LM.plSportIII Puchar Polski Juniorów. Brązowy medal Natalii Nowinowskiej

III Puchar Polski Juniorów. Brązowy medal Natalii Nowinowskiej

Jeden krążek przywieźli z III Pucharu Polski Juniorów w Sosnowcu reprezentanci KKSz Konin. Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Nowinowska.

Koninianka była jedyną reprezentantką KKSz Konin w czołowej ósemce zawodów. W ćwierćfinale Nowinowska pokonała 15:14 Martę Okinę (KS Karabela), ale w półfinale przegrała 11:15 z Julią Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) i ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji końcowej.

W turnieju mężczyzn do ćwierćfinałów awansowało dwóch szablistów KKSz Konin. Olaf Stasiak przegrał 3:15 z Piotrem Szczepanikiem (Victor Warszawa), a Dominik Płusa uległ 2:15 Jakubowi Broniszewskiemu (Victor Warszawa). Ostatecznie koninianie uplasowali się odpowiednio na piątym i szóstym miejscu.

Kolejne zawody rozegrane zostaną również w Sosnowcu oraz w Koninie. W województwie śląskim rozegrany zostanie III Puchar Polski Seniorów, a w naszym mieście odbędzie się Turniej Młodzików.

Szabla kobiet:
1. Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok)
2. Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosnowiec)
3. Natalia Nowinowska (KKSz Konin)
5. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
6. Marta Okine (KS Karabela)
7. Roksana Bartosz (Dragon Łódź)
8. Agata Marciniak (O.Ś. AZS Poznań).

Miejsca pozostałych zawodników KKSz Konin:
10. Weronika Waleriańczyk, 16. Małgorzata Zawodniak, 23. Martyna Dzięcielak, 25. Nikola Woźniak, 26. Alicja Papuzińska, 28. Zuzanna Buselt.