LM.plSportGodlewski poza fazą pucharową O Szablę Wołodyjowskiego

Godlewski poza fazą pucharową O Szablę Wołodyjowskiego

Jedno zwycięstwo i cztery porażki zanotował Mateusz Godlewski, jedyny reprezentant KKSz Konin w Pucharze Świata Seniorów - turnieju o Szablę Wołodyjowskiego.

Koninianin nie przeszedł fazy grupowej, zajmując ostatnie miejsce w grupie drugiej. Jedyne zwycięstwo Godlewski zanotował nad Kolumbijczykiem Mario Alberto Palaciosem Murillo, pokonując rywala 5:3. W innych walkach szablista KKSz Konin przegrał 2:5 z Kuwejtczykiem Bandarem Alszamlanem, 2:5 z Brytyjczykiem Curtisem Millerem, 1:5 z Francuzem Charlesem Colleau, 2:5 z Niemcem Benediktem Wagnerem i 1:5 z Kanadyjczykiem Faresem Arfą.

W końcowej klasyfikacji koninianin uplasował się na 197. miejscu (na 218 startujących). Najlepszy Polak - Jakub Ociński - zajął 53. lokatę. Zwyciężył Amerykanin Eli Derswitz, pokonując w finale Włocha Lucę Curatoliego 15:9.

Kolejne zawody z udziałem reprezentantów KKSz Konin już w najbliższy weekend. W Płowdiw (Bułgaria) rywalizować będą juniorki. Powołanie na Puchar Świata otrzymała Małgorzata Zawodniak, a prawo startu mają również Natalia Nowinowska i Weronika Waleriańczyk. W Warszawie w ramach III Pucharu Polski walczyć będą natomiast seniorzy.