Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportTrzy awanse do finałów na mistrzostwach Polski seniorów

Trzy awanse do finałów na mistrzostwach Polski seniorów

Kolejny start ma za sobą koninianka Julia Wróbel. Po wywalczeniu potrójnego mistrzostwa Polski do lat pięntastu wychowanka Iskry Konin rywalizowała na Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17 - 18 lat.

Podczas zawodów w Lublinie wychowanka Iskry Konin, a zawodniczka Polonii Warszawa, trzykrotnie awansowała do finałów. Najlepszy wynik uzyskała w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym, gdzie wraz z Kornelią Buszką, Klaudią Tarasiewicz i Darią Zielińską zajęła dziewiąte miejsce. Polonia Warszawa zanotowała czas 3:54,78, koninianka - 59,04, co było trzecim czasem w zespole.

Jedenaste miejsce Julia Wróbel zajęła w sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym. Polonia Warszawa zanotowała czas 1:58,68, Julia Wróbel - 28,19, co było drugim czasem w warszawskiej drużynie.

W startach indywidualnych wychowanka Iskry Konin najlepiej zaprezentowała się w wyścigu na 100 m stylem motylkowym, gdzie w finale zajęła siedemnaste miejsce. Koninianka zanotowała czas 1:02,93, tracąc do zwycięzcy i jednocześnie rekordzistki Polski prawie pięć sekund. W pozostałych startach Julii Wróbel nie udało się awansować do finałów.