Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportSokół pokonał IV-ligowca, Szymon Szczęsny z decydującą bramką

Sokół pokonał IV-ligowca, Szymon Szczęsny z decydującą bramką

3:2 zwyciężył Sokół Kleczew z IV-ligową Pogonią Mogilno. Zwycięską bramkę w ostatniej minucie sparingu zdobył Szymon Szczęsny.

W piątek kleczewianie mierzyli się w Gnieźnie z grającą na co dzień w IV lidze Pogonią Mogilno. Mecz kontrolny rozpoczął się od prowadzenia Sokoła. Już w drugiej minucie po dograniu z prawej strony boiska do własnej siatki trafił Kamil Kwiatkowski, były zawodnik kleczewskiej drużyny. Dziesięć minut później po błędzie defensywy Pogoni piłkę na połowie rywali przechwycili kleczewianie, a akcję płaskim strzałem wykończył Norbert Grzelak i było 2:0.

Jeszcze do przerwy zespół z Mogilna zdołał jednak wyrównać. W 36. minucie piłka po dograniu z lewej strony boiska trafiła do Patryka Perlińskiego, a ten zanotował pierwsze trafienie dla Pogoni. Chwilę później z rzutu rożnego bezpośrednio na bramkę uderzył Kamil Kwiatkowski. Bramkarz Sokoła zdołał co prawda złapać piłkę, ale wpadł z nią za linię bramkową. Do przerwy było 2:2.

Decydujący gol padł dopiero w 90. minucie meczu. Po prostopadłym podaniu Jakuba Dębowskiego piłka dotarła do Szymona Szczęsnego. Młody pomocnik zszedł jeszcze do środka i pewnym strzałem trafił do siatki rywali. Sokół zwyciężył 3:2.

Kolejny sparing już w najbliższą sobotę. Kleczewianie zmierzą się z Polonią Środa Wlkp.

Sokół Kleczew - Pogoń Mogilno 3:2 (2' Kamil Kwiatkowski (sam.), 12' Norbert Grzelak, 90' Szymon Szczęsny - 36' Patryk Perliński, 40' Kamil Kwiatkowski)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Aleksander Theus, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Tomasz Koziorowski, Michał Wolinowski, Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski, Patryk Olczyk, Norbert Grzelak, Jakub Dębowski.
Ponadto zagrali także: Kiril Waniukow, Arkadiusz Widelski, Marcel Koziorowski, Kuba Młynarski, Szymon Szczęsny.

źródło: sokol.kleczew.pl / pogonmogilno.pl