Dzisiaj jest poniedziałek 24 lutego 2020, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21494) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. W niedzielę przejdzie Marsz Pamięci Żołnier ... (0)Jest miejski kalendarz imprez. Można zgłaszać, a b ... (0)

Kamena Rally Team. Rajdowcy zakończyli sezon na Węgrzech

Dodano: 14.11.2018 13:26
Źródło: LM.pl

Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz, rajdowcy z zespołu Kamena Rally Team, zakończyli tegoroczny sezon. W swoim ostatnim starcie wywalczyli dwa pierwsze miejsca na Węgrzech.

Kamena Rally Team to zespół rajdowy z powiatu słupeckiego. Tworzą go Tomasz Białkowski (kierowca), Dariusz Baśkiewicz (pilot), Michał Roman, Przemysław Miłos i Tadeusz Białkowski (serwis). Tegoroczny sezon rajdowcy zakończyli na Węgrzech, startując w ostatniej rundzie FIA CEZ Cross Country Rally Championship.

W pierwszym dniu zawodów Kamena Rally Team do pokonania miał trzy odcinki. Przez pierwsze dwa rajdowcy z powiatu słupeckiego prowadzili, dopiero na trzecim wyprzedził ich o dwie sekundy lokalny zespół. - Jak się później okazało pojawiliśmy się w środku walki o tytuł mistrza Węgier w naszej klasie, co podniosło jeszcze bardziej ciśnienie - opowiadają słupeccy zawodnicy.

Drugiego dnia rajdowcy mieli do pokonania cztery odcinki specjalne. - Bardzo fajny teren, szybki, pełen niespodzianek, często w zaskakujących miejscach pojawiały się ogromne kamienie, duże hopy, tereny kamieniołomów - opisują trasę zawodnicy. Po dwóch odcinkach Kamena Rally Team był liderem, a na koniec dnia miał już trzy minuty przewagi nad drugim zespołem z Czech.

Trzeciego dnia rajdowcy utrzymali swoją pozycję, pomimo problemów z przebitą oponą. Ostatecznie w klasie SbS Kamena Rally Team wywalczył pierwsze miejsce (na czternaście zespołów). Zespół z powiatu słupeckiego triumfował również w klasyfikacji generalnej Moto i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Moto+Auto. 
Był to ostatni rajd Kamena Rally Team w tym sezonie. 

źródło / fot. Kamena Rally Team  • Kamena Rally Team. Rajdowcy zakończyli sezon na Węgrzech
  • Kamena Rally Team. Rajdowcy zakończyli sezon na Węgrzech
  • Kamena Rally Team. Rajdowcy zakończyli sezon na Węgrzech

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.