Dzisiaj jest środa 26 czerwca 2019, imieniny: Jana, Pawła, Miromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20160) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 18oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)Konin. Najpierw Zatorze, potem "Rondo". Przerwa na ... (1)

Dotacje dla klubów sportowych. Najwięcej środków dla piłki nożnej

Dodano: 2.01.2019 12:03
Źródło: LM.pl

Medyk Konin i Górnik Konin to dwa kluby, które dostały największą dotację z Urzędu Miasta na 2019 rok. Górnik to ponadto klub, który zyskał relatywnie najwięcej w porównaniu do zeszłego roku.

Z 2 800 000 zł niemal połowa, bo aż 1 100 000 zł, powędruje do zaledwie dwóch klubów piłki nożnej. Po raz kolejny najwięcej pieniędzy dostanie Medyk Konin, choć będzie to kwota niższa, niż przed rokiem o 41 000 zł (7%). Na drugie miejsce wskoczył Górnik Konin, którego dotacja wzrosła najwięcej - o niemal 90 000 zł, co daje 20% więcej, niż rok temu. Podium uzupełnia Koniński Klub Szermierczy, który dostanie 450 000 zł, siedem procent mniej, niż rok temu.

Na drugim biegunie jest Copacabana Konin, która straciła aż 26 procent dotacji i w tym roku dostanie tylko 70 000 zł. O czternaście procent spadło dofinansowanie dla MKS MOS Konin, a o piętnaście - dla siatkarek z KTPS Konin.

Większość dotowanych klubów dostanie kwoty podobne, jak rok temu. Łącznie Urząd Miasta dofinansował 25 podmiotów, w tym dwa nowe - Koniński Klub Futsalu i TS-R Hetman (szachy). Łączna kwota dotacji wyniosła w tym roku 2 800 000 zł, czyli o 50 000 zł mniej, niż rok temu.

Środki z Urzędu Miasta dzielone są na podstawie regulaminu (60% środków) oraz indywidualnej decyzji prezydenta (40% środków). Na podział puli ,,regulaminowej" wpływ mają: punkty zdobyte w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży powiększone o punkty za udział w ligach w grach zespołowych (65% środków) oraz liczba zawodników ćwiczących w klubie (35% środków). Cały regulamin dotacji przeczytać można TUTAJ.

W najbliższych dniach postaramy się opublikować dane na podstawie których wyliczone zostały kwoty dotacji dla poszczególnych klubów.

Dotacje dla konińskich klubów (aktualna/zeszłoroczna/zmiana rok do roku):
1. KKPK Medyk Konin - 560 000 zł (601 000 zł), -7%
2. KS Górnik Konin - 540 000 zł (450 364 zł), +20%
3. Koniński Klub Szermierczy - 450 000 zł (483 000 zł), -7%
4. Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów - 170 000 zł (170 000 zł), 0%
5. SSRiR Start Konin - 143 000 zł (143 070 zł), 0%
6. MKS MOS - 130 000 zł (170 000 zł), -14%
7. KB Zagłębie Konin - 125 000 zł (123 026 zł), +2%
8. CKS Sparta Konin - 105 000 zł (105 553 zł), -1%
9. KS Oranje Sport Konin - 95 000 zł (90 000 zł), +1%
10. Copacabana Konin - 70 000 zł (108 888 zł), -26%
11. UKS Smecz (szachy) - 56 000 zł (56 856 zł), -2%
12. Konińskie Towarzystwo Piłki Siatkowej - 55 000 zł (65 000 zł), -15%
13. KSS Mustang - 47 000 zł (50 000 zł), -6%
14. KTP Iskra - 40 000 zł (40 000 zł), 0%
15. AZS PWSZ - 31 000 zł (31 935 zł), -3%
16. UKS Smecz (tenis stołowy) - 31 000 zł (30 158 zł), 0%
17. UKS Górnik (judo) - 30 000 zł (31 975 zł), -6%
18. UKS Górnicza przy ZSG w Koninie - 26 000 zł (30 360 zł), -14%
19. Aeroklub Koniński - 25 000 zł (25 665 zł), -3%
20. PR 9 Sp. z o.o. - 15 000 zł (12 000 zł), +25%
21. Koniński Klub Futsalu - 15 000 zł (-)
22. TS-R Hetman - 15 000 zł (-)
23. Koniński Klub Golfowy - 11 000 zł (12 225 zł), -10%
24. Koniński Klub Tenisowy - 10 000 zł (10 655 zł), -6%
25. UKS MTB Smecz - 5 000 zł (8 000 zł), -37%.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

KONIN TO MISTO PIĘŚCIARSKIE Z TRADYCJAMI. Mamy wielu dobrych pięściarzy Zagłębie Konin wychowuje wielu Mistrzów wychowali Olimpijczyka I do tego organizują bardzo wiele ten klub zasługuje na więcej!
Dodano: 2.01.2019 12:34    Przez: ~Kibic
ale czemu szkółki komercyjne dostały tyle kasy (oranje i reis ) lepiej dać było bokserom
Dodano: 2.01.2019 13:04    Przez: ~kh
Mówisz o tych kibolach przez których Klub otarł się bankructwo?! No cudowni fani, tylko pozadroscić!!
Dodano: 2.01.2019 14:49    Przez: ~paty
Zobacz ile dostają MŁODZI AKTYWNI i kto tam jest szefową>!!
Dodano: 2.01.2019 14:12    Przez: ~Niestety
Bardzo dobra dotacja dla Górnika. Nic innego jak podziękowanie dla prezydenta Pana Korytkowskiego.
Dodano: 2.01.2019 12:18    Przez: ~Kibic Górnika

KOMENTARZE

Bardzo dobra dotacja dla Górnika. Nic innego jak podziękowanie dla prezydenta Pana Korytkowskiego.
Dodano: 02.01.2019 12:18    Przez: ~Kibic Górnika
Panie Prezydencie dziękujemy za wsparcie dla koninskiej piłki nożnej, dla największego klubu w regionie!
Dodano: 02.01.2019 12:53    Przez: ~Brawko
W dupę Korytowi wchodzili to i dotacja większa, a z Jaszczaka się śmiali na fb hiPOkryci.
Dodano: 02.01.2019 13:33    Przez: ~Górnik KOnin
Jestem ciekaw a przydała by sie taka porzadna konnyrola finansowa w Oranje
Dodano: 02.01.2019 16:26    Przez: ~Prawda
to jest pregięcie, wszyscy tu piszą na górnika medyka no i może oni słabo grają ale jest ich dużo, no ale żeby na szermierkę tyle siana szło!!!! Skandal!! nawet na nich nie można popatrzeć, bóg wie kiedy oni jakieś zawody mają o ile takie są, a kibice?? no może przyjdzie 5 rodziców i to wszystko. Tylko tych 5 kibiców pracuje w urzędzie miasta - wszystko na temat!!!! Złodzieje w białych rękawiczkach.
Dodano: 02.01.2019 22:07    Przez: ~marek
Szkoda tyle pieniędzy dla Górnika... Efektów zero, a ciągle tylko płacz i lament...heh...
Dodano: 02.01.2019 12:25    Przez: ~groszek
Groszku w Koninie tylko Górnik Konin. Tak jest było i będzie. Fani Fani którzy za Górnika serce by oddali.
Dodano: 02.01.2019 12:40    Przez: ~Oli
Mówisz o tych kibolach przez których Klub otarł się bankructwo?! No cudowni fani, tylko pozadroscić!!
Dodano: 02.01.2019 14:49    Przez: ~paty
Racja ciekawe teraz kiedy kolejna społeczna zbiorka Moze na podniesienie poziomu kultury kibicow
Dodano: 02.01.2019 16:24    Przez: ~Czytelnik wierny
Serce by oddali??? Było widać ilu z kiboli zrzutę zrobili
Dodano: 04.01.2019 07:01    Przez: ~Haaaahaaa
Aeroklub to jeszcze istnieje. Przecież tam się nie lata. Żadnych sukcesów.
Dodano: 02.01.2019 12:32    Przez: ~Sisi risi
Tam jest najsłynniejszy "pilot" samozwaniec na świecie Piter.
Dodano: 02.01.2019 12:57    Przez: ~Śmiechu warte
i towarzystwo wzajemnej adoracji.
Dodano: 03.01.2019 10:47    Przez: ~lu
KONIN TO MISTO PIĘŚCIARSKIE Z TRADYCJAMI. Mamy wielu dobrych pięściarzy Zagłębie Konin wychowuje wielu Mistrzów wychowali Olimpijczyka I do tego organizują bardzo wiele ten klub zasługuje na więcej!
Dodano: 02.01.2019 12:34    Przez: ~Kibic
Ile było olimpijczykow w Koninie w szermierce,boksie dwóch,może trzech,gdyby Górnik grał w 2 lidze wtedy byłoby jakaś choć minimalna promocja miasta !
Dodano: 02.01.2019 16:23    Przez: ~Z promocji
Wreszcie ktoś dostrzegł trud i wysiłek działaczy Górnika. Idzie to w coraz lepsza stronę. 2-3 kluby dominujące i jak najmniejsze rozdrabniania się na drobne z p***rółkami.
Dodano: 02.01.2019 12:52    Przez: ~Tak powinno byc
Nie wszyscy lubią piłkę nożną w wykonaniu Górnika i Madyka, które dostały prawie 40% całej dotacji. Są inne dyscypliny, kluby które też wkładają trud i wysiłek by reprezentować miasto, dlatego im też się należy dotacja.Proponuję byś Sobie uświadomił w której lidze gra obecny Górnik i jak promuje miasto na terenie kraju🤔🤦‍♂️
Dodano: 02.01.2019 15:16    Przez: ~Koma
Ksg promuje jak?
Dodano: 02.01.2019 16:42    Przez: ~Czytelnik
a gra w 4 województwach to nie jest promocja miasta??? mecze w Szczecinie, Gdyni, Koszalinie itp to mało? Pokaż mi inny klub w Koninie (poza Medykiem), który robi tyle kilometrów i reprezentuje miasto. Do tego dochodzą Ci grupy młodzieżowe które też jezdza na mecze po całym województwie. i to nie jest promocja? piłką interesuje sie bardzo dużo ludzi i jak patrzą to jest nazwa klubu i to jest ważne. pokaż mi inne sporty, które przyciągają jaką kolwiek widownie na zawody. pomińmy piłkę nożną i ręczną. koszykówki i siatkówki w mieście można powiedzieć nie ma. a pozostali rozgrywają zawody albo w zamkniętych salach albo przy pustych trybunach. to o tym ze oni są z Konina wiedzą tylko ich przeciwnicy. nikt więcej
Dodano: 02.01.2019 17:41    Przez: ~Górnik
Niby prawda,jednak Szczecin,Gdynia mają jeszcze drużyny ekstraklasowe w piłce,a średnia frekwencja w 3 lidze wynosi ledwo 400 ludzi na mecz,to żadna promocja,2 liga to byłaby minimalna promocja,lub ręczna w 1 lidze
Dodano: 02.01.2019 20:22    Przez: ~Z promocji
z pomocji... po części masz racje, jednak gdyby Górnik dostał 600 czy 700k to jest mało zeby walczyć o 2 lige. a niestety nie mamy na trenie firmy/firm które chętniej wsparły by sport
Dodano: 02.01.2019 21:46    Przez: ~Górnik
Tak Górnik promuje Konin że żebrał na odszkodowanie dla policjanta, na które już dawno powinni uzbierać przez 8 lat !
Dodano: 03.01.2019 09:16    Przez: ~Antykibol
Do Górnik - dokładnie jest tak jak napisałeś z Górnikiem - ostatnie dwa zdania. Chcesz mi powiedzieć, że na meczach Górnika w Szczecinie, Gdyni , Koszalinie są tłumy kibiców? Weź nie żartuj🤦‍♂️. Może 100 - 200 osób w tym połowa nie ma pojęcia gdzie jest Konin.Zajrzyj kiedyś na halę jak jest boks, judo czy futsal i raczej pustych trybun nie zobaczysz.Z całym szacunkiem dla obecnego KS Górnik lecz nie warto tak dmuchać podziurawionego balonu☹️
Dodano: 03.01.2019 20:14    Przez: ~Koma
ale czemu szkółki komercyjne dostały tyle kasy (oranje i reis ) lepiej dać było bokserom
Dodano: 02.01.2019 13:04    Przez: ~kh
Bo mają układy w mieście!
Dodano: 02.01.2019 14:12    Przez: ~Tyle w temacie
A Górnik to niby nie jest szkółka komercyjna? ! To za rodzice płacą po 80 zł na miesięc? Cenowo to samo co w w innych szkolkach! !
Dodano: 02.01.2019 14:39    Przez: ~ZEBRA
Układy w Mieście ro ma Oranje Taka kasa na drużyny młodzieżowe a wyniki żadne. Oranje ma najniższy poziom ze wszystkich szkolek w Koninie Ktoś to trochę w tym " siedzi " wie jakie są wyniki meczy/sparingów Oranje z Górnikiem I Reissem i również to ze słabi zawodnicy pp przejściu ze Górnika lub Reissa do Oranje są nagle wybitnymi zawodnikami
Dodano: 02.01.2019 14:42    Przez: ~Kasia
W gorniku skladka 30 zl a nie 80 tak jak piszesz kretynie a w innych 100 zl i jeszcze wszystko sam kup i dowiez na mecze
Dodano: 02.01.2019 15:54    Przez: ~kibic
Tak w górniku płacę 80 zł za 2 treningi w tygodniu
Dodano: 02.01.2019 16:29    Przez: ~Rodzic
A nie 70zł? Dlaczego kłamiesz?
Dodano: 02.01.2019 21:45    Przez: ~ksg
Nie w mlodym gorniku 70 to jest szkolka przy gorniku konin a w gorniku konin 30 zl nie tak jak w oranje itp.
Dodano: 02.01.2019 22:15    Przez: ~ksg
To chyba ty kłamiesz ze płacisz 70, już od dawna co miesiąc opłata jest 80 zł do tego bardzo często sami wozimy dzieci na mecze albo doplacamy do wyjazdów bo klub nie ma kasy żeby sfinansować wszystko No ale jak widać sa osoby co wiedzą wszystko "najlepiej " W dodatku od rodziców tez chcieli żeby dorzucic jakas kase zeby ratować Górnika po ostatnim wyroku sądu
Dodano: 03.01.2019 09:31    Przez: ~Rodzic
Jak komuś się nie podoba to może iść do innej szkółki i płacić jeszcze więcej. W Górniku roczniki do 2007 płacą 30zł. Od 2008 i młodsze 70 zł.
Dodano: 03.01.2019 15:00    Przez: ~q
Najlepszy klub w Koninie KKF dostał na waciki ! Jaja
Dodano: 02.01.2019 13:51    Przez: ~fan
Najlepszy hehe nie żartuj.
Dodano: 02.01.2019 13:52    Przez: ~Reis
Chyba nie masz zdolnego dziecka i nie masz czym się pochwalić tylko bzdury wypisujesz
Dodano: 02.01.2019 14:54    Przez: ~do Kasia
Towarzystwo piłki siatkowej,aż tyle jak tu niema nawet 3ligii,a kkf 2 liga i prawie nic
Dodano: 02.01.2019 14:08    Przez: ~towarzysze
kkf 2 liga bo nizszej nie ma wiec to nie jest rewelka to jest zwykla amatorska liga
Dodano: 02.01.2019 22:17    Przez: ~obiektywny
A towarzystwo to zabawa !
Dodano: 02.01.2019 22:44    Przez: ~Ty
Zobacz ile dostają MŁODZI AKTYWNI i kto tam jest szefową>!!
Dodano: 02.01.2019 14:12    Przez: ~Niestety
A skąd i na co dostali dotację?
Dodano: 03.01.2019 11:10    Przez: ~groszek
WWW.KONIN.PL -WYNIKI KONKURSU Z 18 GRUDNIA
Dodano: 03.01.2019 21:30    Przez: ~Zobacz Młodzi Aktywni
Panie Bartku zablokuj te komentarze bo patologia dostanie zawału z powodu dotacji Górnika.
Dodano: 02.01.2019 14:18    Przez: ~Kibic
Patologia to właśnie dotacja dla Górnika .
Dodano: 03.01.2019 18:49    Przez: ~Fak
1 z 3
123>>