Dzisiaj jest poniedziałek 18 lutego 2019, imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21201) SPORT FORUM FIRMY (5292) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 4oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
6 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniec marzeń o mistrzostwie. KKF AT Konin przegra ... (3)Medyk Konin pokonał w sparingu ćwierćfinalistę Lig ... (6)

Kamena Rally Team. Rajdowcy zakończyli sezon na Węgrzech

Dodano: 14.11.2018 13:26
Źródło: LM.pl

Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz, rajdowcy z zespołu Kamena Rally Team, zakończyli tegoroczny sezon. W swoim ostatnim starcie wywalczyli dwa pierwsze miejsca na Węgrzech.

Kamena Rally Team to zespół rajdowy z powiatu słupeckiego. Tworzą go Tomasz Białkowski (kierowca), Dariusz Baśkiewicz (pilot), Michał Roman, Przemysław Miłos i Tadeusz Białkowski (serwis). Tegoroczny sezon rajdowcy zakończyli na Węgrzech, startując w ostatniej rundzie FIA CEZ Cross Country Rally Championship.

W pierwszym dniu zawodów Kamena Rally Team do pokonania miał trzy odcinki. Przez pierwsze dwa rajdowcy z powiatu słupeckiego prowadzili, dopiero na trzecim wyprzedził ich o dwie sekundy lokalny zespół. - Jak się później okazało pojawiliśmy się w środku walki o tytuł mistrza Węgier w naszej klasie, co podniosło jeszcze bardziej ciśnienie - opowiadają słupeccy zawodnicy.

Drugiego dnia rajdowcy mieli do pokonania cztery odcinki specjalne. - Bardzo fajny teren, szybki, pełen niespodzianek, często w zaskakujących miejscach pojawiały się ogromne kamienie, duże hopy, tereny kamieniołomów - opisują trasę zawodnicy. Po dwóch odcinkach Kamena Rally Team był liderem, a na koniec dnia miał już trzy minuty przewagi nad drugim zespołem z Czech.

Trzeciego dnia rajdowcy utrzymali swoją pozycję, pomimo problemów z przebitą oponą. Ostatecznie w klasie SbS Kamena Rally Team wywalczył pierwsze miejsce (na czternaście zespołów). Zespół z powiatu słupeckiego triumfował również w klasyfikacji generalnej Moto i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Moto+Auto. 
Był to ostatni rajd Kamena Rally Team w tym sezonie. 

źródło / fot. Kamena Rally Team  • Kamena Rally Team. Rajdowcy zakończyli sezon na Węgrzech
  • Kamena Rally Team. Rajdowcy zakończyli sezon na Węgrzech
  • Kamena Rally Team. Rajdowcy zakończyli sezon na Węgrzech

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.