Dzisiaj jest środa 20 lutego 2019, imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21143) SPORT FORUM FIRMY (5296) PRACA (82) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
5 / 1oC
Pojutrzepogoda
-1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komuna ... (7)Obywatel Łotwy skazany za staranowanie bramek na a ... (10)

Pływalnia zamknięta w niedzielę. Nie ma środków i ratowników

Dodano: 11.01.2019 14:06
Źródło: LM.pl

Od początku stycznia z pływalni przy ul. Szymanowskiego nie można korzystać w sobotnie popołudnia oraz w niedzielę. MOSiR tłumaczy, że zainteresowanie było małe, ponadto brakuje ratowników.

Od początku roku pływalnia przy ul. Szymanowskiego otwarta jest w sobotę w godz. 7.00 - 15.00 (ostatnie wejście na pełną godzinę o 13.30), a w niedzielę - w ogóle. Na zmiany skarżą się klienci. - W tygodniu nie mam czasu, żeby iść na basen. W sobotę chodziłam z córką w godzinach popołudniowych, ale niestety zabrali nam tę przyjemność - mówi nam pani Magda. - Pojechałam w ostatnią sobotę na Rondo, musiałam czekać w kolejce po opaskę, żeby w ogóle wejść na basen. Ludzi tłum. Na torach bezpiecznie się nie pływa, o wypadek nie jest trudno. 

I dodaje, że zastanawia się, czy dalej korzystać z którejkolwiek pływalni. Nie jest jedyna. - Na ten moment nie chodzę wcale. Rondo to zbyt duży basen i jest tam zbyt dużo ludzi - mówi inna klientka pływalni, która również korzystała z obiektu przy ul. Szymanowskiego w sobotnie popołudnia.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyjaśnia, że styczniowe skrócenie czasu pracy pływalni przy ul. Szymanowskiego podyktowane jest względami ekonomicznymi. - Średnio na godzinę mieliśmy pięciu klientów - mówi Janusz Lipiński, kierownik obu obiektów. - To jest sugestia, która wypłynęła ode mnie, ale jest podyktowana tym, co pokazują nam wszelkiego rodzaju statystyki. Przykładowo - jeżeli na basenie Rondo mamy 400 klientów w niedzielę, to na drugim basenie liczba nie przekraczała stu osób. 

MOSiR boryka się też z problemami kadrowymi. - Nie mamy zbyt dużo ratowników. Ta zmiana daje nam też możliwość przesunięcia ratowników z basenu na Zatorzu, by wspierali działalność obiektu Rondo - wyjaśnia Janusz Lipiński. I zapewnia, że pływalnia przy Al. 1 Maja 1 jest gotowa, by przyjąć zwiększoną liczbę chętnych w sobotnie popołudnia i w niedzielę. - Drugi basen w Koninie nie ma takiego obłożenia, żeby osoby chcące pływać tego dnia nie mogły korzystać z basenu Rondo, bo jest przepełniony. 

Jak na razie zmiana została wprowadzona jedynie na styczeń. Trwają rozmowy z prezydentem, a ostateczna decyzja, czy zamknąć pływalnię przy ul. Szymanowskiego w sobotnie popołudnia i w niedzielę jeszcze nie zapadła. - Jeżeli będzie nas stać, by ten basen utrzymywać, pomimo że nie ma zbyt wielkiego zainteresowania, to taką decyzję podejmiemy. Na ten moment wprowadziliśmy to na styczeń. Ja bym sugerował, by utrzymać tę wstępną propozycję - mówi Janusz Lipiński. 

fot. MOSiR Konin



Czy pływalnia przy ul. Szymanowskiego powinna być otwarta w sobotnie popołudnia i w niedzielę?

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Małe zainteresowanie .....NIEZŁY KIT !!!! specjalnie wyberałem sie na ten basen w niedzielę po 7 godzinie żeby swobodnie popływać bo w inne dni nie dasz rady ! A i tak wszystkie tory były zajęte. Nie dajmy się dymać ludzie.......QUTASY ZAMKNELI BO ZA 8 ZŁ MOŻNA BYŁO POPŁYWAĆ a w tych godzinach w niedziele na rondzie 13 zł prawie dwa razy drożej.....tak się dyma koniniaków.....ot nowa władza
Dodano: 11.01.2019 15:48    Przez: ~zbulwersowany
Ale lipa, może by trochę rozreklamować, wprowadzić jakieś promocyjne bilety. Nie zwijać wszystkiego. Panie Kopytko pomyśl pan trochę lub zmuś do myślenia bezmyślnych.
Dodano: 11.01.2019 14:36    Przez: ~Jozin
Był czas,że fatalnie traktowano ratowników. Skutki widać dzisiaj. Wielu ratowników zrezygnowało z pracy i nie ma szans na ich powrót. Sytuacja Konina zaczyna być niepokojąca. Co na to nowa władza?
Dodano: 11.01.2019 14:29    Przez: ~Murek
Teraz też pracowników traktują jak śmieci, a zwłaszcza kobiety. Pan Prezydent powinien się zainteresować tym co się dzieje. Mobing i nic więcej. Poprzednie władze miasta miały informację o tym procederze...No i nic nie zrobiły ...
Dodano: 11.01.2019 15:12    Przez: ~Nikt
Dyrektor do zwolnienia. Brak kompetencji.
Dodano: 11.01.2019 15:49    Przez: ~MOSiR

KOMENTARZE

Jak to PO piniedzy nie ma i nie będzie
Dodano: 11.01.2019 14:24    Przez: ~xmen
kolejny PiS'ior
Dodano: 11.01.2019 14:26    Przez: ~ja
potwierdzam piniedzy nie ma i nie bedzie
Dodano: 11.01.2019 14:45    Przez: ~byly minister finansów
Za PO-PSL pieniędzy dla zwykłych Polaków nie było, ale dla swoich zawsze były.
Dodano: 11.01.2019 15:22    Przez: ~Wicek Rostowski
To nie pisior, to prawcowy przygłup od miernego "antypartyjnego" piosenkarza
Dodano: 11.01.2019 16:11    Przez: ~Ewka
A ty Ewka byłaś w przedniej włazy od lodów ?
Dodano: 11.01.2019 16:35    Przez: ~xmen
xmen widze ze cytujesz klasyka ,ktory w wyborach startowal z Bydgoszczu
Dodano: 11.01.2019 18:06    Przez: ~AntyPiS
NIE WIERZĘ! !!!!TEGO JESZCZE NIE GRALI W TYM MIEŚCIE! !!!!SZUKACIE OSZCZĘDNOŚCI U SIEBIE W MAGISTRACIE A NIE KOSZTEM RODZIN Z DZIEĆMI! !!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 11.01.2019 23:51    Przez: ~KTO ICH WYBRAŁ! !!?
To może te pieniądze co zaoszczędzilo miasto na braku fajerwerki na sylwestra przekażą na pływalnie
Dodano: 12.01.2019 09:44    Przez: ~Ii
Się cieszyć trzeba że chociaż woda jeszcze w basenie jest, zaraz braknie albo sprywatyzuje ją obecna władza miejska.
Dodano: 11.01.2019 14:27    Przez: ~Ech
pozamykac, zburzyc, sprzedac a pieniazki uprowadzic - polityka sld i po dla konina przez ostatnie 30 lat - gratuluje wyborow mieszkancy.. ostatni mieszkancy wymarlego miasta czyli urzednicy, gornicy i elektrycy.. krotkowzroczne przypupasy wasze dzieci na zmywak sie nie zalapia anglia ucieka z unii.. niemcy sa pelni emigrantow wiec kapusty tez nie pozrywacie.. mlodzi w koninie beda mieli wyscigi po cegly z rozbiorki domu kultury jako jedyna rozrywke :) radze juz cwiczyc dzieci bo 3 fakultety nie przią glodnego ukrainca..
Dodano: 11.01.2019 20:02    Przez: ~kom2
Zlikwidujemy CBA zlikwidujemy basen nie będzie niczego
Dodano: 11.01.2019 14:27    Przez: ~xmen
G. Schetyna chce zlikwidować CBA, aby PO mogło hulać do woli.
Dodano: 11.01.2019 15:24    Przez: ~Mafie watowskie
Był czas,że fatalnie traktowano ratowników. Skutki widać dzisiaj. Wielu ratowników zrezygnowało z pracy i nie ma szans na ich powrót. Sytuacja Konina zaczyna być niepokojąca. Co na to nowa władza?
Dodano: 11.01.2019 14:29    Przez: ~Murek
ile placa moge dorabiac w sobote i niedziele jako ratownik
Dodano: 11.01.2019 14:47    Przez: ~szukajacy dodatkowej pracy
Teraz też pracowników traktują jak śmieci, a zwłaszcza kobiety. Pan Prezydent powinien się zainteresować tym co się dzieje. Mobing i nic więcej. Poprzednie władze miasta miały informację o tym procederze...No i nic nie zrobiły ...
Dodano: 11.01.2019 15:12    Przez: ~Nikt
Miasto do zamknięcia
Dodano: 11.01.2019 14:35    Przez: ~Hahaha
Spokojnie, kadencja PO potrwa 5 lat, zdążymy miasto POwalić na kolana.
Dodano: 11.01.2019 15:27    Przez: ~Władza
Ale lipa, może by trochę rozreklamować, wprowadzić jakieś promocyjne bilety. Nie zwijać wszystkiego. Panie Kopytko pomyśl pan trochę lub zmuś do myślenia bezmyślnych.
Dodano: 11.01.2019 14:36    Przez: ~Jozin
Ja tu nic nie mogę.
Dodano: 11.01.2019 15:28    Przez: ~I tyle w temacie
To chyba żart...
Dodano: 11.01.2019 14:45    Przez: ~Men
Najpierw to trzeba zacząć od góry. Zmienić zarząd, powołać na to miejsce osobę z pomysłami na rozwój. Przeprowadzić modernizację, dodać zjeżdżalnie, saunę czy inne atrakcje dla dzieci. A nie od 30 lat czy więcej basen wygląda tak samo.
Dodano: 11.01.2019 15:10    Przez: ~Zmiany
Tak ale na to wszystko musi miasto dac pieniądze a na dachy i stadion brakuje. Przez kilka lat nic nie robiono w tej firmie Tylko RODZINĘ zatrudniano
Dodano: 11.01.2019 17:23    Przez: ~Seku Tomaszek
A co z instruktorami ktorzy prowadza zajecia w weekendy? Basen na rondzie w weekend jest tak oblozony ze trzeba czekac az sie zwolnia szafki, a plywac i tak sie nie da bo tory zapelnione. Zamykajac basen w sobote niedziele, zabieracie instruktorom pieniadze ktore moga zarobic. Pomine fakt ze instruktor na basenie placi wiecej za godzine niz zwykly klient chcacy poplywac. Absurd.
Dodano: 11.01.2019 15:12    Przez: ~Mmmmm
Za PISu jest taka bieda, że ludzie na basen nie stać !!!!!!!!!Wszystko wina PIS podwyżek prądu i wody !!!!!!!!!!
Dodano: 11.01.2019 15:28    Przez: ~kot Prot
1 z 6
123456>>