LM.plSportSławomir Suchomski: Chciałem pogratulować chłopakom tej rundy

Sławomir Suchomski: Chciałem pogratulować chłopakom tej rundy

Ostatni mecz w rundzie jesiennej wygrali piłkarze Górnika Konin. Obaj trenerzy i zawodnicy podkreślali, że w sobotę kibice mogli oglądać dwie różne połowy.

W pierwszej połowie lepiej zaprezentowali się goście. - Dla nas to był bardzo ważny mecz. Chcieliśmy chociaż takim małym sukcesem zakończyć tę nieudaną dla nas rundę. Kibice, którzy przyszli na stadion, mogli być zadowoleni, bo jedna i druga drużyna stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji, które mogła zamienić na bramkę. My powinniśmy ten mecz rozstrzygnąć w pierwszej połowie. Nie udało się, mieliśmy remis i w ostatniej minucie, po błędzie naszego zawodnika, zostaje podyktowany rzut karny i tracimy bramkę - oceniał Krystian Raczkowski.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli koninianie, wygrywając ostatecznie 2:1. - Nie było to łatwe spotkanie dla nas. Bardzo dobrze dzisiaj Wierzyca rozegrała ten mecz, zdecydowanie lepiej pierwszą połowę. Z naszej strony to już nie pierwszy mecz, w którym gramy słabo pierwszą połowę. Dużo niedokładnych podań, złe ustawianie się w obronie, dlatego tyle sytuacji miała drużyna z Pelplina. Druga połowa była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Dużo było walki, sytuacji z obu stron. Tak dzisiejszy mecz, jak i cała runda mogła się podobać konińskim kibicom - podsumowywał Taras Jaworski.

W doliczonym czasie gry pomocnik Górnika strzelił decydującą bramkę. - Na pewno czułem odpowiedzialność. Ostatnie minuty, trzeba po prostu włożyć tę piłkę do bramki, wygrać mecz i odpoczywać. Nerwowość na pewno była, ale i koncentracja.

Gol w końcówce to nowość, zazwyczaj bowiem to Górnik Konin przegrywał spotkania w ostatnich minutach. - W czterech meczach, które dałyby nam punkty, straciliśmy bramki w okolicach 90 minuty. Dzisiaj strzeliliśmy bramkę w doliczonym czasie - podkreślał trener Sławomir Suchomski. - Chciałem pogratulować chłopakom całej rundy. Wiemy, jaka sytuacja była w klubie, co się wydarzyło, ale wszystko jest już na dobrej drodze. Mamy 23 punkty, rok temu mieliśmy dziesięć punktów. Jestem bardzo zadowolony, dorobek jest całkiem niezły. Musimy jednak jeszcze wyeliminować pewne błędy, by stać się bardziej klasowym zespołem.

Czy szkoleniowcowi Górnika nie szkoda, że runda kończy się w momencie, w którym zespół regularnie punktuje? - Sądząc po dorobku punktowym w ostatnich meczach - może tak. Jesteśmy jednak trochę zmęczeni, byłoby trochę ryzykiem grać mecz ze Świtem Skolwin, który też złapał gaz, wygrywa wszystko. Lepiej nie ryzykować, przygotować się spokojnie do rundy wiosennej.

Trener Suchomski nie rozstrzyga jeszcze, czy na wiosnę nadal będzie w Górniku. - Podobno Manchester United się mną interesuje - żartował w odpowiedzi na takie pytanie trener. - Prawda jest taka, że na dzisiaj mam umowę do 30 czerwca, ale wiadomo, jak to jest w zawodzie trenera. Może być tak, że Górnik będzie chciał poszukać nowego trenera, może ja przyjdę i powiem, że mam jakiś klub i chciałbym usiąść i porozmawiać o dalszej przyszłości. Na dzisiaj zbyt szybko o tym mówić. Mamy do końca roku czas, by usiąść, przeanalizować wszystko, zrobić raport z rundy jesiennej.