Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportGlanc i drużyna kobiet na podium Mistrzostw Polski Juniorów

Glanc i drużyna kobiet na podium Mistrzostw Polski Juniorów

Dwa medale przywieźli z rozgrywanych w Wołominie Mistrzostw Polski Juniorów zawodnicy KKSz Konin. Srebro wywalczyła drużyna kobiet, a brąz - Sebastian Glanc.

W turniejach indywidualnych najlepiej poradził sobie Sebastian Glanc, który dotarł do półfinału. W pierwszej walce fazy pucharowej koninianin pokonał Łukasza Czarnieckiego (UKS 13 Białystok) 15:10, następnie wygrał z Dominikiem Płusą (KKSz Konin) 15:13, Mikołajem Górskim (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:10 i Piotrem Szczepanikiem (Victor Warszawa) 15:14. Dopiero w walce o finał reprezentant KKSz Konin uległ Karolowi Lademannowi (AZS AWF Warszawa) 14:15 i wywalczył ostatecznie brązowe miejsce.

Drugi medal w Wołominie wywalczyła drużyna kobiet KKSz Konin. Zespół w składzie: Natalia Nowinowska, Alicja Papuzińska, Weronika Waleriańczyk i Małgorzata Zawodniak wygrał w ćwierćfinale z ZKS II Sosnowiec 45:21, a następnie pokonał UKS 13 Białystok 45:39. W finale koninianki uległy jednak ZKS I Sosnowiec 41:45, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

O medal w mistrzostwach otarł się również zespół mężczyzn. W ćwierćfinale KKSz Konin w składzie Krystian Borkiewicz, Maurycy Dziublewski, Sebastian Glanc i Hubert Glasner pokonał drugą drużynę KKSz 45:40, ale w półfinale koninianie ulegli ZKS I Sosnowiec 41:45. W starciu o trzecie miejsce KKSz przegrał natomiast 33:45 z AZS AWF Warszawa, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Szabla kobiet indywidualnie:
1. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
2. Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok)
3. Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. Emilia Rowińska (AZS AWF Warszawa)
5. Marta Okine (KS Karabela)
6. Klaudia Malgrem (Hajduczek Olsztyn)
7. Natalia Nowinowska (KKSz Konin)
8. Weronika Waleriańczyk (KKSz Konin).

Miejsca pozostałych zawodniczek KKSz Konin:
9. Małgorzata Zawodniak, 10. Alicja Papuzińska, 21. Natalia Koziarska, 28. Michalina Fic, 34. Martyna Dzięcielak, 36. Zuzanna Buselt.