Dzisiaj jest sobota 14 grudnia 2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20195) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
4 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Fantastyczne derby w II lidze. Wilki odrobiły dwa ... (0)Dzień pełen wrażeń. MotoMikołaje znowu w świąteczn ... (0)

Dotacje dla klubów na tym samym poziomie? Jest projekt budżetu

Dodano: 28.11.2018 11:02
Źródło: LM.pl

2 800 000 zł mają otrzymać kluby sportowe w Konina z budżetu miasta w 2019 roku. Projekt finansowy zatwierdzić musi jeszcze Rada Miasta.

Urząd Miasta przedstawił projekt budżetu Konina na 2019 rok oraz rozliczenie za 2018 rok. Wynika z niego, że w kończącym się już roku Konin dofinansował konińskie stowarzyszenia sportowe kwotą 3 226 000 zł. Dotacja na szkolenie uzdolnionych sportowo wyniosła ostatecznie 3 092 000 zł (wobec zakładanych 2 850 000 zł), do tego miasto przeznaczyło 134 000 zł na organizację imprez o różnym charakterze. 

Jakie są plany na 2019 rok? Podobne. Dotacja na szkolenie uzdolnionych sportowo ma wynieść 2 800 000 zł. W projekcie budżetu nie ma żadnych środków przeznaczonych na organizację imprez sportowych, ale podobna sytuacja miała miejsce rok temu - wtedy środki te znalazły się dopiero po uchwaleniu budżetu. 

Podobną kwotę, jak w 2018 roku, miasto planuje przeznaczyć na obiekty sportowe i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To prawie 14,5 mln zł. Inna jest jednak struktura tych wydatków. Mniej pieniędzy przeznaczone jest na remonty i inwestycje w obiekty sportowe (ponad 500 000 zł w 2018 i jak na razie żadne w 2019 roku), wzrosną natomiast wydatki na wynagrodzenia pracowników MOSiR (o 800 000 zł).

Projekt budżetu musi jeszcze zatwierdzić Rada Miasta, może więc jeszcze ulec zmianie. 20 listopada Urząd Miejski ogłosił konkurs na szkolenie uzdolnionych sportowo w wybranych dyscyplinach sportu. Stowarzyszenia swoje oferty mogą zgłaszać do 6 grudnia. Na rozstrzygnięcie konkurs prezydent ma 90 dni, ale zazwyczaj podział środków był już znany w grudniu lub w styczniu.

Wysokość dotacji dla klubów sportowych w 2018 roku:
1. KKPK Medyk Konin - 601 000 zł 
2. Koniński Klub Szermierczy - 483 000 zł 
3. KS Górnik Konin - 450 364 zł 
4. MKS MOS - 170 000 zł 
5. Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów - 170 000 zł 
6. SSRiR Start Konin - 143 070 zł 
7. KB Zagłębie Konin - 123 026 zł 
8. Copacabana Konin - 108 888 zł 
9. CKS Sparta Konin - 105 553 zł 
10. KS Oranje Sport Konin - 90 000 zł 
11. Konińskie Towarzystwo Piłki Siatkowej - 65 000 zł 
12. UKS Smecz (szachy) - 56 856 zł 
13. KSS Mustang - 50 000 zł 
14. KTP Iskra - 40 000 zł 
15. UKS Górnik (judo) - 31 975 zł 
16. AZS PWSZ - 31 935 zł 
17. UKS Górnicza przy ZSG w Koninie - 30 630 zł 
18. UKS Smecz (tenis stołowy) - 30 158 zł 
19. Areoklub Koniński - 25 665 zł 
20. Koniński Klub Golfowy - 12 225 zł 
21. PR 9 Sp. z o.o. - 12 000 zł 
22. Koniński Klub Tenisowy - 10 655 zł 
23. UKS MTB Smecz - 8 000 zł.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

No to zaczynamy odliczanie aż stadion na Podwalu zawali się...
Dodano: 28.11.2018 11:14    Przez: ~Gl
Po co tyle na szermierke to niszowy sport,nawet na imprezy wysokiej rangi wstęp jest z reguły bezpłatny i prawie pusto,lepiej juz postawić na ręczna może by się utrzymali w 2 lidze.Gornik już zawsze będzie grał w tej 3 lidze z takim podejściem, oby znowu za jakiś czas nie spadli.W Koninie rządzi Medyk a kibiców nie ma i nie chodzi tylko o Konin tylko cała kobieca ekstraklase,nawet hokej na trawie posiada większą frekwencję,ale co zrobisz
Dodano: 28.11.2018 13:34    Przez: ~Hej
jakich zmian można było się spodziewać przy tych Panach: Sękowski ,Korytkowskim Pigule, Jaszczaku i wielu innych zasłużonych towarzyszy i klubów i stowarzyszeń wzajemnej adoracji. Dziś jest brak właściwego kierunku rozwoju i funkcjonowania sportu w Koninie(po co zmieniać jak jest "dobrze")liczy się tylko interes rodzinny i kolesi i idące z tego korzyści finansowe ,darmowe obozy dla rodzinny wyjazdy bez imprezy, a rozliczone jako impreza ,lewe delegacje rozpisane na zawodników których nie było na zawodach ,lewe kilometrówki, imprezy zakrapiane -rozliczone jako posiłki dla sportowców, martwe tzw. dusze i wiele innych .Co z obietnicami przedwyborczymi pokłonienia się nad regulaminem przydziału środków . Ta ekipa nie ma pomysłu na sport. Obiekty zburzyć i posadzić las( przykład MOSIR - Kurów) stadion ,baseny ,boiska treningowe Orliki do remontu ,Więcej Szatkowski K, zastępców dyrektorów, kierowników, to jest warte zachodu p. Korytkowski jak jest każdy ...
Dodano: 28.11.2018 14:06    Przez: ~xxx
Zmienię imię stadionu,bo im.Zlotej jedenastki Kazimierza Górskiego to wstyd,jak ten stadion obecnie wygląda,nie przystoi do legendarnego trenera !
Dodano: 28.11.2018 14:04    Przez: ~Radi
Proponuje wladzy z miasta wybrac sie do Rychwala lub Goliny,Ślesina,Kleczewa,Kazimierza, jak wyglada hala sportowa,kazda gmina wokół ma sie czym pochwalic,tylko u nas bida z nyndzą
Dodano: 28.11.2018 13:25    Przez: ~Rado

KOMENTARZE

No to zaczynamy odliczanie aż stadion na Podwalu zawali się...
Dodano: 28.11.2018 11:14    Przez: ~Gl
Proponuje wladzy z miasta wybrac sie do Rychwala lub Goliny,Ślesina,Kleczewa,Kazimierza, jak wyglada hala sportowa,kazda gmina wokół ma sie czym pochwalic,tylko u nas bida z nyndzą
Dodano: 28.11.2018 13:25    Przez: ~Rado
Masz rację obiekty w Koninie to nędza z drugiej strony ilu przychodzi na stadion,czy hale,jak tu kluby 2 i 3 ligowe !
Dodano: 28.11.2018 13:41    Przez: ~Lz
Zmienię imię stadionu,bo im.Zlotej jedenastki Kazimierza Górskiego to wstyd,jak ten stadion obecnie wygląda,nie przystoi do legendarnego trenera !
Dodano: 28.11.2018 14:04    Przez: ~Radi
Nie chodzi o to ile osob przychodzi,myslisz ze tam gdzie sa hale to budowano ich dla widowni?u nas niesty lipa,p.Korytkowski sport jest wart zachodu,oj bedzie sie to za panem ciagneło jak nic pan nie zrobi w dobrym kierunku,bo ludzie/mieszkancy maja dosc obietnic i wkoncu potrafią rozliczyc,tak jak wysadzono z "siodła" poprzedniego prezydenta
Dodano: 28.11.2018 17:05    Przez: ~Olo
Konin, dnia 29.10.2018 r.Wydział Podatków i Opłat informuje, iż w III kwartale 2018 roku udzielono umorzeńnależności, o których mowa wyżej, na łączną kwotę 7.742,72 zł.
Dodano: 29.11.2018 09:00    Przez: ~CBA
ręczna powinna mniej dfostać bo wszystko [przegrywajom
Dodano: 28.11.2018 12:09    Przez: ~KSG
nie podszywaj się pod KSG.
Dodano: 28.11.2018 13:03    Przez: ~normalny
Zamiast recznej srodki przeznaczyc na Futsal oni tez sa w 2 lidze i to zjakim skutkiem !!!!
Dodano: 28.11.2018 13:41    Przez: ~cccc
Jak tak mozna w koncu dajcie cos na KKF im jak najbardziej sie nalezy dotacja !! ! Jak mozna o nich zapomniec
Dodano: 28.11.2018 13:45    Przez: ~swoj
Po co tyle na szermierke to niszowy sport,nawet na imprezy wysokiej rangi wstęp jest z reguły bezpłatny i prawie pusto,lepiej juz postawić na ręczna może by się utrzymali w 2 lidze.Gornik już zawsze będzie grał w tej 3 lidze z takim podejściem, oby znowu za jakiś czas nie spadli.W Koninie rządzi Medyk a kibiców nie ma i nie chodzi tylko o Konin tylko cała kobieca ekstraklase,nawet hokej na trawie posiada większą frekwencję,ale co zrobisz
Dodano: 28.11.2018 13:34    Przez: ~Hej
Będą pieniądze to będę głosował jak mi kartą. Żeby utrzymać interes rodzinny.
Dodano: 28.11.2018 14:52    Przez: ~Pigułka
Tylko, że w przeciwieństwie do tych niby nie niszowych to wyniki szermierze mają dobre. A tam nędza, poza Medykiem
Dodano: 28.11.2018 16:51    Przez: ~Zawiść nie popłaca
Trzeba przeliczyć range osiągnięć w stosunku do ilości trenujacych i ilości pieniędzy podatników na szermierkę oraz ilość kibiców na trybunach.
Dodano: 28.11.2018 19:22    Przez: ~Mafia rodzinna
Przecież badania oraz składki trzeba płacić na szermierke.
Dodano: 28.11.2018 19:30    Przez: ~Ola
Ale na Górnika też ludzie nie przychodzą. To nie kwestia dyscypliny- to kwestia marnego stadionu i samych kibicow xD
Dodano: 30.11.2018 14:26    Przez: ~KKS
A co z KKF Automobile Torino znow o nich zapomniano ! Zenada !!!!
Dodano: 28.11.2018 13:39    Przez: ~konin
800 000 zł więcej na wynagrodzenia dla pracowników... inwestycje równe 0 ( słownie zero zł. ) !!Tylko w Koninie to jest możliwe!
Dodano: 28.11.2018 13:45    Przez: ~Sportowiec
Wstyd !!!! Wdtyd !!!! ...... Co to za podzial ?????
Dodano: 28.11.2018 13:46    Przez: ~cccc
W Gnieźnie budzet Startu na zapleczu ekstraligii żużla wynosi blisko 4 mln,wiadomo jeszcze sponsorzy,ale jeszcze tam Mieszko mierzy w 2 lige ! A u nas ? Super szermierka !
Dodano: 28.11.2018 14:00    Przez: ~Brawo
Także 1 liga futsalu
Dodano: 28.11.2018 19:43    Przez: ~Brawa
jakich zmian można było się spodziewać przy tych Panach: Sękowski ,Korytkowskim Pigule, Jaszczaku i wielu innych zasłużonych towarzyszy i klubów i stowarzyszeń wzajemnej adoracji. Dziś jest brak właściwego kierunku rozwoju i funkcjonowania sportu w Koninie(po co zmieniać jak jest "dobrze")liczy się tylko interes rodzinny i kolesi i idące z tego korzyści finansowe ,darmowe obozy dla rodzinny wyjazdy bez imprezy, a rozliczone jako impreza ,lewe delegacje rozpisane na zawodników których nie było na zawodach ,lewe kilometrówki, imprezy zakrapiane -rozliczone jako posiłki dla sportowców, martwe tzw. dusze i wiele innych .Co z obietnicami przedwyborczymi pokłonienia się nad regulaminem przydziału środków . Ta ekipa nie ma pomysłu na sport. Obiekty zburzyć i posadzić las( przykład MOSIR - Kurów) stadion ,baseny ,boiska treningowe Orliki do remontu ,Więcej Szatkowski K, zastępców dyrektorów, kierowników, to jest warte zachodu p. Korytkowski jak jest każdy ...
Dodano: 28.11.2018 14:06    Przez: ~xxx
A czego się spodziewałeś że będzie lepiej ????.Zapomnij.
Dodano: 28.11.2018 14:40    Przez: ~lol
AAAA dotacja!!! Skąd medyk wziął 173 zawodniczki,pwsz 33 i uks gornicza 30? Suma 236 zawodniczek. A to wszystko jeden klub. Może ktoś sprawdzi z UM Konin jak p.Jaszczak zebrał tyle zawodniczek. Ile jest faktycznie a ile "martwych dusz". Chyba, że w 236 zawodniczkach jest jeszcze sztab szkoleniowy i cała rodzina prezesa J.
Dodano: 28.11.2018 21:34    Przez: ~gdzie kasa? i komu?
A skąd niby Oranje Konin ma tylu zawodników.?! Trzeci rok z rzędu taki sam wałek i nikt tego nie raczy sprawdzić. A poziom drużyn Oranje jest najgorszy ze wszystkich koninskich klubów pilkarskich dla dzieci.
Dodano: 28.11.2018 22:38    Przez: ~Paty
Jak nie masz pojęcia to nie pisz o Oranje takich bzdur. Wystarczy że wejdziesz na stronę KOZPN i zmienisz zdanie.
Dodano: 30.11.2018 16:04    Przez: ~Pomarańcze
Tak się składa że mam pojęcie i to duże o poziome szkolenia dzieci i młodzieży w Koninie i to nie tylko w Oranje ale także w Górnik i Akademii Reissa i wielu innych które są w miejscowościch w okolicach Konina. Może i Oranje wygrywa z drużynami z okolicznych gmin i wsi ale w Koninie jest najsłabszy. Zawodnicy którzy nie radzą sobie zbytnio w Górnik i Akademi przechodzą do Oranje, i nagle są jednymi z najlepszych. I nie jest to kwestia jednego rocznika zawodników i tylko tak jest od kilku lat. Wystarczy zapoznać z wynikami sparingów które grało Oranje z Górnikiem i Akademia.
Dodano: 30.11.2018 20:43    Przez: ~Paty
Nie ma sensu wylewac żale, po co dać na sport lepiej wziąść na nagrody dla urzędników 2 500 tys. Brak słów
Dodano: 28.11.2018 14:49    Przez: ~Oli
Tylko 1/3 urzędników dostała nagrody reszta dostała 0.
Dodano: 28.11.2018 14:55    Przez: ~Kierownik
55 tys na szachy ? żart jakis!!!! jeszcze dołożyć z 50tysi bo tu potrzebne są stroje odżywki hebanowe szachy , buty do grania w szachy , sprzęt w razie kontuzjii itp itd jak tu dali 55 tys to górnik powinien miec 1 200 000 , no żart z tymi szachami!!!
Dodano: 28.11.2018 15:11    Przez: ~marca as tutti
I już ??? Kupa jest ??? Na górnik to syndyk upadłościowy
Dodano: 28.11.2018 16:45    Przez: ~Na kurnik
To pomyśl ile musieliby mieć szermierze, hak strój w tym sporcie to przynajmniej 2000 -2500.
Dodano: 28.11.2018 16:53    Przez: ~Obiektywny
Chyba dwa lata temu chłopaki ze SKKG napisali nowy projekt do podziału pieniędzy i oczywiście Kolesiowie czytaj starzy znajomi komuchy nie przystali na ta propozycje, ponieważ ich szermierka najwięcej by na tym ucierpiała! Piguła ma za duże plecy w radzie miasta, żeby zmienić jakkolwiek podział pieniądze na szkolenie! !Głosujcie na starych pryków, którzy siedzą w radzie miasta od 'zawsze' to tak jest ! NOWY prezydent powinien rozwalić te stare układy, układziki. ..!
Dodano: 28.11.2018 15:28    Przez: ~R.Juszczak
Czy wam już ludzie odbiło do reszty. Chcecie rozwalić resztę tego z czego Konin może być dumny. Tak się składa, że szermierka, boks i piłka kobiet to dyscypliny, które nasze miasto promują. Dziękuję za Górnika, który ostatnio wypromować miasto tym, że mię ma kasy na odszkodowanie, bo meczu nie potrafili zorganizować i ich fani sprawili, że klub o mało nie przestał istnieć.
Dodano: 28.11.2018 16:59    Przez: ~Realista
Tylko,że szermierka,boks i medyk nikt nie zna.Jedz sobie w różne regiony polski i zapytaj,gdyby nawet Start byl w 1 lidze to wtedy byłaby większa promocja
Dodano: 28.11.2018 17:48    Przez: ~Z promocji
A zjakiej racji piniadze sa dawane na towarzystwo wzajemnej adoracji co sie zabawiaja na polu p Lipinskego w golfa ? To sa same grube ryby tzw Biznesmeni ! Co spoleczenstwo Konina ma z ich Zabawy ? Jak mozna tak trwonic pieniadze !!!!
Dodano: 28.11.2018 17:55    Przez: ~konin
Prosze o wsparcie koninski klub Futsalu ! Klub gra w 2 lidze , wystepuje z powodzeniem w pucharze Polski ! Dlaczego miasto ich pomija ! Jak mozna dotowac golfa , szachy itp a nie Futsal !!!
Dodano: 28.11.2018 18:01    Przez: ~kibic
Z powodzeniem w PP ? Pokonali wtedy słabe Gniezno i to dlatego,że grali u siebie,potem zaraz odpadli,obecnie wygrali z amatorami,klubami co dopiero zaczynają przygodę,będzie ciężko o awans wyżej w lidze,bo miasto ich nie widzi wcale
Dodano: 28.11.2018 18:23    Przez: ~Fax
Panowie z KSG oddajcie kasę, którą zbieraliście na pokrycie wyroku sądowego dla policjanta a przeznaczyliście ją na sprawy bierzące...!
Dodano: 04.12.2018 21:30    Przez: ~Szklarkoski i Rapeła
1 z 3
123>>