LM.plSportSiatkarze Wilków w zaledwie siódemkę pokonali Kasztelana

Siatkarze Wilków w zaledwie siódemkę pokonali Kasztelana

Ostatni mecz rundy zasadniczej był dla Wilków Wilczyn prawdziwym testem wytrzymałości. Siatkarze II-ligowca musieli bowiem grać z Kasztelanem w zaledwie siódemkę.

Sobotnie spotkanie miało dla Wilków małe znaczenie, ich sytuacja przed fazą play-off była już bowiem jasna. Niespodziewanie jednak sprawy się skomplikowały, w kadrze meczowej wilczynian na mecz znalazło się bowiem zaledwie ośmiu zawodników. Jakby tego było mało na przedmeczowej rozgrzewce kontuzji doznał Karol Zimniak i Wilki do spotkania przystąpiły w zaledwie siódemkę - niemalże bez rezerwowych, nie licząc zmieniającego się z pozostałymi zawodnikami libero.

Grać w takim składzie było już wyzwaniem, nawet jeżeli rywalem był przedostatni w tabeli Kasztelan Rozprza. Kontuzja Zimniaka wyraźnie wytrąciła wilczynian z równowagi, pierwszy set od prowadzenia 6:2 rozpoczęli bowiem goście. Później jednak Wilki złapały rytm, doprowadziły do remisu 11:11, a następnie zbudowały sobie czteropunktową przewagę. Taką różnicę udało się utrzymać do końca i siatkarze Artura Hofmana wygrali 25:21.

Przez połowę drugiego seta wynik oscylował wokół remisu, ale dobre akcje z prawego skrzydła Bartosza Gaja dały Kasztelanowi prowadzenie 14:12. W końcówce goście jeszcze zwięszyli swoją przewagę i ostatecznie wygrali 25:21, doprowadzając do remisu w setach.

W trzeciej części meczu również prowadził Kasztelan, Wilkom udało się wyrównać dopiero przy stanie 19:19. W końcówce świetnie serwisem zagrał Damian Nowak, a gospodarze niespodziewanie wygrali 25:21, znów wychodząc na prowadzenie w meczu.

Zagrywka była zresztą kluczem do wygrania starcia z Kasztelanem. W czwartym secie serię świetnych serwów posłał znów Damian Nowak, dobre zagrania dołożył też Ireneusz Kwiatkowski i Wilki od połowy tej części meczu prowadziły kilkoma punktami. Gospodarzom udało się wygrać 25:17, a w całym spotkaniu zwyciężyć 3:1.

Wilczynianie zakończyli rundę zasadniczą na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 32 punktów. W I fazie play-off zmierzą się z SMS PZPS II Spała. Dwa pierwsze mecze rozegrane zostaną w Spale 16 i 17 lutego. Awans uzyska drużyna, która jako pierwsza wygra trzy spotkania.

Wilki Wilczyn - Kasztelan Rozprza 3:1 (25:21, 21:25, 25:21, 25:17)

Wilki Wilczyn: Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Robert Brzóstowicz, Błażej Płomiński, Igor Wypijewski, Wojciech Pernak.

Kasztelan Rozprza: Konrad Kowalewski, Artur Ziemba, Michał Sendalski, Piotr Skórzyński, Bartłomiej Krzyżanowski, Dawid Zając, Jan Kozłowski, Bartosz Gaj, Mateusz Pęczek, Mateusz Markiewicz, Dawid Stępniak, Piotr Dłubakowski.