiego w Poznaniu

Iskra Konin. Dwa złote medale Adama Kuszyńskiego w Poznaniu

Cztery krążki z Zimowych Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego i Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej przywieźli pływacy Iskry. Koninianie rywalizowali również w zawodach pływackich w Toruniu.

W Poznaniu spisali się najlepiej Adam Kuszyński i Igor Kiejewski. Pierwszy z konińskich zawodników zwyciężył na 400 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym. Kierejewski wywalczył natomiast brązowe medale na 800 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym. Łącznie w zawodach wystartowało 21 reprezentantów Iskry Konin.

W ten sam weekend koninianie pływali też w Toruniu na zawodach Pływam na medal. Iskra zdobyła dziesięć krążków. Dwa srebrne medale wywalczyła Dominika Wesołek, srebro i brąz - Borys Grabowski, po jednym srebrnym krążku - Maria Orłowska i Zuzanna Karczewska, a po jednym brązowym - Magdalena Jankowska i Oliwia Chestkowska.

Koninianie stawali również na podiach w wyścigach sztafet. Drugie miejsce zanotowała pierwsza drużyna dziewcząt w składzie: Hanna Kolczyńska, Oliwia Chestkowska, Gabriela Zielińska i Zuzanna Karczewska, a trzecie miejsce druga drużyna - Magdalena Jankowska, Maja Podlasińska, Amelia Sadłocha i Wiktoria Janiak.

Medaliści Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej:
Adam Kuszyński: 1. 400 m dowolnym, 1. 200 m zmiennym.
Igor Kierejewski: 3. 800 m dowolnym, 3. 200 m zmiennym.

Medaliści zawodów Pływam na medal:
Hanna Kolczyńska, Oliwia Chestkowska, Gabriela Zielińska, Zuzanna Karczewska: 2. 4x50 m dowolnym.
Magdalena Jankowska, Maja Podlasińska, Amelia Sadłocha, Wiktoria Janiak: 3. 4x50 m dowolnym.
Dominika Wesołek: 2. 50 m klasycznym, 2. 100 m klasycznym.
Borys Grabowski: 2. 100 m klasycznym, 3. 200 m dowolnym.
Maria Orłowska: 2. 50 m dowolnym.
Zuzanna Karczewska: 2. 50 m klasycznym.
Magdalena Jankowska: 3. 25 m dowolnym.
Oliwia Chestkowska: 3. 50 m klasycznym.