Dzisiaj jest czwartek 27 czerwca 2019, imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20343) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 13oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina do Madrytu. Tancerka "Rytmixu" na scenie ... (0)Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)

Piaskowanie felg – ile może kosztować?

Materiał promocyjny

Dodano: 9.01.2019 15:23

Piaskowanie jest procesem, który ma na celu oczyszczenie powierzchni i przygotowanie jej do dalszej obróbki. Jest więc bazą do odnowienia powierzchni i nadania jej nowego wyglądu, między innymi poprzez malowanie. Piaskowanie odbywa się poprzez skierowanie silnego strumienia sprzężonego powietrza z drobinami materiału ściernego, by uderzając, zetrzeć i zniszczyć powłokę.

Do samego piaskowania używane są różnego rodzaju materiały. Najczęściej wyróżnia się jednak śrut, roztłuczone skorupy orzechów kokosowych czy szkło. Najpopularniejszym z tej grupy jest jednak elektrorund. Piaskowanie daje efekty podobne jak szlifowanie. Różnica jest jednak widoczna w gładkości oczyszczonej powierzchni. Równiejszą powierzchnię otrzymuje się po zastosowaniu piaskowania. Jest ona wówczas idealnie gładka, ponieważ strumień powietrza kierowany na elementy czyszczone dociera wszędzie – nawet w rogi, zakrzywienia, w miejsca ciężko dostępne, stąd właśnie często korzysta się z tej metody podczas oczyszczania felg samochodowych.

Najczęściej piaskowaniu poddaje się felgi aluminiowe, ponieważ daje to możliwość na oczyszczenie i wygładzenie dokładnie ich powierzchni także w tych miejscach, do których ciężko dotrzeć innymi metodami. Piaskowanie felg stanowi podstawę do ich dalszej obróbki – malowania lub lakierowania. Co więcej, piaskowanie nie wyklucza dalszego doszlifowania powierzchni. Jeżeli występują na niej liczne rysy, wgniecenia, nierówności powstałe w wyniku codziennej eksploatacji, można po wstępnym piaskowaniu felg wykonać szlifowanie i polerowanie, by dopiero na to położyć farbę. Dowiedz się więcej, jak dokładnie przebiega piaskowanie felg: http://www.mireko.pl/piaskowanie/.

Koszty związane z piaskowaniem felg różnią się w zależności od miejsca ich wykonania, ale także od wielkości i rodzaju samych felg, tworzywa, z jakiego są wykonane oraz powierzchni, na jakiej miałoby być wykonane piaskowanie. W praktyce najczęściej nalicza się podstawową opłatę za renowację oraz dodatkowe kwoty za użycie dodatkowych materiałów typu lakier zabezpieczający nowy kolor.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:motoryzacja,   piaskowanie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.