LM.plSportDrugi sparing Medyka do przodu. Cztery bramki w Poznaniu

Drugi sparing Medyka do przodu. Cztery bramki w Poznaniu

4:0 Medyk Konin pokonał w Poznaniu tamtejszą Polonię. W składzie medyczek zabrakło aż kilku piłkarek podstawowego składu, zagrały natomiast dwie testowane zawodniczki.

Rywalem Medyka w Poznaniu był ostatni zespół Ekstraligi - tamtejsza Polonia. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem drużyny Romana Jaszczaka. Do przerwy koninianki prowadziły 2:0 po bramkach Amandy Moury i Nicole Zając. Po zmianie stron dwa kolejne gole dołożyły Natalia Chudzik i Dominika Kopińska. Medyk zwyciężył 4:0.

- Graliśmy w mocno osłabionym składzie, bo zabrakło około sześciu piłkarek, ale sparingi są po to, żeby grali wszyscy. Próbowaliśmy grać swoją taktykę, czyli do przerwy wysoki pressing, po przerwie średni i kontra, ale przeciwnik nie chciał z nami grać. Mecz był cały czas do jednej bramki - podsumowuje spotkanie trener Medyka, Roman Jaszczak.

W kadrze drużyny na mecz znalazły się dwie testowane zawodniczki. Jedna z nich to Brazylijka Amanda Moura, która jest bardzo blisko pozostania w konińskim zespole. Nazwiska drugiej klub nie ujawnia, wiadomo, że to siedemnastolenia zawodniczka z Polski. Rozmowy z jej klubem trwają.

Teraz konińskie piłkarki czeka obóz przygotowawczy w Żaganiu. We wtorek Medyk rozegra grę wewnętrzną. A kolejny mecz, tym razem już o stawkę, 26 stycznia. W Uniejowie koninianki rozegrają ćwierćfinał Pucharu Polski z Mitechem Żywiec.

Polonia Poznań - Medyk Konin 0:4 (Amanda Moura, Nicole Zając, Natalia Chudzik, Dominika Kopińska)

Medyk Konin: Stephanie Busch - Casidee Lynch, Sandra Sałata, Weronika Helińska, Haley Lucas, Nicole Zając, Gabija Gedgaudaite, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik, Dominika Kopińska, Nikol Kaletka.

Ponadto zagrały: Natalia Dominiczak, Julia Parecka, Amanda Moura, Aleksandra Stasiak, Karolina Majda.