LM.plSportLider za silny. Sokół Kleczew przegrał ostatni mecz rundy jesiennej

Lider za silny. Sokół Kleczew przegrał ostatni mecz rundy jesiennej

Porażką 1:2 zakończył się ostatni mecz rundy jesiennej w wykonaniu Sokoła Kleczew. Drużyna Łukasza Cichosa uległa liderowi III ligi - Mieszkowi Gniezno.

Walczący o czołowe lokaty Mieszko Gniezno przyjeżdżał do Kleczewa jako faworyt, ale Sokół po dwóch zwycięstwach w ostatnich meczach również miał ochotę na komplet punktów. Te apetyty jeszcze bardziej rozbudził początek spotkania. Już w drugiej minucie Sokół wyszedł na prowadzenie. Kleczewianie wyprowadzili skuteczny kontratak zakończony golem Jakuba Smektały. Po stracie bramki Mieszko zareagował wzorowo - goście ruszyli do ataku i w jedenastej minucie wyrównali. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Adrian Kaliszan, głową pokonując Huberta Świtalskiego.

Te dwa szybkie ciosy jakby wyczerpały energię zawodników obu zespołów i w dalszej części pierwszej połowy niewiele już się działo. Najlepszą okazję na zmianę wyniku w 36. minucie miał Marcin Trojanowski, ale w dogodnej sytuacji przestrzelił.

Po zmianie stron kleczewianie mogli znów wyjść na prowadzenie i znów w roli głównej znalazł się Jakub Smektała. Uderzenie pomocnika Sokoła obronił jednak Szymon Lewandowski. Emocje wróciły dopiero w końcówce spotkania. W 80. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celnie głową uderzył Radosław Mikołajczak. Chwilę później czerwoną kartkę obejrzał Marcin Trojanowski, ale kleczewianie nie zdążyli już wykorzystać gry w przewadze i ulegli rywalom 1:2.

Był to ostatni mecz rundy jesiennej w wykonaniu Sokoła. Drużyna Łukasza Cichosa kończy pierwszą część rozgrywek na bardzo dobrym, piątym miejscu z dorobkiem 32 punktów.

Sokół Kleczew - Mieszko Gniezno 1:2 (2' Jakub Smektała - 11' Adrian Kaliszan, 80' Radosław Mikołajczak)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Arkadiusz Widelski, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Michał Kozajda, Michał Wolinowski, Jakub Dębowski, Jakub Smektała, Marcel Koziorowski, Tomasz Koziorowski (74' Jan Paczyński), Norbert Grzelak (90' Wiktor Kacprzak).

Mieszko Gniezno: Szymon Lewandowski - Miłosz Brylewski, Marcin Tomaszewski, Adrian Kaliszan, Szymon Pająk, Marcin Trojanowski, Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk (77' Mateusz Roszak), Krzysztof Wolkiewicz (70' Radosław Mikołajczak), Adam Konieczny.