LM.plSportCztery wygrane i finał. KKF AT Konin powalczy o Puchar Polski

Cztery wygrane i finał. KKF AT Konin powalczy o Puchar Polski

KKF Automobile Torino Konin zwyciężył w turnieju półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Teraz na konińskich futsalistów czeka finał i walka o awans na szczebel centralny.

Pierwszą część gry o Puchar Polski KKF Automobile Torino rozegrał w Gostyniu, gdzie koninianie walczyli w turnieju finałowym. Zmagania grupowe zespół z Konina zakończył z kompletem dwóch zwycięstw. Koninianie najpierw pokonali 3:0 drużynę Kowalski Recycling Nietążkowo, a hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Przemysław Skibiszewski. Następnie KKF Automobile Torino Konin wygrał 2:1 z Phytopharm Klęka po golach Przemysława Skibiszewskiego i Mateusza Zaborskiego.

W meczu półfinałowym koninianie zmierzyli się z DH-Trans Śmigiel. Futsaliści z Konina zwycięzyli 4:1. Dwa gole zanotował Damian Markiewicz, a po jednym - Przemysław Skibiszewski i Krystian Andrzejczak. Sukces dopełnił się w finale, gdzie koninianie pokonali 3:0 Futsal Gostyń po bramkach Krystiana Andrzejczaka (dwie) i Damiana Tylaka. KKF Automobile Torino Konin zwyciężył w turnieju półfinałowym i awansował do finału rozgrywek wojewódzkich.

Tam koninianie zmierzą się ze zwycięzcą drugiego turnieju - CRB Grupa Mrówka Mosina Futsal Team. Wygrany meczu finałowego awansuje na szczebel centralny Pucharu Polski. Miejsce rozegrania finału znane ma być w przyszłym tygodniu.

KKF Automobile Torino Konin - Kowalski Recycling Nietążkowo 3:0 (Przemysław Skibiszewski x3)

Phytopharm Klęka - KKF Automobile Torino Konin 1:2 (Przemysław Skibiszewski, Mateusz Zaborski)

KKF Automobile Torino Konin - DH-Trans Śmigiel 4:1 (Damian Markiewicz x2, Przemysław Skibiszewski, Krystian Andrzejczak)

KKF Automobile Torino Konin - Berg Solutions Futsal Gostyń 3:0 (Krystian Andrzejczak x2, Damian Tylak)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski, Jakub Jaskulski - Krystian Andrzejczak, Mateusz Zaborski, Przemysław Skibiszewski, Damian Tylak, Damian Markiewicz, Wiktor Jarabek, Adam Wojciechowski, Miłosz Łukasiewicz.