Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportDwa rzuty karne i wygrana. Medyk utrzymał pozycję wicelidera

Dwa rzuty karne i wygrana. Medyk utrzymał pozycję wicelidera

Dziesiąte zwycięstwo w sezonie zanotowały w niedzielę piłkarki Medyka Konin. W Katowicach zespół Romana Jaszczaka pokonał GKS Katowice 3:1.

Starcie z plasującym się w środku tabeli beniaminkiem z Katowic rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia Medyka. Już w ósmej minucie po dalekim zagraniu z głębi pola piłkę przed polem karnym przyjęła Nikol Kaletka. Napastniczka Medyka minęła następnie defensorki i samemu wykończyła akcję celnym strzałem.

Jeszcze przed przerwą koninianki podwyższyły na 2:0 - po zagraniu z lewego skrzydła piłkę do siatki dobiła Dominika Kopińska. Kwadrans później katowiczanki zdołały jednak złapać kontakt. Po zagraniu górą przyjęciem medyczki minęła Agata Sobkowicz i w sytuacji sam na sam strzeliła pierwszą bramkę dla koninianek.

W niedzielnym meczu obie strony miały swoje sytuacje, ale to Medyk wykazał się lepszą skutecznością. Już w drugiej połowie przyjezdne podwyższyły na 3:1. W polu karnym faulowana była Nikol Kaletka, a jedenastkę wykorzystała Natalia Chudzik. Medyczki mogły w końcówce strzelić jeszcze jedną bramkę. Tym razem rzut karny wywalczyła Chudzik, a do jedenastki podeszła Kaletka. Napastniczka Medyka trafiła jednak piłką w słupek i dorobku swojego zespołu nie powiększyła.

Spotkanie GKS Katowice i Medyka Konin zakończyło się wygraną koninianek 3:1. Dzięki temu medyczki utrzymały drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Jak się okazuje, mecz w Katowicach nie był ostatnim, który koninianki rozegrają w tym roku. Jeszcze w przyszły weekend Medyk podejmować będzie Polonię Poznań.

GKS Katowice - Medyk Konin 1:3 (36' Agata Sobkowicz - 8' Nikol Kaletka, 21' Dominika Kopińska, 64' Natalia Chudzik)

Medyk Konin: Monika Sowalska - Klaudia Olejniczak, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Haley Lukas, Nicole Zając (68' Anna Gawrońska), Gabija Gedgaudaite (88' Mariana Iwaniszyn), Natalia Pakulska (90' Klaudia Łasicka), Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Dominika Kopińska.