LM.plSportW tym roku jeszcze nie wygrali, w sobotę zmierzą się ze sobą

W tym roku jeszcze nie wygrali, w sobotę zmierzą się ze sobą

Do Wrocławia na mecz ze Śląskiem pojadą w sobotę piłkarze ręczni Startu Konin. Obie drużyny w 2019 roku jeszcze nie wygrały.

Wrocławianie, w przeciwieństwie do drużyny z Konina, wywalczyli jednak już jeden punkt. W piętnastej kolejce zremisowali u siebie z Tęczą Kościan, w rzutach karnych lepsi okazali się jednak goście, a Śląskowi pozostał na koncie jeden punkt. W poprzedniej kolejce wrocławianie przegrali z ZEW-em Świebodzin już... po pierwszej połowie. Z powodu braku opieki medycznej spotkanie zostało przerwane, a goście otrzymali walkowera 10:0.

Start w 2019 roku doznał jak na razie trzech wysokich porażek i raczej nie zanosi się, by koninianie mieli przerwać tę serię w najbliższym czasie. Pierwsze spotkanie obu zespołów w tym sezonie zakończyło się wysoką porażką drużyny z Konina 16:28. Trzy spotkania w rundzie rewanżowej Start przegrywał kolejno dziewięcioma, piętnastoma i czternastoma bramkami. Strata do rywali rośnie, a koninianie zmierzają prostą drogą ku spadkowi do III ligi.

W innych meczach siedemnastej kolejki II ligi EUCO-UKS Dziewiątka Legnica podejmie Trójkę Nowa Sól, Moto-Jelcz Oława zmierzy się z Liderem Swarzędz, LKS OSiR Komprachcice zagra z Borem Oborniki Śląskie, Tęcza Kościan powalczy o punkty z Żagwią Dzierżoniów, UKS GOKiS Kąty Wrocławskie podejmie ZEW Świebodzin, a Sparta Oborniki zmierzy się z Orlikiem Brzeg.

Mecz pomiędzy Śląskiem Wrocław a Startem Konin rozpocznie się w sobotę 9 lutego o godz. 18.00 w hali sportowej we Wrocławiu.