Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19071) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO

24 / 18oC

Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)

Thriller w meczu Mustanga Konin, potrzebna była dogrywka

Dodano: 14.01.2019 11:05

79:76 wygrali po dogrywce koszykarze na wózkach Mustanga Konin w ligowym starciu z Pactum Scyzory Kielce. Koninianie po czterech kolejkach są niepokonani w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach.

Sobotni mecz zaczął się dla konińskich zawodników kiepsko. Kielczanie wyszli na wysokie prowadzenie 25:13. Regularnie do kosza Mustanga trafiali Filip Moćko, Szymon Gładysz, Krystian Sobieraj i Jarosław Świeboda. Ale już w drugiej części spotkania to gospodarze doszli do głosu i straty znacząco zniwelowali. Punkty Kamila Kornackiego i Mateusza Tylaka pozwoliły wygrać kwartę 21:13. Do przerwy Pactum Scyzory Kielce prowadził 38:34.

Dwie kolejne partie były wyrównane, ale dwukrotnie wygrywali je koninianie. W szóstej minucie trzeciej kwarty Mustang wyszedł na prowadzenie 45:44, goście chwilę później odrobili straty, ale kwartę i tak przegrali - 12:15. Ponownie na prowadzeniu koninianie znaleźli się w czwartej minucie czwartej kwarty. Od wyniku 57:56 Mustang w dwie minuty powiększył swoją przewagę do 65:58. O czas poprosił wtedy Przemysław Sztorc, trener Pactum Scyzory.

To pomogło, kielczanie odrobili straty i w dziewiątej minucie doprowadzili do remisu 67:67. W ostatniej minucie koninianie stracili piłkę w ofensywie i na 32 sekundy przed końcem to goście wyszli na prowadzenie 69:67. Gospodarze zdołali jeszcze przeprowadzić akcję 2+1. Dwa punkty zdobyte przez Kamila Kornackiego dały koninianom remis 69:69, ale z rzutu osobistego zawodnik Mustanga już nie trafił i po czwartej kwarcie mecz nadal nie był rozstrzygnięty.

Potrzebna była dogrywka, a tam lepsi byli już zawodnicy z Konina. Dla Mustanga sześć punktów zanotował Daniel Brzeziński, a po dwa - Przemysław Stelmasik i Mateusz Tylak. Koninianie wygrali 10:7, a w całym meczu triumfowali 79:76.

Mustang cały czas jest niepokonany w tym sezonie Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach. Po czterech kolejkach koninianie zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Mustang Konin - Pactum Scyzory Kielce 69:69 (13:25, 21:13, 15:12, 20:19) d. 10:7

Mustang Konin: Kamil Kornacki (31), Daniel Brzeziński (16), Mateusz Tylak (11), Przemysław Stelmasik (10), Piotr Darnikowski (6), Marek Bystrzycki (4), Krzysztof Zieliński (1).

Pactum Scyzory Kielce: Filip Moćko (34), Szymon Gładysz (15), Jarosław Świeboda (12), Jan Szymczak (7), Krystian Sobieraj (4), Mariusz Minda (2), Michał Wrona (2).