Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportNiespodzianki nie było, Start zakończył pierwszą rundę porażką

Niespodzianki nie było, Start zakończył pierwszą rundę porażką

Po pierwszym wygranym meczu w tym sezonie Start Konin wyjechał do Świebodzina i przegrał z tamtejszym ZEW-em 22:37. Był to ostatni mecz konińskiej drużyny w pierwszej rundzie tego sezonu.

Sobotnie spotkanie było bardzo podobne do poprzednich meczów Startu w tym sezonie. W pierwszej połowie koninianie prowadzili wyrównanę grę z gospodarzami. W siedemnastej minucie ZEW wyszedł na prowadzenie 9:6 za sprawą trzech trafień z rzędu Kamila Nogajewskiego i utrzymał przewagę już do końca. Po pierwszej połowie Start przegrywał 12:14.

Przez pierwsze minuty drugiej połowy gra wyglądała podobnie, ale w okolicach 40. minuty koninian znów dopadł kryzys. Przez kolejne 22 minuty, aż do końca spotkania, drużyna ze Świebodzina zanotowała dziewiętnaście bramek wobec zaledwie sześciu bramek Startu i wygrała ostatecznie 37:22.

Był to ostatni mecz Startu Konin w pierwszej rundzie II ligi. Po trzynastu kolejkach koninianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów i stratą sześciu oczek do Moto-Jelcz Oława. Początek drugiej rundy w weekend 19 - 20 stycznia. Start Konin rozpocznie rewanże od meczu wyjazdowego z Trójką Nowa Sól.

ZEW Świebodzin - Start Konin 37:22 (14:12)

ZEW Świebodzin: Marek Kwiatkowski, Patryk Sudak - Piotr Tomczyk (3), Wojciech Hrycak (1), Piotr Książkiewicz (2), Jakub Kaliszak (2), Przemysław Bryza, Mateusz Kowalaszek, Martin Osiecki (3), Jakub Cenin (4), Szymon Kobeszko (4), Marek Kwiatkowski, Kamil Nogajewski (11), Marcin Nowicki (7).

Start Konin: Przemysław Hejna - Marcel Urbański (1), Dominik Urbański (1), Kacper Trepka (1), Adrian Grzelka (3), Jakub Fiedorowicz, Dariusz Gostrowski (6), Jakub Pecyna (2), Marek Salzman (3), Tomasz Lorencki, Arkadiusz Pawlak, Piotr Jankowski, Konrad Kowalczyk (5).