Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportŚlesin. 70 dzieci walczyło w Mikołajkowym Turnieju Judo

Ślesin. 70 dzieci walczyło w Mikołajkowym Turnieju Judo

70 zawodników z pięciu klubów z regionu konińskiego rywalizowało w Mikołajkowym Turnieju Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Ślesina.

Zawody zorganizowane zostały przez UKS Górnik Judo Konin, a wzięli w nich udział reprezentanci pięciu klubów z regionu konińskiego - Judo Turek/Kasztelania Brudzew, Judo Tuliszków, Samuraj Konin, Konińskiego Centrum Ju-Jitsu Konin oraz reprezentanci gospodarzy. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce z dorobkiem 27 medali zajęli zawodnicy z Brudzewa, wyprzedzając UKS Górnik Judo Konin, który wywalczył piętnaście krążków.

Na najwyższym stopniu podium spośród zawodników UKS Górnik Judo Konin stanęli Filip Dołowiec, Cyprian Grube, Dominik Gogołkiewicz i Kornel Wybrański. Srebrne medale zdobyli Wojciech Borowczyk, Kacer Fabiszak, Antoni Figaszewski, Mateusz Galiński, Wiktoria Nowaczyk i Szymon Rabuliński. Do tego brązy dołożyli Xawery Czechowski, Hanna Dziopa, Oktawian Koziarski, Pola Pigulska i Artur Zawodniak. Poza podium uplasowali się Michalina Kaczmarek i Norbert Bukowski.

W trakcie turnieju zorganizowana została również akcja zbierania pieniędzy na leczenie chorego Michałka. Łącznie udało się zebrać ponad 2725 zł.