Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportPierwsza wygrana Górnika w sparingu. Rojewski znów strzela!

Pierwsza wygrana Górnika w sparingu. Rojewski znów strzela!

IV-ligowa Kujawianka Izbica Kujawska musiała w sobotę uznać wyższość Górnika Konin i przegrała w sparingu z biało-niebieskimi 0:5. Jedną z bramek dla konińskiej drużyny zdobył Maciej Rojewski.

Piłkarze Górnika do meczu przystępowali zaledwie trzy dni po ostatnim meczu kontrolnym z Jarotą Jarocin i po niemal tygodniu wytężonej pracy podczas obozu dochodzeniowego. Mimo tego zdołali wysoko pokonać IV-ligową Kujawiankę Izbica Kujawska 5:0. Trener Damian Augustyniak po raz kolejny testował też różne ustawienia swoich podopiecznych.

Biało-niebiescy rozpoczęli mecz z Maciejem Adamczewskim na środku defensywy i z Maciejem Rojewskim na ataku. I to właśnie Rojewski otworzył wynik spotkania, trafiając do siatki już w drugiej minucie. Dla 22-latka to już drugi gol podczas zimowego okresu przygotowawczego. Kolejne przed przerwą dołożyli jeszcze Aleks Sieradzki i Mateusz Majer i do przerwy Górnik prowadził 3:0.

Po zmianie stron trener Damian Austyniak postawił na bardziej klasyczne rozwiązanie z Maciejem Rojewskim na środku obrony i Maciejem Adamczewskim w pomocy. Koninianie dołożyli jeszcze dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Maciej Adamczewski i Dawid Przybyszewski (również drugi gol podczas zimowej przerwy).
90 minut podczas sobotniego sparingu rozegrał testowany przez Górnika lewy obrońca. W meczu nie zagrał natomiast Szymon Szczęsny, który w sobotę wystąpił w meczu kontrolnym Sokoła Kleczew.

Kolejny sparing w przyszły piątek. Biało-niebiescy zmierzą się w Łowiczu z tamtejszym Pelikanem.

Kujawianka Izbica Kujawska - Górnik Konin 0:5 (2' Maciej Rojewski, 10' Aleks Sieradzki, 15' Mateusz Majer, 49' Maciej Adamczewski, 60' Dawid Przybyszewski)

Górnik Konin (I połowa): Dawid Kołodziejczak - Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Maciej Adamczewski, zawodnik testowany, Sebastian Antas, Mikołaj Karbowy, Mateusz Majer, Aleks Sieradzki, Dawid Przybyszewski, Maciej Rojewski.

Górnik Konin (II połowa): Mateusz Koliński - Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Maciej Rojewski, zawodnik testowany, Maciej Adamczewski, Sebastian Antas, Mateusz Majer, Krystian Sobieraj, Dawid Przybyszewski, Paweł Błaszczak.

źródło: gornikkonin.pl