Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18060) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 15oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (2)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Julia Wróbel stawia wysoko poprzeczkę. Ma już pięć medali MP

Dodano: 29.12.2018 15:49
Źródło: LM.pl

W ostatnich tygodniach wywalczyła potrójne mistrzostwo Polski do lat piętnastu i startowała w Mistrzostwach Polski Seniorów. Z Julią Wróbel, pływaczką i wychowanką Iskry Konin, rozmawiał Mateusz Krzesiński.

Mateusz Krzesiński: Spotykamy się dziś, aby przede wszystkim porozmawiać o Twoich ostatnich sukcesach. Zanim jednak powiemy o zdobytych przez Ciebie medalach mistrzostw Polski przypomnijmy pokrótce Twoją pływacką historię. Najpierw były lata spędzone w konińskiej Iskrze. Całkiem niedawno zmieniłaś barwy klubowe i rozpoczęłaś treningi w Polonii Warszawa.

Julia Wróbel: W Koninie spędziłam wiele lat.  W tym czasie zarówno ja, jak i trenerzy włożyli sporo starań w mój rozwój. Przełomowy był rok 2016, gdy dostałam się do kadry Polski i wyjechałam na wielomecz do Budapesztu. Wtedy byłam z siebie bardzo zadowolona. Po tym występie wyjeżdżałam na kolejne zawody do różnych miast. Na jednej z imprez zorganizowanych w Warszawie podszedł do mnie przedstawiciel Polonii Warszawa. Wtedy dostałam propozycję, aby zasilić ten klub. Stwierdziłam, że to dobry pomysł, że będę mogła się tam dalej rozwijać i będę miała większe szanse na realizację moich celów. I tak właśnie podjęłam decyzję o przeprowadzce do Warszawy. Polonia Warszawa to teraz jeden z najlepszych klubów pływackich w Polsce.

Jak podsumujesz czas spędzony w Warszawie? Czym różnią się treningi prowadzone w Polonii od tych, w których uczestniczyłaś, gdy reprezentowałaś konińską Iskrę?

W dużej grupie na pewno łatwiej się trenuje. Jest większe wsparcie. Gdy jedna osoba nie daje rady, to druga ją motywuje. Jest też więcej obozów. W ciągu roku wyjeżdżamy na takie zgrupowania sześć razy. Na obozach skupiamy się wyłącznie na treningach. Rano wstajemy na trening, po południu jest krótka przerwa i później kolejny trening. Czasem tylko wyjdziemy na spacer. Pływamy też zdecydowanie więcej kilometrów niż w Koninie.

Jak wygląda Twój standardowy dzień w Warszawie?

Wstaję o piątej dwadzieścia. O szóstej zaczyna się pierwszy trening, który trwa do wpół do dziewiątej. Potem idziemy do szkoły. Lekcje trwają do piętnastej. O szesnastej zaczyna się kolejny, tym razem półtoragodzinny trening. Wieczorem jest kolacja, nauka, no i idziemy spać.

Czyli w tygodniu nie ma rozrywki. Jedyną rozrywką jest trening?

Tak zgadza się. Czas na rozrywkę jest w niektóre weekendy.

To jednak zdaje się nie było dla Ciebie wielkim szokiem. W konińskiej Iskrze panuje podobny reżim treningowy.

Tak. Była tylko jedna różnica. W Koninie pierwszy trening zaczynał się o siódmej, a nie o szóstej. Nie miałam większego problem z przestawieniem się o tę jedną godzinę. Taki harmonogram dnia szybko staje się rutyną i nie zwraca się na to uwagi.

A jak wygląda organizacja przestrzeni, w której żyjesz, trenujesz i się uczysz? To jest jakiś sportowy kompleks, w który wszystkie budynki położone są niedaleko siebie?

Wszystkie budynki znajdują się w Śródmieściu. Mieszkamy w bursie. Do basenu mamy dziesięć minut. Podobna odległość dzieli naszą bursę od szkoły. Także jest całkiem wygodnie.

Pierwszy owoc Twojej pracy w Warszawie to występ w Oświęcimiu. W lipcu wzięłaś udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Wraz ze swoimi koleżankami zdobyłaś tam złoty medal w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym. Spodziewałaś się, że sukcesy przyjdą tak szybko?

Jeżeli chodzi o zawody w Oświęcimiu to nie spodziewałam się tego medalu. Nie byłam wtedy w najlepszej formie. Mimo to, trener stwierdził, że popłynę w sztafecie. No i się udało. Zapracowałyśmy na to razem z dziewczynami.

następna
strona 1/2


  • Julia Wróbel stawia wysoko poprzeczkę. Ma już pięć medali MP

autor: Mateusz Krzesiński 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pływanie,   Iskra Konin,   Julia Wróbel

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawo dla Polonii Warszawa - super ją trenujecie !!!
Dodano: 29.12.2018 18:36    Przez: ~Jogi
Brawo tak trzymaj gratulacje
Dodano: 29.12.2018 20:21    Przez: ~Fan

KOMENTARZE

Brawo, gratulacje. Konin jest dumny.
Dodano: 29.12.2018 17:31    Przez: ~Pływak starej iskry
Brawo dla Polonii Warszawa - super ją trenujecie !!!
Dodano: 29.12.2018 18:36    Przez: ~Jogi
Brawo tak trzymaj gratulacje
Dodano: 29.12.2018 20:21    Przez: ~Fan
Ładna dziewczyna 👍
Dodano: 30.12.2018 13:46    Przez: ~Powodzenia
Brawo Julka trzymam kciuki
Dodano: 01.01.2019 00:43    Przez: ~Iwona
Brawo Julka trzymam kciuki
Dodano: 01.01.2019 00:43    Przez: ~Iwona
Iskra - szacun i oby tak dalej. Wykrywanie i szlifowanie diamentów. Szkoda tylko że miasto nie finansuje treningów !!! Opłacanie treningów sporo kosztuje przeciętna rodzine. Przeciętnej rodziny nie stać aby wysyłać dziecko na trening na basen z taką częstotliwością
Dodano: 02.01.2019 09:32    Przez: ~Mz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.