LM.plSportPogrom w osłabieniu. Fatalny koniec rundy dla Olimpii Koło

Pogrom w osłabieniu. Fatalny koniec rundy dla Olimpii Koło

Przez niemal 50 minut meczu z Obrą Kościan Olimpia Koło musiała grać w osłabieniu. Ostatecznie piłkarze Tomasza Mikusika ulegli rywalom aż 2:7.

Rundę jesienną IV ligi Olimpia Koło kończyła na wyjeździe w Kościanie, gdzie kolanie mierzyli się z tamtejszą Obrą. Do 43. minuty spotkania goście mogli być umiarkowanie zadowoleni ze swojej postawy. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli co prawda gospodarze, po dośrodkowaniu piłkę głową w siatce umieścił Tomasz Marcinkowski, ale w 26. minucie Olimpii udało się wyrównać - na listę strzelców wpisał się Maciej Rojewski.

W 39. minucie Marcinkowski dał ponowne prowadzenie Obrze, tym razem wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego. Kolanie przegrywali 1:2, ale był to wynik, który dawał im jeszcze duże szanse na walkę o punkty w Kościanie. Chwilę później jednak Olimpia te szanse odebrała sobie sama.

W 43. minucie duży błąd popełnił Dawid Wiśniewski. Obrońca z Koła faulował Tomasza Marcinkowskiego, oglądając drugą zółtą kartkę w meczu. Od tej pory kolanie musieli grać w osłabieniu i z takim zadaniem sobie nie poradzili.

Już w 53. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie, głową do bramki trafił Michał Gelert. Siedem minut później Obra strzeliła na 4:1, po dograniu piłki ze skrzydła bramkę zanotował Marcinkowski. Olimpia odpowiedziała trafieniem głową Kamila Jaroszewskiego. Było 4:2.

W kolejnych jedenastu minutach gospodarze zanotowali aż trzy gole. Najpierw prowadzenie Obry podwyższył Krystian Łukaszyk, na 6:2 głową trafił Dawid Ratajczak, a wynik spotkania na 7:2 ustalił Jakub Jandy, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Był to ostatni mecz Olimpii Koło w tym roku. Na półmetku rozgrywek kolanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu oczek i stratą dziesięciu punktów do Kotwicy Kórnik.

Obra Kościan - Olimpia Koło 7:2 (22', 39', 68' Tomasz Marcinkowski, 53' Michał Gelert, 76' Krystian Łukaszyk, 83' Dawid Ratajczak, 87' Jakub Jandy - 29' Maciej Rojewski, 73' Kamil Jaroszewski)

Olimpia Koło: Mariusz Sobczak - Dawid Wiśniewski, Piotr Rutkowski, Mikołaj Czajka, Kamil Jaroszewski, Igor Witczak, Bartosz Kowalski, Kacper Gatrzkie, Michał Rutkowski, Bartosz Fret, Maciej Rojewski.

źródło: obra.koscian.pl