LM.plSportPelikan Łowicz minimalnie lepszy. Bramka Tarasa Jaworskiego

Pelikan Łowicz minimalnie lepszy. Bramka Tarasa Jaworskiego

Czwarty zimowy sparing Górnika Konin zakończył się wygraną rywali biało-niebieskich. III-ligowy Pelikan Łowicz pokonał koninian 2:1.

Spotkanie rozgrywane było w tercjach po 30 minut. W kadrze meczowej zabrakło m.in. Dawida Przybyszewskiego, Krystiana Sobieraja, Mikołaja Karbowego i Mateusza Augustyniaka. W składzie znalazł się natomiast jeden zawodnik testowany oraz po raz kolejni juniorzy - Filip Stożek i Kamil Lewandowski.

Mecz zakończył się porażką Górnika. Już w pierwszej tercji bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Michał Wrzesiński, a następnie podwyższył Damian Szczepański. W drugiej części spotkania golem z rzutu wolnego odpowiedział Taras Jaworski. Ostatecznie koninianie przegrali 1:2.

Kolejny mecz kontrolny za tydzień. Górnik zmierzy się w Poddębicach ze Zjednoczonymi Stryków.

Pelikan Łowicz - Górnik Konin 2:1 (17' Michał Wrzesiński, 28' Damian Szczepański - 43' Taras Jaworski)

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Bartosz Świderski, Łukasz Derbich, Maciej Rojewski, Robert Jędras, Maciej Adamczewski, Sebastian Antas, Taras Jaworski, Aleks Sieradzki, Mateusz Majer, zawodnik testowany.

Ponadto zagrali: Dawid Kołodziejczak, Filip Stożek, Kamil Lewandowski, Paweł Błaszczak oraz Dawid Śnieg.

źródło: gornikkonin.pl / pelikan.lowicz.pl