Dzisiaj jest wtorek 23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19404) SPORT FORUM FIRMY (5328) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Strzałkowo. Wypadł z drogi i zatrzymał się w przyd ... (19)Podsumowanie konsultacji w sprawie nowego rozkładu ... (27)

Marcin Woźniak z licencją UEFA Pro? Jest już po egzaminach

Dodano: 23.01.2019 13:48
Źródło: LM.pl

Marcin Woźniak, jeden z czołowych trenerów regionu konińskiego, walczy o licencję UEFA Pro, pozwalającą na prowadzenie drużyn we wszystkich klasach rozgrywkowych. W zeszłym tygodniu drugi trener Polonii Środa Wlkp. zdawał egzaminy w Białej Podlaskiej.

Marcin Woźniak to jeden z czołowych szkoleniowców okręgu konińskiego. Swoją karierę zaczynał w Górniku Konin, był asystentem pierwszego trenera reprezentacji Polski kobiet, a także szkoleniowcem pierwszej drużyny w IV-ligowych SKP Słupca i LKS Ślesin oraz III-ligowych Kujawiance Izbica Kujawska, Sokole Kleczew i Jarocie Jarocin. Obecnie pełni funkcję drugiego trenera w III-ligowej Polonii Środa Wlkp.

Licencja UEFA Pro, o którą ubiega się Marcin Woźniak, to najwyższe uprawienie trenerskie w Polsce. Pozwala na prowadzenie drużyn we wszystkich klasach rozgrywkowych - włącznie z Ekstraklasą. By ją dostać trzeba przejść odpowiedni proces. Pierwszym etapem jest selekcja ok. 130 zgłoszeń na egzaminy z całej Polski. - Żeby dostać się na egzamin trzeba spełnić pewne kryteria i przejść weryfikację - tłumaczy Marcin Woźniak.

Kluczowe są takie elementy, jak staż pracy, karieria piłkarska, czy inna działalność trenerska. W tym roku pozytywnie taką weryfikację przeszło 68 szkoleniowców, w tym Marcin Woźniak. Dla niego to już drugi raz, gdy dostaje się na egzaminy. Po raz pierwszy zdawał je rok temu. - To, że zakwalifikowałem się wtedy do grupy na egzaminy było już znaczące. Byłem najmłodszy ze wszystkich - wspomina.

W tym roku egzaminy odbyły się w Białej Podlaskiej i trwały dwa dni. Pierwsza część to egzamin pisemny składający się z trzech opisowych pytań. Trenerzy musieli m.in. przedstawić konspekt treningowy na określony temat czy rozpisać jednostkę treningową z przygotowania fizycznego. Drugiego dnia odbyły się rozmowy z komisją egzaminacyjną. - Rozmowa bardziej polega na autoprezentacji siebie jako trenera - mówi Marcin Woźniak. 

24 najlepsze osoby kwalifikują się na kurs UEFA Pro. Przy czym decydujące są nie tylko same wyniki, ale i wcześniejsze kryteria. - Kluczowe jest doświadczenie - mówi Marcin Woźniak.

Wyniki znane będą za ok. dwa, trzy tygodnie. Czy w razie niepowodzenia Woźniak będzie próbował ponownie za rok? - Jeśli życie pozwoli to na pewno - deklaruje. 

W tym momencie jedynym trenerem z licencją UEFA Pro w okręgu konińskim jest Adam Topolski. Pochodzący ze Słupcy szkoleniowiec prowadzi obecnie II-ligowych Błękitnych Stargard. 

 



  • Marcin Woźniak z licencją UEFA Pro? Jest już po egzaminach

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   Marcin Woźniak,   OZPN Konin,   UEFA Pro

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

oj chyba nie do gornika ma wiedze fajnie nikt nie zabierze ale swoje ego ma na rowni z Murinio zadufany w sobie gosc popatrzcie na kluby gdzie trenowal max rok Kleczew i do boksu srednia to pol roku w klubie i odpalony A jego popisowy numer jak zdolowac zawodnika to wchodzi w 30 min i schodzi w 70 patrz Arek B w meczu w Kleczewie Sebastian R w Kujawiance ITD i NIE MA TU MOWY TZ NIENAWISCI TYKLO MERYTORYCZNY OPIS ZDARZEN
Dodano: 23.01.2019 18:29    Przez: ~ksg
gość nie do życia i z innej planety słaby trener
Dodano: 23.01.2019 18:39    Przez: ~kibic
Mi tu całe życie trener mówi- biegnij i strzelaj ! Woźniak przychodzi - analiza - pokazuje , ze całe życie robiłem wszystko źle , trening indywidualny, analiza po meczu, po treningu rozmowa - wariactwo ! Taktyka w jednym meczu taka w następnym inna ,wszystko wytłumaczone, logicznie powiązane ,każdy przeciwnik rozpracowany w szczegółach, zawodnicy zadania przed meczem, po meczu wycinki video na fb, akcje , bramki, błędy, plusy i minusy - przecież to jakiś komputerowiec ! Wariat! Mądrala ! Uwaga , wzywa Radę Drużyny przed meczm na rozmowę odnośnie przeciwnika i taktyki i czy się z nią zgadzają , czy mają uwagi - ale mam brechę ! Gość rozmawia z zawodnikami o taktyce i pyta ich o zdanie - wariat ! filozof ! To jest hit , teraz mi sie przypomniało - kiedyś powiedział zawodnikom starszym, że nie muszą trenować tyle co inni bo potrzebują mniejszych obciąążen i pozwolił im zadecydować czy i na jakim treningu być ? Demokracja czy jak ???
Dodano: 23.01.2019 22:18    Przez: ~piłarz
miałem przyjemność (wątpliwą) raz porozmawiać z tym Panem. Nie jest mi dane oceniać tej osoby wyrażam tylko swój pogląd. Metody pracy i filozofii , założeń taktycznych samego sposobu przedstawienia to poziom co najmniej na doktorat z filozofii sportu i w tym kierunku proponuję Panie Marcinie się kierować Realia dziś w sporcie sa zupełnie inne to co pan chce wprowadzić to teoria nie do wprowadzenia na Polskie boiska .Niech Pan kompleksowo od początku spróbuje - pokaże jak to ma wyglądać to szybko zmieni Pan zdanie to jest nie realne to jest wyidealizowane Proszę stworzyć warunki założyć klub ,pozyskać zawodników, utrzymać dyscyplinę taktyczną- filozofię , stworzyć odpowiednie warunki odnowy i rehabilitacji -badań zawodników, i stworzyć właściwe relacje ogólnie mówiąc w klubie (atmosfera w szatni ,koleżeństwo między zawodnikami, współpraca z zarządem ,trenerami, współpraca z radą kibiców i rodziców ,organizacja imprez poza sportow ...
Dodano: 24.01.2019 12:26    Przez: ~xxx

KOMENTARZE

trzymamy kciuki marcin
Dodano: 23.01.2019 14:01    Przez: ~kkf at
Brawo Marcinie. Trzymamy kciuki aby egzamin został zdany. Pozdrawiam
Dodano: 23.01.2019 14:04    Przez: ~m
Brawo Panie Trenerze! Trzymam mocno kciuki :)
Dodano: 23.01.2019 15:41    Przez: ~Henryk Drzewiecki
To juz nie ma o czy pisać LM
Dodano: 23.01.2019 16:18    Przez: ~Koninianin
Kandydat na nowego trenera Górnika Konin. Dajcie mu szansę i zobaczycie w następnym sezonie będzie awans do 2 ligi.
Dodano: 23.01.2019 17:43    Przez: ~Kibic
oj chyba nie do gornika ma wiedze fajnie nikt nie zabierze ale swoje ego ma na rowni z Murinio zadufany w sobie gosc popatrzcie na kluby gdzie trenowal max rok Kleczew i do boksu srednia to pol roku w klubie i odpalony A jego popisowy numer jak zdolowac zawodnika to wchodzi w 30 min i schodzi w 70 patrz Arek B w meczu w Kleczewie Sebastian R w Kujawiance ITD i NIE MA TU MOWY TZ NIENAWISCI TYKLO MERYTORYCZNY OPIS ZDARZEN
Dodano: 23.01.2019 18:29    Przez: ~ksg
Teraz jest taka mentalność trenerska która by pokazać zawodnikowi kto rządzi potrafią ściągnąć zawodnika w 15min a ten co wchodzi w 15 jest zmieniany po przerwie czyli 45min, po takim pokazaniu braku szacunku klub albo wybiera zawodnika albo trenera zazwyczaj jest tak że taki trener odpalony jest po rundzie i zawodnicy co zostało tak potraktowani wracają w okręgu Poznańskim jest wiele takich trenerów z doświadczeniem nawet I ligowym
Dodano: 23.01.2019 18:46    Przez: ~Masakra
gość nie do życia i z innej planety słaby trener
Dodano: 23.01.2019 18:39    Przez: ~kibic
By być kimś w życiu trzeba mieć swój świat wszyscy inny co idą razem z systemem robią za 2k i narZekaja Marcin życzę Ci prowadzenia klubu I ligowego mysle, że Odra Opole, GKS Katowice, to dobre kierunki już niedługo zobaczycie
Dodano: 23.01.2019 18:48    Przez: ~Obiektmarzen
Wozniak chce miec chyba sportowe studia MBA, ale nie wie ze nigdy dyrektorem nie byl tj. Trenerem nie wyzej niz III liga czyli 4 poziom rozgrywek. Wynikow zadnych, atmosfery z szatni zadnej, a pcha sie na sile z teoria do uefa pro. W sporcie kariery nie zbuduje sie niestety teoria i egzaminami na papierze.
Dodano: 23.01.2019 20:42    Przez: ~Kibic
powodzenia Marcin, charakter ma jaki ma, spoko facet, uczy się i kształci, mądry gość, rób swoje Marcin, wiedza, pokora, skromność, a pseudo piłkarzyki z naszych okręgówek niech piszą bzdury, gwiazdeczki, buraczki, mali ludzie
Dodano: 23.01.2019 22:01    Przez: ~kolega
Marcin ma pomysl na dobra madra gre,chce mu sie jechac na mecz przeciwnika,nagrywa analizuje wyciaga wnioski,mysle ze dla wielu zarzadow to za wysoka poprzeczka,w niektorych klubach,prezesi ustalaja sklady?
Dodano: 23.01.2019 22:04    Przez: ~asd
Problemem Woźniaka jest to , że przerasta całą tą trenerską szarość pod każdym z możliwych względów ,wiedzą, kompetencjami, moralnością i całą resztą ! Gość przychodzi i treningi jakich nigdy w życiu nie miałem, choć miałem kilkunastu trenerów, wszystko profesjonalnie zaplanowane, intensywne, bił wszystkich na łopatki, tylko, ze większość piłkarzynek chce se pograć w piłę a nie pracować ! Szacunek za szczerość i zaufanie na jakim chciał budować relacje w drużynie , z tym , że znowu to są ludzie na których całe życie inni krzyczeli - oni nie zrozumieją , że nagle po 15 latach znalazł się trener , który chce z nimi rozmawiać. Zamiast krzyczeń i wymyślać i opowiadać załosne historie mówi do zawodników , że UWAGA "chce rozwijać ich potencjał " - Wow ! Przecież oni całe życie słyszeli "biegnij tam", " kop", "co robisz " a tu facet pyta się "na jakiej pozycji czujesz się najlepiej " " co myślisz o tej taktyce" - Wow ! Prz ...
Dodano: 23.01.2019 22:06    Przez: ~piłkarz
Powiem Ci kolego, że tak 90% tego co napisałeś - delikatnie ujmując mija się z prawdą, wiem to tylko twoje wywody i tak do tego podchodzę, tyle w temacie. A dodam tylko, temat rzeka, czytając te wszystkie komentarze, pamiętaj,że ludzie tutaj piszący niekiedy wiedzą więcej niż się niektórym wydaje.
Dodano: 23.01.2019 23:49    Przez: ~Rado
Mi tu całe życie trener mówi- biegnij i strzelaj ! Woźniak przychodzi - analiza - pokazuje , ze całe życie robiłem wszystko źle , trening indywidualny, analiza po meczu, po treningu rozmowa - wariactwo ! Taktyka w jednym meczu taka w następnym inna ,wszystko wytłumaczone, logicznie powiązane ,każdy przeciwnik rozpracowany w szczegółach, zawodnicy zadania przed meczem, po meczu wycinki video na fb, akcje , bramki, błędy, plusy i minusy - przecież to jakiś komputerowiec ! Wariat! Mądrala ! Uwaga , wzywa Radę Drużyny przed meczm na rozmowę odnośnie przeciwnika i taktyki i czy się z nią zgadzają , czy mają uwagi - ale mam brechę ! Gość rozmawia z zawodnikami o taktyce i pyta ich o zdanie - wariat ! filozof ! To jest hit , teraz mi sie przypomniało - kiedyś powiedział zawodnikom starszym, że nie muszą trenować tyle co inni bo potrzebują mniejszych obciąążen i pozwolił im zadecydować czy i na jakim treningu być ? Demokracja czy jak ???
Dodano: 23.01.2019 22:18    Przez: ~piłarz
1 z 2
12>>