Dzisiaj jest sobota 23 marca 2019, imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22163) SPORT FORUM FIRMY (5316) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 7oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (0)Golina. Czekali i się doczekali. Radni podnieśli d ... (12)

Piaskowanie felg – ile może kosztować?

Materiał promocyjny

Dodano: 9.01.2019 15:23

Piaskowanie jest procesem, który ma na celu oczyszczenie powierzchni i przygotowanie jej do dalszej obróbki. Jest więc bazą do odnowienia powierzchni i nadania jej nowego wyglądu, między innymi poprzez malowanie. Piaskowanie odbywa się poprzez skierowanie silnego strumienia sprzężonego powietrza z drobinami materiału ściernego, by uderzając, zetrzeć i zniszczyć powłokę.

Do samego piaskowania używane są różnego rodzaju materiały. Najczęściej wyróżnia się jednak śrut, roztłuczone skorupy orzechów kokosowych czy szkło. Najpopularniejszym z tej grupy jest jednak elektrorund. Piaskowanie daje efekty podobne jak szlifowanie. Różnica jest jednak widoczna w gładkości oczyszczonej powierzchni. Równiejszą powierzchnię otrzymuje się po zastosowaniu piaskowania. Jest ona wówczas idealnie gładka, ponieważ strumień powietrza kierowany na elementy czyszczone dociera wszędzie – nawet w rogi, zakrzywienia, w miejsca ciężko dostępne, stąd właśnie często korzysta się z tej metody podczas oczyszczania felg samochodowych.

Najczęściej piaskowaniu poddaje się felgi aluminiowe, ponieważ daje to możliwość na oczyszczenie i wygładzenie dokładnie ich powierzchni także w tych miejscach, do których ciężko dotrzeć innymi metodami. Piaskowanie felg stanowi podstawę do ich dalszej obróbki – malowania lub lakierowania. Co więcej, piaskowanie nie wyklucza dalszego doszlifowania powierzchni. Jeżeli występują na niej liczne rysy, wgniecenia, nierówności powstałe w wyniku codziennej eksploatacji, można po wstępnym piaskowaniu felg wykonać szlifowanie i polerowanie, by dopiero na to położyć farbę. Dowiedz się więcej, jak dokładnie przebiega piaskowanie felg: http://www.mireko.pl/piaskowanie/.

Koszty związane z piaskowaniem felg różnią się w zależności od miejsca ich wykonania, ale także od wielkości i rodzaju samych felg, tworzywa, z jakiego są wykonane oraz powierzchni, na jakiej miałoby być wykonane piaskowanie. W praktyce najczęściej nalicza się podstawową opłatę za renowację oraz dodatkowe kwoty za użycie dodatkowych materiałów typu lakier zabezpieczający nowy kolor.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:motoryzacja,   piaskowanie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.