LM.plSportSMS PZPS II rywalem Wilków w play-off. „Przeciwnik niewygodny”

SMS PZPS II rywalem Wilków w play-off. „Przeciwnik niewygodny”

Jeden punkt wywieźli siatkarze Wilków Wilczyn z Ozorkowa po meczu z Bzurą. Wiadomo już, że w pierwszej fazie play-off wilczynianie zagrają z SMS PZPS II Spała.

Siedemnasta kolejka rozgrywek wyłoniła pierwszą parę play-off w grupie trzeciej. Swój mecz wygrali Czarni Rząśnia, ostatecznie zamykając drogę do trzeciego miejsca SMS PZPS II Spała. O czwarte miejsce w sobotę walczyli jeszcze siatkarze Wilków Wilczyn, ale tę walkę również przegrali. W Ozorkowie wilczynianie ulegli tamtejszej Bzurze 2:3.

Pierwszy set zakończył się zwycięstwem gości 26:24. Wilki wygrały również w drugiej części spotkania 25:22 i na tym się skończyło. Trzy kolejne sety wygrywał już lider grupy trzeciej II ligi. Bzura triumfowała do dwudziestu, do 23 i do jedenastu. W całym meczu zespół z Ozorkowa zwyciężył 3:2.

Wiadomo już, że w pierwszej fazie play-off Wilki zagrają z SMS PZPS II Spała. - Rywal jest bardzo niewygodny. Młodość rządzi się swoimi prawami - ocenia Artur Hofman, trener Wilków Wilczyn. - Poza tym, że to są młodzi zawodnicy, to są też bardzo dobrzy zawodnicy. Nie można mówić, że w związku z tym, że są młodsi, to są słabsi. To są bardzo dobrzy, ligowi zawodnicy, co pokazują ich wyniki w lidze, pokazują mecze reprezentacji Polski, w której grają. Dokładając taką młodzieńczą nieprzewidywalność trudno prognozować, co się z tego urodzi. Będziemy na pewno przygotowani. Przeciwnik jest niewygodny, bo jest bardzo wysoki, bardzo skoczny, bardzo żywiołowy. Na młodzieńczą fantazji mogą sporo stracić, ale i sporo ugrać.

Wcześniej jeszcze jednak Wilki czeka ostatni mecz rundy zasadniczej. Wilczynianie podejmować będą Kasztelana Rozprza.

Bzura Ozorków - Wilki Wilczyn 3:2 (24:26, 22:25, 25:20, 25:23, 15:11)