Dzisiaj jest wtorek 26 marca 2019, imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22456) SPORT FORUM FIRMY (5320) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO

1 / 0oC
8 / 6oC
11 / 6oC

Konin. Cztery przedszkola nie przystąpią do strajk ... (53)Słupca. Rajdowcy z Kamena Rally Team rywalizowali ... (0)

Brązowe medale dla Zagłębia-Relax Konin w lidze wyciskania

Dodano: 10.12.2018 13:39

Dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy Klubu Zagłębie-Relax Konin w zawodach wyciskania sztangi leżąc w ramach International Bench Press League w Łodzi.

IBPL to największe zawody wyciskania w Polsce, w których startują siłacze z całego kraju oraz zagranicy. W tegorocznej edycji wystartowało dziewięciu zawodników Zagłębie-Relax, którzy na co dzień trenują w siłowni Relax.

Brązowe medale zdobyła dwójka reprezentantów Konina. Była pięściarka konińskiego Zagłębia Daria Walczykiewicz startująca w kategorii do 60 kg wycisnęła sztangę 72,5 kg, co pozwoliło jej zająć trzecie miejsce. Startujący w najlżejszej męskiej kategorii do 59 kg Bartosz Mierzejewski wycisnął sztangę o ciężarze 95 kg. Próba zaliczenia 100 kg niestety nie powiodła się.

Czwarte miejsce w kategorii do 55 kg zajęła Ewelina Kodytek z wynikiem 52,5 kg. W kategorii do 74 kg rywalizował weteran Dariusz Pietrzak, który z wynikiem 110 kg zajął dziesiąte miejsce.

W silnie obsadzonej kategorii do 83 kg, w której wystartowało 28 zawodników, rywalizowało czterech konińskich siłaczy. Radosław Kubacki wycisnął 157,5 kg i sklasyfikowany został na ósmym miejscu. Wiktor Świątnicki z nowym rekordem życiowym 142,5 kg zajął piętnaste miejsce, debiutujący osiemnastoletni Hubert Nowakowski zajął 21. miejsce, wyciskając 115 kg i ustanawiając swój rekord życiowy. W tej samej kategorii weteran i były pięściarz Zagłębia Konin Janusz Kobus zajął 22. miejsce z wynikiem 107,5 kg.

W prestiżowej kategorii wagowej do 105 kg rywalizował Arkadiusz Macudziński. Zawodnik teamu Relax po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją wycisnął sztangę o wadze185 kg.