Dzisiaj jest czwartek 27 czerwca 2019, imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20343) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 13oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina do Madrytu. Tancerka "Rytmixu" na scenie ... (0)Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)

Górnik rozpoczął treningi. Bez Marszałka i bez nowych twarzy

Dodano: 10.01.2019 21:19
Źródło: LM.pl

Pierwsze zajęcia mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Na treningu stawiło się 22 zawodników. Z zespołem żegna się Michał Marszałek.

Pierwsza zajęcia na boisku przy ul. Dmowskiego poprowadził Damian Augustyniak, który drużynę objął na początku stycznia. To dla niego powrót po ponad dwóch latach na stanowisko pierwszego trenera Górnika. - Te dwa lata były dla mnie pożyteczne. Skończyłem kurs UEFA A. Mogłem też gdzieś z boku przy Czesiu Owczarku i Sławku Suchomskim podejrzeć i swoje wnioski i analizy wyciągnąć. Jest to powrót, ale mogę to powiedzieć - jestem innym trenerem, niż wtedy - deklaruje Damian Augustyniak. - Dla mnie jako trenera ten powrót jest na pewno egzaminem. Wtedy nie poszło tak, jak powinno. Jeżeli teraz coś by się wydarzyło nie tak, to trzeba się poważnie zastanowić, czy jest się przygotowanym na ten poziom rozgrywek. Dla mnie jest to podwójna mobilizacja. Będę robił wszystko, by moja przygoda z III ligą nie skończyła się tak, jak za pierwszym razem.

Na pierwszych zajęciach stawiło się 22 zawodników, w tym trzech piłkarzy z zespołu juniorów starszych. Wiosną w Górniku na pewno nie zagra Michał Marszałek, który przeniósł się, razem z trenerem Sławomirem Suchomskim, do Kotwicy Kołobrzeg. - Na pewno to duże osłabienie. Michał był podstawowym zawodnikiem w rundzie jesiennej i w poprzednim sezonie. Myślę, że mamy na tyle szeroką kadrę, że gdy jeden zawodnik wyskakuje to mamy dwóch zawodników na jego miejsce. Cały czas się rozglądamy, będziemy zawodników testować, ale powiedziałem prezesom, że jeśli ktoś ma przyjść to musi być lepszy od naszych chłopaków - ocenia trener Damian Augustyniak.

Nie do końca wiadomo jeszcze, co z Jeremiaszem Grelą, który z powodów rodzinnych również może zrezygnować z gry. Na pierwszym treningu brakowało jeszcze Dawida Śniega i Tarasa Jaworskiego, którzy do zespołu dołączą w przyszłym tygodniu. Do Górnika wrócili natomiast z wypożyczeń Dawid Kołodziejczak (z Sokoła Kleczew) i Maciej Rojewski (z Olimpii Koło). Ponadto z drużyną trenowało trzech piłkarzy z zespołu juniorów starszych, który Damian Augustyniak zna bardzo dobrze, był bowiem jego szkoleniowcem. - Na dzień dzisiejszy mamy dwóch zawodników z rocznika 2000 plus bramkarz z rocznika 2002. Będę ich monitorował. To, że jestem przy pierwszym zespole nie oznacza, że nie będę się interesował juniorem starszym. 

Trenerem juniorów starszych nie zostanie, wbrew wcześniejszym informacjom, asystent Damiana Augustyniaka. Tę drugą funkcję pełnić będzie Piotr Krzyżanowski - trener grającego w lidze międzyokręgowej Polonusa Kazimierz Biskupi. Krzyżanowski będzie łączyć pracę w Koninie i Kazimierzu Biskupim. - Znaliśmy się z kursu UEFA A. Dogadywaliśmy się, mamy podobną wizję zespołu. Wspólnie będziemy się uzupełniać. Będę słuchać jego uwag. Decydujące zdanie będzie moje, bo ja za ten zespół odpowiadam - mówi Damian Augustyniak, który rekomendował Krzyżanowskiego na to stanowisko.

Teraz przed Górnikiem Konin blisko dwa miesiące przygotowań do rundy wiosennej. - Na pewno będę chciał podtrzymać motorykę, ale jednocześnie postaram się poukładać zespół taktycznie tak, by przeciwnik grał tak, jak my będziemy tego chcieli, a nie że my będziemy się podporządkowywać pod przeciwnika. Mam nadzieję, że od pierwszej kolejki będzie to wyglądać tak, jak powinno - mówi o celach na zimowy okres przygotowawczy trener Damian Augustyniak. 

Po rundzie jesiennej Górnik jest w komfortowej sytuacji, plasując się na jedenastym miejscu w tabeli III ligi. - To bezpieczna strefa, ale to nie jest też przewaga, z powodu której możemy wpaść w samozadowolenie. Z tamtego sezonu przykład Centry Ostrów Wlkp. pokazuje, że też miała przewagę po pierwszej rundzie, a jednak się nie utrzymała. Trzeba być cały czas czujnym - mówi Damian Augustyniak. - Na pewno wiosna będzie trudniejsza. Jesień to taka runda, w której jest jakaś grupa teoretycznych faworytów, jakaś grupa przypisana do dolnych rejonów tabeli. Teraz drużyny z dołu będą walczyć o utrzymanie, drużyny z góry - o awans i każdy mecz będzie o coś. 

 



Górnik rozpoczął treningi. Bez Marszałka i bez nowych twarzy
Slajd 1/10

Górnik rozpoczął treningi. Bez Marszałka i bez nowych twarzy

slajd 1 z 10

Pierwsze zajęcia mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Na treningu stawiło się 22 zawodników. Z zespołem żegna się Michał Marszałek.

Górnik rozpoczął treningi. Bez Marszałka i bez nowych twarzy

slajd 2 z 10

Pierwsze zajęcia mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Na treningu stawiło się 22 zawodników. Z zespołem żegna się Michał Marszałek.

Górnik rozpoczął treningi. Bez Marszałka i bez nowych twarzy

slajd 3 z 10

Pierwsze zajęcia mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Na treningu stawiło się 22 zawodników. Z zespołem żegna się Michał Marszałek.

Górnik rozpoczął treningi. Bez Marszałka i bez nowych twarzy

slajd 4 z 10

Pierwsze zajęcia mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Na treningu stawiło się 22 zawodników. Z zespołem żegna się Michał Marszałek.

Górnik rozpoczął treningi. Bez Marszałka i bez nowych twarzy

slajd 5 z 10

Pierwsze zajęcia mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Na treningu stawiło się 22 zawodników. Z zespołem żegna się Michał Marszałek.

Górnik rozpoczął treningi. Bez Marszałka i bez nowych twarzy

slajd 6 z 10

Pierwsze zajęcia mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Na treningu stawiło się 22 zawodników. Z zespołem żegna się Michał Marszałek.

Górnik rozpoczął treningi. Bez Marszałka i bez nowych twarzy

slajd 7 z 10

Pierwsze zajęcia mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Na treningu stawiło się 22 zawodników. Z zespołem żegna się Michał Marszałek.

Górnik rozpoczął treningi. Bez Marszałka i bez nowych twarzy

slajd 8 z 10

Pierwsze zajęcia mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Na treningu stawiło się 22 zawodników. Z zespołem żegna się Michał Marszałek.

Górnik rozpoczął treningi. Bez Marszałka i bez nowych twarzy

slajd 9 z 10

Pierwsze zajęcia mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Na treningu stawiło się 22 zawodników. Z zespołem żegna się Michał Marszałek.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

jaki standard czlowieku ostatnie dwa okienka gornik stale sie wzmacnial teraz jesli ktos mial i klub dobra oferte to niech idzie sie rozwijac trzeba ugrac cos w pro junior a co myslales ze przyjdzie 5 nowych i co to by dalo?? o awans nie walczymy.
Dodano: 10.01.2019 22:15    Przez: ~do kibic
To że odszedł jeden zawodnik to czysta kosmetyka. Zobaczcie tylko jaki odpływ solidnych grajków jest w Kleczewie czy w Mieszku. Tam się dzieje.
Dodano: 10.01.2019 22:21    Przez: ~paczaj na to
Zrozum, tu nikt nikogo nie oddał. Zawodnik dostaje propozycje, zarobki na poziomie 4-5 koła, zespół w Kotwicy z budżetem ok 1,5 mln z szansami na awans, to co chcesz go blokować, żeby zostawić go a on po złości będzie grał kiepsko na Podwalu? Żaden klub nie robi piłkarzom nigdy pod górkę, jeśli sam nie jest w stanie zaproponować nic podobnego.
Dodano: 10.01.2019 23:18    Przez: ~mery dżejnm
Nie siej paniki, w obronie masz Śniega, Ćwieka, Jędrasa, Derbicha, Lopeza, Świdra, Szymaniaka, na pozycji bocznego może zagrać ponadto Cimek. Jest konkurencja, a konkurencja zawsze podnosi poziom. Jestem spokojny o utrzymanie.
Dodano: 10.01.2019 22:18    Przez: ~marko
Do xxx Posłuchaj jeszcze raz wywiadu z prezesem jest dostępny na Wielkopolska tv. Wtedy będziesz wiedział o czym piszesz. To pił roku jest na przrczeksnoe tu nie będzie wielkich wyników. Jeśli uda się dokończyć rok finansowy bez straty to wtedy powinno być lepiej.
Dodano: 11.01.2019 10:10    Przez: ~Kibic

KOMENTARZE

Szału nie będzie do rozgrywek przystąpimy oslabieni jak wzmocnieni. Standard.
Dodano: 10.01.2019 21:36    Przez: ~Kibiccc.....
Obstawiam bezpieczne 11 miejsce.
Dodano: 10.01.2019 22:10    Przez: ~marek
jaki standard czlowieku ostatnie dwa okienka gornik stale sie wzmacnial teraz jesli ktos mial i klub dobra oferte to niech idzie sie rozwijac trzeba ugrac cos w pro junior a co myslales ze przyjdzie 5 nowych i co to by dalo?? o awans nie walczymy.
Dodano: 10.01.2019 22:15    Przez: ~do kibic
Dokładnie tak jak mówi przedmówca. Junior PRO i utrzymanie dwa główne cele!
Dodano: 10.01.2019 22:20    Przez: ~maniek
o awans może nie, ale o utrzymanie już tak. 13 punktów przewagi moze okazac sie mało jak mamy zagrac swidrem i lopezem naraz w obronie i pawłem w ataku. do tego bardziej jeszcze postawic na pro junior. nie dajmy sie ogłupić kasa z pro junior bo sie okaze ze jej nie dosteniemy bo spadniemy.
Dodano: 10.01.2019 22:25    Przez: ~zbyniu
Odaliscie Marszałka i tak naprawdę zostaliśmy bez solidnego obrońcy lewego i prawego. Odpowie mi ktoś i co teraz kto za nich ? Bo wiadomo dla zastępców którzy reprezentuje umiejętność trzecio ligowe standardowo brak kasy. A nie wspomne o choć jednym wzmocnieniu w drugiej Lini.
Dodano: 10.01.2019 21:51    Przez: ~Oli
jakich nich to marszalek byk w 2 osobach?? w drugiej lini mamy sporo zawodnikow nie trzeba wzmocnien
Dodano: 10.01.2019 22:16    Przez: ~kibic
Nie siej paniki, w obronie masz Śniega, Ćwieka, Jędrasa, Derbicha, Lopeza, Świdra, Szymaniaka, na pozycji bocznego może zagrać ponadto Cimek. Jest konkurencja, a konkurencja zawsze podnosi poziom. Jestem spokojny o utrzymanie.
Dodano: 10.01.2019 22:18    Przez: ~marko
Zrozum, tu nikt nikogo nie oddał. Zawodnik dostaje propozycje, zarobki na poziomie 4-5 koła, zespół w Kotwicy z budżetem ok 1,5 mln z szansami na awans, to co chcesz go blokować, żeby zostawić go a on po złości będzie grał kiepsko na Podwalu? Żaden klub nie robi piłkarzom nigdy pod górkę, jeśli sam nie jest w stanie zaproponować nic podobnego.
Dodano: 10.01.2019 23:18    Przez: ~mery dżejnm
Nie liczcie na wzmocnienia, sezon trzeba dograć na spokojnie i punktować w junior pro.
Dodano: 10.01.2019 22:09    Przez: ~kibic
To że odszedł jeden zawodnik to czysta kosmetyka. Zobaczcie tylko jaki odpływ solidnych grajków jest w Kleczewie czy w Mieszku. Tam się dzieje.
Dodano: 10.01.2019 22:21    Przez: ~paczaj na to
z całym szacunkiem ale nie mozemy porównywać do Sokoła i Mieszka bo jednak oni utrzymanie maja juz praktycznie pewne daltego maga robic roszady sciagac młodszych i stawiać na pro junior. nam jednak do utrzymanai brakuje m.in 17 punktów i trzeba je wywalczyc nikt za free ich nie odda. dlatego nie mozemy za bardzo sie osłabić a wecz wzmocnic niektóre formacje. przedewszystkim atak
Dodano: 10.01.2019 22:31    Przez: ~zbyniu
Mówicie pro junior ok ale nasi juniorzy starsi muszą się jeszcze dużo uczyć żeby grać w 3 lidze. Żebyśmy nie poszli śladami centry z tamtego roku. Rozumie trzeba dać szansę młodym ale takim co trzecia ligę ogarną. Oprócz cimka kolusia i majera na zmianę nie widzę nikogo. Chcę oglądać Górnik który wygrywa a nie z młodzieżą przegrywa.
Dodano: 10.01.2019 22:36    Przez: ~Ula
patrząc na zdjęcia to bardziej dziewczynki niż faceci, watpie żeby medyczki ograli, większość z nich pewnie więcej czasu spędza przed lustrem niż na boisku ;) ehh wpływ rl9 ;)))
Dodano: 11.01.2019 07:00    Przez: ~cr7
muszą wziąć przykład z pana prezesa
Dodano: 11.01.2019 08:50    Przez: ~kibic
Podstawa to praca z młodzieżą która poza wyjątkami jest na niskim poziomie Pan Augustuniak to "człowiek sukcesu" czego się nie dotknie to ….. ? Jakie to treningi gdzie pracy ,potu nie widać to jest lans i szpan lokalny prowincjonalny Brak właściwego klimatu w klubie od lat. Augustyniak był przeciętnym piłkarzem jest przeciętnym trenerem i czym tu się podniecać ,czy mieć oczekiwania na przyzwoity wynik - prowincja. Ilu sponsorów pozyskał obecny zarząd? i tu wszystko jest jasne. Jedynie praca z młodzieżą może przynieść jakieś sukcesy za 4do 5 lat ,i wszystko w temacie. co z remontem stadionu na Dmowskiego gdzie te obietnice Prezydenta Korytkowskiego - obiecywanki cacanki a głupiemu radość (np większa dotacja na Górnik ,na dziś to stracone pieniądze).Szkoda potencjału młodzieży Proszę oczekuję dyskusji że nie mam racji.
Dodano: 11.01.2019 09:12    Przez: ~xxx
Problem w tym ze masz racje niestety.Ktoś w komentarzach napisał ze Górnik to jak dmuchanie dziurawego balonika.Ja osobiście jestem zawiedziony.Większą dotacja i nawet nas nie stać na trenera z prawdziwego zdarzenia.A tak się pisało prezesie Górnika poczekaj przyjdzie lepszy tajemnica itd ze niby ktoś ze Śląska itp.Gdyby pojawił się z prawdziwego zdarzenia trener i nie przestraszył się Konina:) to wszystko wyglądało by inaczej jestem pewien.Kosztem młodzieży utrzymujemy seniorów szkoda.
Dodano: 11.01.2019 09:23    Przez: ~Xyz
Do xxx Posłuchaj jeszcze raz wywiadu z prezesem jest dostępny na Wielkopolska tv. Wtedy będziesz wiedział o czym piszesz. To pił roku jest na przrczeksnoe tu nie będzie wielkich wyników. Jeśli uda się dokończyć rok finansowy bez straty to wtedy powinno być lepiej.
Dodano: 11.01.2019 10:10    Przez: ~Kibic
jest 3 miesiace prezydentem i ma zmienic caly konin,
Dodano: 11.01.2019 11:04    Przez: ~rrrrrrr
drodzy kibice nie liczą się słowa Prezesa czy Prezydenta Korytkowskiego liczą się czyny przecież oni przed wyborami mieli gotowe projekty i wyliczenia wykonane przez ich doradców, czas je wdrażać , ale okazuje się że to puste obietnice takie są fakty tu się liczą konkrety . Banda oszukańców i tyle. Odnośnie Prezydenta jest 3-y m-c i cokolwiek dobrego zrobił. jaki jest przepływ informacji do mieszkańców
Dodano: 11.01.2019 11:33    Przez: ~xxx
Jak jesteś taki qszechwiedzacy to wejdź do zarządu i zarządzaj Trzeba spłacić 2 policjantów to mało kasy pójdzie. A ligę a ie utrzyma a mogą jeszcze puedziadze z PRO JUNIOR SYSTEM wpaść ciezko to wchodzi że słabe wyniki ale cóż może będzie lepiej.
Dodano: 11.01.2019 20:17    Przez: ~Do xxx
SPadek pewny, runda wiosenna jest duzo bardziej wymagajaca nie ma dobrych boisk decyduje doswiadczenie cwaniactwo i sila jak ludzie co maja po 19 lat maja szanse w takich warunkach z kims kto ma 25 czy 30 gdzie takie aspekty jak szybkosc zwinnosc na takich boiskach schodza na psy....trzeba solidnego srodkowego obronce cos na wzor stanke z mieszka kogos kto ma 190 i blokuje wszystko z glowy do tego trzeba napastnika zawsze sie kupuje na wiosne. wiosna jest okresem gdzie moze byc po zimie wiele kontuzji przerwa w lidze potem ciezkie treningi roznie moze byc wiec Napastnik i skrzydlowy zawsze musi byc.... a obronca jest potrzebny bo za duzo bramek konin tracii defensywny pomocnik
Dodano: 11.01.2019 12:17    Przez: ~aa
wystarczy jeden zwinny i tego kloca 190 obskoczy w sekunde
Dodano: 11.01.2019 12:44    Przez: ~piłkarz
aa zapisz się do aa bo chyba jesteś pijany i p***rolisz glopoty. Owszem trzeba być czujnym i punkty zdobywać, przykład mamy z centry z tamtego roku. Myślę że zarząd i trener wiedzą co robią i nie dopuszcza do takiej sytuacji że Górnik może spaść.
Dodano: 11.01.2019 12:50    Przez: ~On
Ty alkoholiku z aa, Górnik ma 13 punktów przewagi nad strefa i bylibyśmy frajreami jakbyśmy tego nie wykorzystali.
Dodano: 11.01.2019 18:55    Przez: ~Xx
Piłkarze są tak profesjobalhi że mają w dupie przygotowania i wola grać na hali ryzykując kontuzje
Dodano: 12.01.2019 18:57    Przez: ~Kibif
A ci piłkarze to roju, aleks, sobi.
Dodano: 12.01.2019 18:57    Przez: ~Kibif
Ty glabie a ty myślisz klub leczy kontuzje no to brawo a z resztą oni wszyscy są wolnymi zawodnikami bez wypłat za 4 miesiące
Dodano: 13.01.2019 23:15    Przez: ~Nhu
W III lidze Górnik powinien utrzymać się własnymi wychowankami i bez jakichś wielkich dotacji.
Dodano: 12.01.2019 21:40    Przez: ~opinia
1 z 2
12>>